Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Art & Story Forum > WIP
Przeładuj stronę Dzieje xD

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-05-10, 13:10   #1
corangar415
Krwiopijca

corangar415 awatar

Domyślnie Dzieje xD

Dzieje wrzoda

Początek lata. Stażnicy miejscy i sędzia prowadziły Wrzoda właśnie na jakąś skarpę, pod którą był jakiś mały staw. Gdy stanęli, sędzia przemówił:
- W imieniu króla Rhobara II, wielkiego i dobrego władcy, skazuję tego więźnia na…
- Stój ty obślizgły sędzino! – krzyknął jakiś magik w fajnej szacie.
- Yyy… co się tu dzieje? – spytał strażnik.
- Spało się, co?, pomyślał Wrzód, w końcu nie lubił tych "barbarzyńców zabijających zwierzątka".
- Hej, hej skazańcze! Dostarcz ten list do arcymaga kręgu ognia, proszę! Dostaniesz za to trzy grosze! – zaproponował Wrzodowi magik.
- Nie ma mowy! – odpowiedział mu.
- Trzy groszeee…trzy groszeee… - smęcił magik. W tym czasie rozmyślał, co zrobić. Trzy grosze…, czemu nie?
- No dobra. Ale pod jednym warunkiem! – ostrzegł go. – Najpierw dawaj te trzy grosze.
???!!!

Na razie to tyle. I jak, zjadliwe?

???!!!

- Co?! No dobrze masz… - Magik niechętnie sięgnął po torbę i wyjął trzy grosze oraz list.
- Dawaj! – Szybko sięgnął po grosze oraz list i czule schował oba przedmioty do kieszeni.
- Skoro już po wszystkim, dokończmy rozprawę! – z zapałem zaproponował sędzia.
- NIE MA MOWY!!! – krzyknął Wrzód i rzucił się do ucieczki. Niestety, obrał zły kierunek i wpadł na barierę. Coś zabzyczało, poczuł lekki ładunek energii elektrostatycznej i wpadł do stawiku. Strasznie się wystraszył, ponieważ na dnie leżały szkielety ludzi…
- AAA!!! – zabulgotał i spróbował wypłynąć na powierzchnię. Ciężko oddychając, wyszedł na brzeg. Upadł na ziemię i stracił przytomność…

Gdy Wrzód się obudził, zauważył, że po twarzy liże go jakiś wilk. Okropność. Jednak nie zaatakował go. No cóż, początek niezły, ma pałkę, 5 bryłek rudy i jakieś zniszczone spodnie. Chciał pójść dalej, ale nagle zza małego „kanoniku” wyszli ludzie w czerwonych zbrojach. Jeden miał fajną zbroję, taką z dużym kołnierzem. Dwóch innych miało nieładne zbroje. Ten w fajnej zbroi podszedł do niego i chuchnął. Ohydnie jechało mu z japy, chyba chrząszczami. Wrzód chciał rzygnąć na jego zbroję, ten jednak uderzył go szyję i Wrzód wszystko połknął.
- SIEMA! Witaj w KOLONII! – zawołał jak pijak i znowu mnie uderzył Wrzoda, tyle, że wyżej.
Okropnie bolało. Nagle z „kanoniku” wyszedł gościu w (oh my Innos!) czerwonej zbroi, jednak sporo się różniła od zbrój tamtych. W końcu powiedział:
- Zostawić go! I won mi stąd! – Gdy tamci odeszli, zwrócił się do Wrzoda. – Boli?
- Tak, dosyć mocno – odpowiedział mu.
- Nazywam się Diego.
- A ja...
- Co mnie to obchodzi! Przyszedłem tu żeby zaproponować ci coś.
- Co zaproponować? – spytał czujnie Wrzód, chociaż taki nie jest.
- Dołącz do Starego Obozu! – wesoło krzyknął.
- A co to Stary Obóz?
- Fakt, ty nic nie wiesz – stwierdził z o wiele mniejszym zapałem. - Dobra, na razie to wal! Chodź za mną!
- Okej – zgodził się Wrzód.

???!!!

Kolejna część za niedługo! No, co jest? Czyżby każdemu znudziło się Art & Story Forum > WIP?(Ze wskazaniem na to ostatnie.)

???!!!

Już na początku coś przykuło uwagę Wrzoda, a mianowicie pewna barykada, na której stali ludzie w tych nieładnych zbrojach. Diego krzyknął do jednego z nich:
- Orry, elo!
- Cześć Diego. Niech zgadnę: nowy? – zapytał Orry.
- Oczywiście, któż by inny!
Ruszyli dalej. W pewnym momencie znaleźli się pod mostem.
- Mogę tam iść? – spytał Wrzód.
- Możesz, możesz, nawet lepiej żebym poszedł z tobą – odpowiedział Diego i lekko się uśmiechnął.
Gdy tam poszli, po drugiej stronie stacjonowały jakieś nieowłosione zwierzątka.
- Co to? – spytał Diega.
- To są kretoszczury – odpowiedział. – Mają smaczne mięso. Chcesz?...
- Er… właściwie to ja.. – Wrzód szukał odpowiedzi. – Jestem wegetarianinem.
- Dobra, ja wszystko wezmę. – powiedział i wyciągnął łuk.
- Nie rób tego! – krzyknął Wrzód i szybko wyjął Diego strzałę z ręki. Gdy ten na niego spojrzał pytająco, Wrzód oddał mu strzałę. – Przynajmniej nie na moich oczach.
- No to się odwróć! – Diego zaczął się trochę denerwować.
- Dobra, dobra… - Gdy odwrócił się, usłyszał świst strzały i przytłumione PLASK!

???!!!

Dzięki Alembik_Vina, zmienię to na opowiadanie. Twoje rady cholernie się przydały!

Ostatnio edytowane przez corangar415 : 21-05-10 o 14:04.
RPG
corangar415 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-10, 13:37   #2
Alembik_Vina
Golem

Alembik_Vina awatar

Domyślnie

No cóż...

Po pierwsze to jakim sposobem Wrzód zapamiętał wszystko co mówili inni? Jak się piszę pamiętnik to musisz sobie wyobrazić że to ty jesteś więźniem i że wszystko co się dzieje przydarza się tobie. To nie jest dziennik tylko raczej opowiadanie, albo w ogóle jakaś inna hybryda.

Wyobraź sobie, że to ty jesteś wrzodem i że cię wrzucają pod barierę a zrozumiesz o co chodzi. Zaraz pojawia się problem dojścia do obozu i jakieś epizod ze znalezieniem dziennika.

Napisałem coś kiedyś o wrzodzie w tym temacie. Ogólnie wszyscy tam o Wrzodzie pisali więc warto przeczytać
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=29530

Styl pisania może być, wszak to pisze główny pochlast pod barierą. Jednakże słowa takie jak (gliny, (oh my God!)) to drugie można z powodzeniem zastąpić (oh my Innos); (oh my Beliar!)

Mógłbyś ogólnie przeczytać to co napisałeś i poprawić, żeby stało się bardziej czytelne. A najważniejsze to mieć plan na coś co będzie absolutnie zaskakujące Mam nadzieję że pomogły moje rady.

Cytat:
Stażnicy miejscy i sędzia prowadziły Wrzoda właśnie na jakąś skarpę
chyba raczej 'Strażnicy prowadzili' a nie 'Stażnicy prowadziły'

Ostatnio edytowane przez Alembik_Vina : 25-05-10 o 20:06.
RPG
Alembik_Vina jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-10, 18:57   #3
Pixoholik
Polna Bestia

Pixoholik awatar

Domyślnie

No cóż, początek niezły, ma pałkę, 5 bryłek rudy i jakieś zniszczone spodnie.

Zapomniałeś dodać jeszcze 3 grosze .

Przeczytałem po poprawce i jest całkiem śmieszne. Najbardziej spodobał mi się początek i końcówka.
Nieprzeczytane 30-05-13, 21:54   #4
Zręczny

Domyślnie

Cytat:
Stażnicy miejscy i sędzia prowadziły Wrzoda właśnie na jakąś skarpę
Paskudny błąd. Rzuca się w oczy.
Cytat:
pewna barykada, na której stali ludzie w tych nieładnych zbrojach
W TYCH? To znaczy jakich? Mógłbyś uściślić?
Cytat:
zawołał jak pijak i znowu mnie uderzył Wrzoda, tyle, że wyżej
Ciebie czy Wrzoda?
RPG
Zręczny jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-06-13, 14:17   #5
irask2
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Stażnicy miejscy i sędzia prowadziły Wrzoda
Prowadzili, nie prowadziły. Ewentualnie "prowadził" - dałoby się to wtedy przyłączyć do sędzi.

Cytat:
ten jednak uderzył go szyję
Uciekło Ci "w".

Cytat:
spytał czujnie Wrzód, chociaż taki nie jest.
Dziwnie mi to zdanie brzmi. Nieskładnie jakoś.

Ogólnie masz problem ze składnym wypowiadaniem się. Zdania są (niektóre) co najmniej dziwnie zbudowane. Powinieneś więcej czasu poświęcić na dopracowywanie swoich tekstów. Może nim coś wrzucisz na serwer, odłóż to na jakiś czas i przeczytaj to potem jeszcze raz. Będzie Ci łatwiej wyłapać błędy, które początkowo Ci umykały.

Ostatnio edytowane przez Webster : 02-06-13 o 15:50. Powód: Poprawiłem Ci cytat, żuczku :)
RPG
irask2 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania