Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen 2 potwierdzony!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-10-10, 23:50   #25
Smok Ożywieniec
Czarny Goblin

Smok Ożywieniec awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Skyrim Zobacz post
Świetna wiadomość, ale mam jednak nieskrytą nadzieję,że tym razem chłopaki z Piranhi się postarają i dokonają w swojej grze daleko idących innowacji a żeby na przyszłość ludzie nie określali Risena jako następnej części gothic-a
Cytat:
Napisał Ulv Zobacz post
a kiedyś nie był w rękach jo wood?

mam nadzieję, że wysilą się na to, aby gra nie przypominała jednak gothica. questy były ok, ale można się posilić o jakieś nowości.
Cytat:
Napisał Vezone Zobacz post
Dobrze, że jednak kontynuują Risena. Tylko dobrze by było, gdyby nie przypominał, i nie był kojarzony z gothicem.
Cytat:
Napisał Silber Wolf Zobacz post
Mi Risen kojarzy się za bardzo z Gothic'iem. Nie przecze że jest to dobra gra ale jednak pewne rzeczy są takie same jak w Gothic'u co mnie troche odrzuca od Risen'a.
Ja nie wiem, co złego w tym, że Risen jest podobny do Gothica? Przecież każdy wiedział o tym od początku, że tak będzie. Mało tego: każdy chciał, aby był to kolejny nieoficjalny Gothic. A teraz nagle "Jest świetnie, ale za bardzo gothicowo", "Oby R2 nie przypominał mi tej świetnej gry, do której wracałem wielokrotnie". Ludzie! Posłuchajcie siebie. I zdecydujcie się wreszcie.
Poza tym skoro Arcania uciekłą od tradycji Gothica (prawie pod każdym względem, co wynika z wielu różnych publikacji, jak również z oficjalnego demo), to dlaczego Risen nie ma kontynuować tej świetnej serii? Choćby nieoficjalnie, pod inną nazwą, z innym uniwersum. A jak chcecie innego eRPeGa to wybierzcie Wiedźmina czy cokolwiek tam jest teraz na topie.

-Dlaczego kucharze faceci są lepsi od kobiet?
Bo żeby zrobić prawdziwy żurek, trzeba mieć jaja.
RPG
Smok Ożywieniec jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-10-10, 00:19   #26
Ulv
Cieniostwór

Ulv awatar

Domyślnie

puknij się czymś twardym w głowę. polecam korund czy coś.

nie rozumiesz, że to jest nudne? powtarzanie, powielanie schematów z czegoś co już doskonale znamy? można grac w g1 X razy, ale nie kopiowac znanych pomysłów do czegoś co ma być świeże. ludzie oczekują czegoś od produkcji, a nie chcą przewidywać i zazwyczaj trafnie odgadywac co się dalej stanie.

Risen jest dobra grą. Ale za dużo tu schematów z G1 i GNK.

nie znudziło cię już na starcie bagno jak z nk z bandytami? najgorzej powtórzony schemat - skopane na całej linii.

RPG
Ulv jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-10-10, 13:56   #27
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Ólf: podbijam.
Cytat:
Napisał tyson90
"Jest świetnie, ale za bardzo gothicowo"
Miało być "gothicowo", ale nikt raczej nie chciał, żeby efekt ten został uzyskany sposobem "copy and paste", jak to było w przypadku Risena. Da się stworzyć grę podobną do Gothica, nie zżynając z niego prawie wszystkiego. Jeśli takie wyzwanie wykracza poza myślenie twórcze Piranha Bytes, niech przerzucą się na inny gatunek. Ewentualnie mogą szorować uczyć informatyki w szkołach.
Nederland jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-10-10, 21:26   #28
obwarzanek
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Cieszę się na te wieści
Tak jak i ja. Dziwne jest narzekanie wielu że to oklepane itp jak wcześniej wszyscy chcieli kontynuacji gothica... To prawda że z fabułą i może lokacjami się średnio wysili ale sama gra-czyli sposób rozgrywki był(jak dla mnie przynajmniej) całkiem niezły. Teraz (czyli w 2 części) wystarczy tylko zwiększyć (może trochę urozmaicić) świat oraz przedstawić chociaż w miarę ciekawą i różniąca się (od gothiców) fabułę...
Ja traktuje pierwszą część jako taki wstęp czy badanie terenu i jak zrobią jak wyżej to powinno być dobrze...no ale jak będzie to się oczywiście dopiero okaże!
W każdym razie ja jestem zaciekawiony...
RPG
obwarzanek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-10-10, 23:16   #29
Smok Ożywieniec
Czarny Goblin

Smok Ożywieniec awatar

Domyślnie

Co do Risena, to PB zrobili dokładnie to, czego od nich oczekiwano - kolejnego Gothica. I nie można im zarzucać w tym momencie braku kreatywności czy innych nieprzemyślanych zarzutów. Każdy od początku wiedział czym będzie Risen, tego się spodziewał i tego oczekiwał. No i dostaliśmy dokładnie to, o co nam chodziło - kopię Gothica. Czy to dobrze czy źle, to już inna kwestia.

Jeśli chodzi natomiast o Gothic 4: Arcania, to nie przeczę, iż to może być ciekawa czy nawet świetna gra. Ale nazwa wskazuje, że niby jest to Gothic. Tylko że szanowni panowie ze SpellBound "wycięli" niemal wszystkie charakterystyczne dla tej serii cechy. Generalnie rzecz biorąc jedynie uniwersum pozostało to samo. I gdyby to była Arcania, to bym nie miał im nic do zarzucenia. Natomiast skoro jest to Gothic - zarzucam im wiele.
A to że SpellBound nie potrafi zrobić ciekawej i wciągającej oraz atrakcyjnej dla wielu graczy gry, pozostawiając choć część mechaniki Gothica, to tylko świadczy o nich samych. Już nie wspominając o absurdalnych rzeczach, które w Gothicu nie powinny mieć miejsca (kucie miecza czy smażenie mięsa w plecaku w dowolnym momencie gry itp.).

-Dlaczego kucharze faceci są lepsi od kobiet?
Bo żeby zrobić prawdziwy żurek, trzeba mieć jaja.
RPG
Smok Ożywieniec jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-10, 12:16   #30
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

To fajnie, że zrobią 2 część. Już nie mogę się doczekać.

A co do narzekania niektórych. Słyszałem często porównanie postaci z Risena do Gothica. Że niby ten druid to taki ala Xardas, ale nie do końca. Często ludzie narzekali, że właśnie nie są podobne. Że nie ma takiego 'Diego' który by pomagał od początku. A co by było gdyby jednak był? Byłoby oburzenie, że to jest żywcem wzięte z Gothica.

Ja wiem i nie przeczę, że Risen jest Gothicowy, ale bez przesady. Pierwsza gra z serii nie może mieć wpakowanej całej fabuły od razu. PB zapewne ma fabułę rozdzieloną na 2 czy 3 części, więc trochę wiary, panowie. Wszak G1 też nie miał całej fabuły wciśniętej. Poczekamy, zobaczymy.

RPG
Atrion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-10, 12:57   #31
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

bez ralfa, kairo i z zaskoczeniami w craftingu zaczynam sie bac i ciesze sie arcania

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-10, 16:23   #32
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

Kai założył własną firmę i możliwe, że dlatego odszedł i być może zatrudnią jego firmę (żeby nie być jako osoba, tylko firma) a Ralf to nie wiem. Zresztą ludzie narzekali na wygląd postaci więc może dlatego...

Poza tym Gothica/Risena tworzyło więcej niż 2 osoby. Więc nie przesadzajmy znów.

RPG
Atrion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-10, 16:43   #33
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Ralf zaprojektowal bardzo duzo elementow swiata (oboz dona w risenie czy SO w G1), wiec nie przesadzam. Co innego, ze to sa te bardziej znane postaci, a firma KaiRo nie jest niestety od muzyki tylko od 'silnikow do gier'

RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-10, 16:57   #34
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

Hmm... może i tak.

Tak czy inaczej, poczekajmy na jakieś pierwsze koncepty czy trailery. Nie skreślajmy ich przedwcześnie.

RPG
Atrion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-11-10, 23:19   #35
Dafka
Polna Bestia

Dafka awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Dafka
Domyślnie

rzygać mi się chce jak czytam niektóre odpowiedzi.

Na długo przed tym jak został wydany Risen było wiadomo że jest tworzony tak aby przypominał klimat Gothica. Te rzeczy które kochaliśmy w Gothicu zostały użyte w Risenie a niektóre inne zostały zmienione na lepsze jak naprzykład system walki.

Nikt nie ma prawa czepiać się że jest to kopia Gothica itp itd.
poza tym jak mogą kopiować coś co należy także do nich...

Ten klimat, te powtarzające się motywy fabularne, to wszystko jest wizytówką firmy która tworzy taką a nie inną gre bo są w tym dobrzy, a że nie stworzyli nic nadzwyczaj nowego to nie ma sie czego czepiać. Wiadomo że firma miała spore problemy czy to finansowe czy to wewnętrzne, a mimo wszystko byli w stanie stworzyć grę która potrafiła przypomnieć stare dobre czasy z G1, G2 i NK.

nie mogę się już doczekać dalszych przygód w świecie Risena zwłaszcza że Arcania to totalne dno dla amatorów przygodówek. A w coś trzeba grać!
Dafka jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-11-10, 08:15   #36
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Rownie dobrze sie mozna nie czepiac Arcanii, ze jest taka owaka, bo to nie Gothic, a osobna gra w uniwersum Gothica (jak gry w uniwersum Might & Magic). Ale widzisz, czepiają się.

O problemach finansowych i wewnętrznych pierwsze slysze, a nawet jesli to takie wynikaja ze slabej sprzedazy gier i tru fanow gothica plujacych arcanie, a kochajacych risena "bo ma 2gb i szybko sie sciaga z torrentow". Problemy wewnetrzne - mozna tak nazwac odejscie KaiRo i Ralfa, ale na ich miejsca przyszlo wiecej osob, wiec w efekcie jest teraz wiecej Piranii

RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania