Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen 2 - rewolucja oby nie w stylu gothic 3 czy arcani

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-12-11, 21:03   #1
Sewedir
Polna Bestia

Sewedir awatar

Domyślnie Risen 2 - rewolucja oby nie w stylu gothic 3 czy arcani

Witam wszystkich,
Nie co myśleć ale po przeczytaniu nowości o risen'ie 2 więcej w nim widze morrowinda niż gothic'a.
Nie mam nic do morrowind'a to świetna gra była i fajny miała klimat ale to nie był gothic.
Pamiętam zapowiedzi odnośnie gothic'a 3 miało być około 7 frakcji do przyłączenia itp a co z tego wyszło. Odpowiedź wielkie gówno za przeproszeniem.
Obawiam się ,że tzw nowy system frakcji nie jest za bardzo gothic'owy ponieważ ten styl jest taki ,że jak się przyłączasz to jesteś z nią na dobre i na złe.
System z orginalnego gothic'a polegał na tym ,że potrzebujesz wsparcia potężnej grupy przez co możesz przeżyć krótko mówiąc.
Luźny system frakcji byl, jak już wcześniej wspomniałem, w stylu elders scroll czyli morrowind'a bo tam było w ich w cholere, za to nie umieli sprzedać fabuły, która po wgłębieniu się okazywała się bardzo ciekawa przynajmniej dla mnie.
Co do klimatu nie mam nic przeciwko, Noc Kruka miała też odrębny klimat od gothic'a 1 czy 2 fantastyczna była. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Co myślicie podzielacie moje obawy z tym związane czy myślicie ,że za bardzo przeginam ?
Pozdrawiam
Seweryn
RPG
Sewedir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-11, 21:08   #2
Kimmuriel
Chrząszcz

Domyślnie

Risen dopiero, że tak powiem rozwija swój klimat i nie musi być wcale podobny do Gothica, bo gdyby był, to istniałby zawsze w jego cieniu i dla prawdziwych fanów byłby tylko zwykłym dodatkiem. Dajmy Risenowi się rozwinąć na swój własny sposób
RPG
Kimmuriel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-11, 21:30   #3
Sewedir
Polna Bestia

Sewedir awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kimmuriel Zobacz post
Risen dopiero, że tak powiem rozwija swój klimat i nie musi być wcale podobny do Gothica, bo gdyby był, to istniałby zawsze w jego cieniu i dla prawdziwych fanów byłby tylko zwykłym dodatkiem. Dajmy Risenowi się rozwinąć na swój własny sposób
Źle mnie zrozumialeś.
Mi nie chodzi, o to ,żeby trzymał klimat gothic'a tylko ,że cechą gotyka była ta systematyczność tzn ,że jak się przyłączasz do jednej frakcji to ,żebyś nie mógł się przyłączyć do drugiej.
Największe obawy mam w stosunku do tego nowego systemu frakcji.
RPG
Sewedir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-11, 21:33   #4
Kimmuriel
Chrząszcz

Domyślnie

Spoko, ale nic już chyba nie możemy zrobić, zobaczymy jak to wyjdzie, jak się nie spodoba to będziemy krytykować ile wlezie
RPG
Kimmuriel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-11, 01:55   #5
Lowca Poszukiwaczy
Kąsacz

Lowca Poszukiwaczy awatar

Domyślnie

Nie możemy oczekiwać że Piranie będą stały w miejscu. Szczerze przekalkowanie Gothica w Risenie mnie zniesmaczyło.
Pamiętajmy że Risen 2 to kilka wysp ( chyba 8 jeśli mnie pamięć nie myli). Sewedir wyobraź sobie w rzeczywistości: na wyspie A dołączasz do jakiejś małostkowej frakcji, co Ci zabrania dołączenia do jakiejś innej frakcji na innej wyspie, gdzie prawdopodobnie nie wiedzą o istnieniu frakcji A.

Moim zdaniem nie mamy się co martwić, w końcu to weterani RPGów.
Nieprzeczytane 04-12-11, 02:34   #6
Sewedir
Polna Bestia

Sewedir awatar

Domyślnie

Po prostu nie chce aby z gothic'a/risen'a zrobił się kolejny gothic 3 aka morrowind. Chodzi mi o to żebyś był rozpoznawalny. Na przykład jak się przyłączyłeś do magów ognia w gothic 2 to miałeś unikalny dialog z saturasem czy z pyrokarem. Mogłeś tworzyć runy w klasztorze. ( Co personalnie uwielbiałem w gothic'u 2 ). W niektórych rozmowach mogłeś się powołać ,że jesteś na przykład magiem to miałeś unikalne dialogi. Przykładem jest dostanie się do górnego miasta jako strażnik/najemnik/mag. Co mi się bardzo podobało ponieważ czułeś się jakbyś był tym magiem/najemnikiem/strażnikiem. Ja to personalnie kochałem w seri gothic. Cóż teoretycznie jak się przyłączyłeś do starego obozu ci z nowego też nie powinni nic wiedzieć. Nie mam nic przeciwko zmianom, boje się tylko aby nie przecholowali z tym jak w gothic 3. Można to rozwiązać tak ,że jak się przyłączasz do jednej frakcji to ludzie z innych odrazu na ciebie inaczej reagują. To jakbyś się przyłączył do gangu z jednej części miasta a potem byś próbował się przyłączyć do innego gangu. Jakby się twoi "kumple" o tym dowiedzieli na pewno chcieli by ciebie zlikwidować. Dlatego w seri gothic jak dołańczałeś do starego obozu nie mogłeś dołaczyć do innego. Jeżeli dadzą opcje przyłączenie się do paru frakcji do się zrobi kolejny gothic 3 czyli hała. W gothic 2 czy w risenie jak byłeś magiem to cię ludzie tak traktowali a nie jak przybłęde jak w gothic 3 za przeproszeniem, gdzie mogłeś być szanowany przez najemników a i tak najemnicy orków mieli to gdzieś i tak cię nie atakowali.
RPG
Sewedir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-11, 13:00   #7
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Sewedir, czytam te Twoje posty i już zupełnie Cię nie rozumiem.
Po pierwsze, nie kapuję, czemu żeś się tak do tego Morka przyczepił, bo nie widzę przesłanek, dla których Dark Waters miałoby być kopią dzieła Bethesdy, abo chociaż do niego podobna. PB to PB i kropka.
Po drugie, G3, poza sporą ilością błędów, wciągał i w moim przekonaniu wcale aż takim znowu gównem nie był, a już porównywanie go z Arcanią zakrawa na śmieszność.
I wreszcie po trzecie: Piranie są w zupełnie innej sytuacji niż przy trzecim Gothicu, gdzie byli zmuszeni przez Jowood do przedwczesnego wydania tytułu, który przez to właśnie był rozczarowaniem, bo nie zdążyli pokończyć wszystkich wątków. Teraz mają o wiele większe doświadczenie i z lekka niepoważne jest myślenie, że cofną się w rozwoju.

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-11, 22:57   #8
Sewedir
Polna Bestia

Sewedir awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dassanar Zobacz post
Sewedir, czytam te Twoje posty i już zupełnie Cię nie rozumiem.
Po pierwsze, nie kapuję, czemu żeś się tak do tego Morka przyczepił, bo nie widzę przesłanek, dla których Dark Waters miałoby być kopią dzieła Bethesdy, abo chociaż do niego podobna. PB to PB i kropka.
Po drugie, G3, poza sporą ilością błędów, wciągał i w moim przekonaniu wcale aż takim znowu gównem nie był, a już porównywanie go z Arcanią zakrawa na śmieszność.
I wreszcie po trzecie: Piranie są w zupełnie innej sytuacji niż przy trzecim Gothicu, gdzie byli zmuszeni przez Jowood do przedwczesnego wydania tytułu, który przez to właśnie był rozczarowaniem, bo nie zdążyli pokończyć wszystkich wątków. Teraz mają o wiele większe doświadczenie i z lekka niepoważne jest myślenie, że cofną się w rozwoju.
Nie czepiam się morrowinda. Jedna z moich ulubionych gier. Spędziłem wiele tygodni modując ją itp. Ale chciałbym aby risen 2 nie przypominała mi gothic 3 ,który bardziej był w stylu morrowinda niż gothic'a 1 czy gothic 2. Jak już powiedziałem wcześniej nic nie mam do niego tzn morrowind'a.
Ale chce ,aby gothic ( risen ) różniły się od morrowind'a dlatego właśnie porównuje je do morrowind'a i TYLKO dlatego.
Teraz można rzec ,że mogą być zmuszani przez deep silver ale kto wie.

Gram od 14 roku życia czyli od 13 lat, co stanowi prawie połowe mego żywota i musze powiedzieć ,że wszyscy ale to wszyscy zarzekali się ,że zrobią gre lepszą od swojej poprzedniczki a co z tego wychodziło.
Odpowiedź brzmi różnie, dlatego jestem uczulony jak ktoś mówi o rewolucjach.
Jeżeli chodzi o cofanie się w rozwoju mogę podać pare przykładów:
- Neverwinter Nights ( Gra beznadziejna ) w porównaniu do BG czy BG 2
- Dragon age 2 - nie muszę chyba nic mówić
- Total War - dla mnie cofanie się w rozwoju przez ciągłe ulepszanie
- Cywilizacja V - podobnie
- World of Warcraft - blizz mówie za każdym razem ,że chce dać ludziom wyzwanie ale jak przyjdzie co do czego to cofa swoje postanowienia. Nie wiem kto tam pracuje ,ale jak dla mnie oni są jak żagiel na wietrze ciągle zmieniają pkt widzenia.
Z góry uprzedzam ,że to są tylko sequele ,które mnie rozczarowały a niby zapowiadały się fantastycznie, ale każdy może mieć własne zdanie na ten temat, dlatego to jest tylko moja subiektywna opinia.

Arcania to nie gothic tylko jakiś hack and slash z elementami rpg'ie. Fabuła może być, ale gra prosta jak budowa cepa. Jedyna poziom na którym można grać to gothic.
W gothic 3 brakowało mi przymierza z kimś konkretnym tzn jak już wcześniej wspominałem możliwości przyłączenia się do poszczególnych frakcji.
Nie wiem tylko czy ekran postaci był zrobiony bardziej konsolowo, ale to dyskusja na inną okazje.
W gothic 3 "pracowałeś" dla frakcji a nie przyłączałeś się do nich, natomiast w gothic1/2 czy risenie dołączałeś do frakcji.
To jest rzecz której się obawiam w risenie 2 ,ale mam nadzieje ,że moje obawy się nie ziszczą. Nie chce tego, chce aby to była wyśmienita gra jak gothic 1.
Pozdrawiam,
Sew
RPG
Sewedir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-12-11, 00:24   #9
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

[quote=Sewedir;763904]
Cytat:
Ale chciałbym aby risen 2 nie przypominała mi gothic 3 ,który bardziej był w stylu morrowinda niż gothic'a 1 czy gothic 2.
Sprzeciw - nie lubię Morka, a G3 mi się bardzo podobał.

Cytat:
Teraz można rzec ,że mogą być zmuszani przez deep silver ale kto wie.
Eee... bez urazy, ale na tej zasadzie można oskarżyć każdego potencjalnego producenta, że zmusza swoich

Cytat:
Arcania to nie gothic tylko jakiś hack and slash z elementami rpg'ie. Fabuła może być, ale gra prosta jak budowa cepa. Jedyna poziom na którym można grać to gothic.
Spoko, zgadzam się, tylko co ma Arcania do Risena...?

Cytat:

To jest rzecz której się obawiam w risenie 2 ,ale mam nadzieje ,że moje obawy się nie ziszczą. Nie chce tego, chce aby to była wyśmienita gra jak gothic 1.
Nie sądzę, abyś powinien się czegoś takiego obawiać. Owszem, PB mówiło, że szykuje rewolucję, ale raczej bardziej w kwestii klimatu, unowocześnienia świata (np. broń palna), itd.

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-12-11, 17:08   #10
wojtas1768
Krwiopijca

wojtas1768 awatar

Thumbs up

Niech każdy kto grał w risena 1 i ma wątpliwości czy kupić risen 2 lub zniechęciła go wiadomość że zamiast łuków czy kusz będzie broń palna nie przejmuje się i obejrzy. Myślę że ten film rozwiewa wszystkie wątpliwości i mam nadzieje że będzie to niezły hit.
http://www.youtube.com/watch?v=T9IpbpamLek
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-12-11, 19:52   #11
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtas1768 Zobacz post
Niech każdy kto grał w risena 1 i ma wątpliwości czy kupić risen 2 lub zniechęciła go wiadomość że zamiast łuków czy kusz będzie broń palna nie przejmuje się i obejrzy. Myślę że ten film rozwiewa wszystkie wątpliwości i mam nadzieje że będzie to niezły hit.
http://www.youtube.com/watch?v=T9IpbpamLek
Stare, dawno to widziałem... aczkolwiek trzeba przyznać, że najwyraźniej z tą innowacją sobie raczej poradzili, co napawa optymizmem.

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-12, 21:05   #12
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Mam nadzieję, że wielośc frakcji pozwoli na bardziej elastyczną metodę skończenia fabuły gry (a taka jest, moim zdaniem, przyszłość gier RPG). Po prostu zaczynając grę kolejny raz i udając się początkowo do innej frakcji możemy w całkiem inny sposób ją ukończyć.
Mam nadzieję, że będzie utrzymany wysoki poziom przeciwników, czyli to co "tygrysy" lubią najbardziej. Że będzie miżna juz na początku spotkac przeciwników, którzy nie dopuszczą nas do pewnych lokacji i rozwala jednym ciosem. Dopiero nasza "napompowana" postać da sobie z nimi radę, chyba że... Pokombinujemy, pogłowkujemy i uda nam się tego silnego przeciwnika jakims cwanym sposobem pokonać.
Z niepokojem tylko czekam na broń strzelecką. Jeżeli bedzie się sprawowac podobnie do łuków i kuszy z Risena 1 to dobrze, bo jeżeli będzie to broń wykańczająca wszystkich od razu, to porażka...

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania