Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Pomoc
Przeładuj stronę Mag troche inaczej.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-01-10, 15:17   #1
Pirokineza
Chrząszcz

Domyślnie Mag troche inaczej.

Witam.
Postaram się naskrobać to w miarę zwięźle, ale mam sporo pytań więc pewnie wyjdzie niemała ściana tekstu. Do tej pory grając w podstawkę zawsze kiedy pogrywałem magiem wspomagam się na początku małą inwestycją w siłę i 2H bronie. Nie jest to może najlepszy bulid ale tak właśnie lubię grać.
I teraz nabyłem NK gdzie wiele namieszano i magusem gra się trudno. Przejrzałem spory kawałek forum i pozostało mi jeszcze parę kwestii do rozwiązania.
Czyli jak już pisałem zamierzam pierwszy raz przejść Noc Kruka magiem z dwuręczną bronią.

1)Mana: nabiję do 94 za PN i dalej już na premiach. Jedna sprawa, przeczytałem że Vatras po zakończeniu Questa z porywaniem ludzi daje premię do many (+2?). A zadanie to trzeba wykonać jeśli chcemy iść do nowej części świata. Czyli wykorzysta się ta premia trochę wcześniej, czy może coś pokręciłem?

2)Bronie 2H i siła: ludzie grają na zręczność i 1H ale ja tego nie lubię. Zamierzam używać tej broni do wycinania słabych istot nie marnując many. Choć w GII mogłem też posiekać bez kłopotu orka to wiem że teraz tak nie da rady, a to dlatego że nie będę dawał nic w siłę! Przy okazji jest nadal tak jest że po zostaniu magiem (nowicjuszem) koszt PD przy szkoleniu siły i chyba władania bronią jest większy niż dla strażnika/najemnika?
Więc nie dam nic w siłę a z samych premii uzbiera się coś koło 50pkt, na Tajfun styknie (chyba położę tym topielca czy nawet zębacza?). W samą broń 2H muszę dać tyle żeby z premiami wyszło 60%. Tutaj potrzebuję pomocy: jest +2% od Sergio, +5% z książki oraz premia z tablic +20% ( koniecznie proszę o potwierdzenie) w sumie 27%, na starcie jest 10% czyli muszę podbić o 23pkt do 33% ( zam trik x9 + 5pkt ).

3)Pozostałe umiejętności:
Podobno się pozmieniało, i nie które z nich można u nowych NPC'ów nauczyć się za mniej PD niż u starych.
-Otwieranie zamków: obowiązkowo, w instrukcji jest napisane 10PD.
-Skradanie: do kompletu z Lock Pickiem, lubię rabować kufry po nocach : >
Koszt chyba 5PD u Bartuka. Mogę zrezygnować w ostateczności ale wolę to niż kieszonkować.
-Alchemia: tu sobie poradzę.
-Kucie: tak, będę kowalem! Wiem że coś pozmieniane jest i teraz Harad uczy kuć kilku mieczy ale te lepsze wymagają przy wykuwaniu więcej STR. Nigdzie nie mogę znaleźć więcej info ile tych mieczy jest, ile siły i ile PD :/
-Oprawianie: wiadomo skóry u Bospera 5PD, uczyłem się też pazurów (nie wiem ile PD teraz) dla zadania od Lutera choć są ludzie którzy twierdzą że te pazury da się zabrać bez tej umiejętności! Ktoś to potwierdzi? Jako mag uczę się także często zbierać żuwaczki polnych bestii, jeśli koszt mniejszy niż 5PD to pewnie znów tak zrobię. Opłaci się ?

Z doborem czarów spokojnie sobie poradzę, ale czy oprócz leczenia średni ran w dodatku są jeszcze jakieś darmowe runy bo stare znam (światło, lodowa strzała, lekkie leczenie, strach i przyzwanie goblina).
Dopiszę jeszcze że nie przepadam za summonami dlatego zawszę wspomagam się bronią ale jak będzie ciężko to zapewne coś przyzwę (lepsze to niż mag z łukiem, bleee :/) Acha i ostania rzecz, nadal jest tak że po przyjęciu do klasztoru Daron już nam nie udzieli błogosławieństwa z premiami i trzeba to zrobić wcześniej?

Naprawdę wszelkie posty z konkretnym info przywitam z wielką radością. Tylko nie piszcie żebym zagrał na zręczność : ) Pzdr.

Ostatnio edytowane przez Pirokineza : 20-01-10 o 15:23.
RPG
Pirokineza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-01-10, 17:55   #2
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

Otóż tak:

1) Vatras daje tą premię jak już uratujesz tych ludzi i pójdziesz mu o tym powiedzieć - więc gęba na kłódkę jak na razie ;p

2) trenowanie w NK jest trudniejsze ale takie samo dla wszystkich gildii (mag nie potrzebuje więcej Punktów Nauki niż strażnik/najemnik aby podwyższyć siłę czy którąś broń). A bonusy to: 20% z tabliczek, 2% Sergio i 5% książka. Plus ewentualnie samodzielnie wykuty miecz (daje % do władania bronią, ale siły potrzebuje do udźwignięcia więc raczej odpada ta kwestia u maga)

3) kucie broni nie wymaga siły (najprostszy miecz 2PN kosztuje) a pazury dla Lutero można zabrać bez nauki (sam sprawdziłem). Ogólnie ceny PN za zdolności myśliwskie są mniejsze w NK (bo kto by chciał po 5-10 PN wydawać na takie pierdółki) (skórowanie zwierząt - 5PN).
Zamiast skradania się - chodź do tyłu

Daron niestety nie daje błogosławieństwa magom (czy daje nowicjuszom to nie wiem, ale niektórzy na początku biorą je i to +2 do many wykorzystują aby zarezerwować sobie pkt na naukę robienia miecza (wszak też 2 PN).

pozdr.
RPG
Atrion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-01-10, 20:57   #3
Pirokineza
Chrząszcz

Domyślnie

Stokrotne dzięki MuadDib! Bardzo pomocna mi będzie ta wiedza. Chodzenia do tyłu jeszcze nie próbowałem : ) Choć widziałem u Cavalorna naukę skradania za 5 PD więc może się skusze.
Nadal jest +500 Expa od Laresa za "przypłynięcie do miasta" ?
Jeszcze raz dzięki, mój mag znów będzie miażdżyć : >
RPG
Pirokineza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-01-10, 21:57   #4
rafal9661
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirokineza Zobacz post
Stokrotne dzięki MuadDib! Bardzo pomocna mi będzie ta wiedza. Chodzenia do tyłu jeszcze nie próbowałem : ) Choć widziałem u Cavalorna naukę skradania za 5 PD więc może się skusze.
Nadal jest +500 Expa od Laresa za "przypłynięcie do miasta" ?
Jeszcze raz dzięki, mój mag znów będzie miażdżyć : >
Jak już chcesz bugowac z chodzeniem do tylu, to możesz jeszcze bugowac z przemiana w potwora.
Polega to na tym, ze np mając miecz (ten z premia 5% 1H) i masz broń lepszą (czyli jakiś oręż co ma ponad 40 ataku), który dasz rade udźwignąć, przy zamianie i odmianie premia zostaje, i tak można aż się uzyska np 70%( a nauka kosztuje nadal tylko 5% za 5 PN). Jednak takie bugowanie znacznie ułatwia grę, co sprawia, że nie jest już ona taka ciekawa.
RPG
rafal9661 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-01-10, 07:14   #5
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

Tak, nadal jest premia za "przypłynięcie". A co do bugów - chodzenie do tyłu a oszukiwanie na % w posługiwaniu się bronią to całkiem inna bajka. Możesz się nauczyć skradania. To tylko 5 pkt. Ale na początku każde5 pkt się liczy.
RPG
Atrion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-01-10, 23:12   #6
Zonc
Jaszczur

Domyślnie

Mag z broniami 2h to moja ulubiona postać, najciekawszy build i do tego mocny. Poniżej zrzut z tym magiem:

Różnica w tym że ja nauczyłem się tylko 2 czary, szkieleta w 3 rozdziale i demona w 5. Styl gry polegał na tym, że słabe potwory biłem sam a na większe bitwy stawiałem 1-4 szkielety. Razem z nimi tłucze się wszystko, bo potwory dostają "stunlocka" i nie mogą wybrać celu atakowane z różnych stron.

Polecam grę takim magiem Pozdro
RPG
Zonc jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-01-10, 10:00   #7
sir Blacha
Czarny Goblin

Domyślnie heh

Zgadzam sie całkowicie z MuadDipem
Zonc nie jestem pewien czy bez kodow da sie wbic tyle pkt. nauki wedlug mnie niezle na kodach pojechles

Ostatnio edytowane przez sir Blacha : 16-02-10 o 17:05.
RPG
sir Blacha jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania