Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Pomoc
Przeładuj stronę Najemnik

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-08-09, 10:01   #1
Veno
Chrząszcz

Domyślnie Najemnik

Witam! Mam dwa pytania:
1. Mam zamiar zrobić najemnika/łowce smoków i mam pytanie czy da sie smoka zabić z łuku???
2. Jak walczyłem z Bullkiem i go powaliłem ( nie zabijałem ) to cały obóz mnie atakował. Czy to bug?
RPG
Veno jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-09, 10:28   #2
Cathal
Krwiopijca

Domyślnie

1. Zabicie smoka z łuku jest możliwe o ile jesteś dość dobrym strzelcem z porządnym łukiem. W Nocy Kruka smoki się regenerują i słaby łucznik niewiele zdziała.
2. A czy obszukiwałeś pobitego Bulka? Jęśli zrobisz to w budynku ludzie uznają cie za złodzieja.
RPG
Cathal jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-09, 10:51   #3
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

1. A czemu z łuku? Po co sobie życie utrudniać? Grając łowcą - łucznikiem, można nosić miecze 1h wymagające zręczności tj. Miecz mistrzowski/ Betty. Wystarczy zużyć kilka PN na naukę posługiwania się tymże rodzajem broni i można ciachać. Możesz też używać czarów tj. Przyzwanie Demona, przyzwanie szkieletu (tu musisz ich kilka przyzwać), zmniejszenie potwora. Przy bagiennym smoku pomagają ci Cipher i Rod.

2. Żeby się na ciebie nie rzucili wieśniacy, musisz sprowokować Bullka do walki ale tak, żeby ten pierwszy cię uderzył. Odparuj pierwsze natarcie i zacznij go nap.... walić Jeśli go pokonasz, możesz mu zabrać broń ale nic poza tym!

Gra łowcą-łucznikiem jest naprawdę fajna, gdy wie się jak grać Powodzenia!
Xardin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-09, 11:24   #4
Nordbard
Kąsacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xardin Zobacz post
1. A czemu z łuku? Po co sobie życie utrudniać? Grając łowcą - łucznikiem, można nosić miecze 1h wymagające zręczności tj. Miecz mistrzowski/ Betty. Wystarczy zużyć kilka PN na naukę posługiwania się tymże rodzajem broni i można ciachać. Możesz też używać czarów tj. Przyzwanie Demona, przyzwanie szkieletu (tu musisz ich kilka przyzwać), zmniejszenie potwora. Przy bagiennym smoku pomagają ci Cipher i Rod.
Nie jest to wcale głupi pomysł atakować smoka z łuku, gdyż walcząc mieczem, smok może nas zaatakować ogniem i odrzucić do tyłu, podczas gdy strzelając z łuku soimy sobie i czekamy tylko, aż bestia padnie martwa. Tylko po co wtedy Betty? Małe prawdopodobieństwo, że smok do nas podleci, a nawet jeśli, to i na to jest rada.
Cytat:
2. Żeby się na ciebie nie rzucili wieśniacy, musisz sprowokować Bullka do walki ale tak, żeby ten pierwszy cię uderzył. Odparuj pierwsze natarcie i zacznij go nap.... walić Jeśli go pokonasz, możesz mu zabrać broń ale nic poza tym!
Można go przecież wyciągnąć na zewnątrz, tam go załatwić i nikt nam nic za to nie zrobi
Cytat:
Gra łowcą-łucznikiem jest naprawdę fajna, gdy wie się jak grać
Czyli jak każda inna gra.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-09, 11:57   #5
Whitefire
Parias

Whitefire awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nordbard Zobacz post
Można go przecież wyciągnąć na zewnątrz, tam go załatwić i nikt nam nic za to nie zrobi
Tyle, że w środku pomaga nam stół, na zewnątrz bardzo trudno jest pokonać Bullka szczególnie, że to 1 rozdział.
RPG
Whitefire jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-09, 16:46   #6
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

Cytat:

Niby tak ale w I/II rozdziale Bullko załatwia nas na 2-3 uderzenia. W środku może się zaklinować, a wtedy łatwiej go pokonać. I tak zawsze najpierw go zamrażałem, a potem waliłem w z miecza - jednak trzeba to zrobić szybko (zamrozić) bo inaczej wszyscy wieśniacy "nie lubiący czarów-marów" się na nas rzucą

Cytat:
Czyli jak każda inna gra.
Właśnie o to chodzi, że nie - łowcą łucznikiem grało mi się najlepiej. Według mnie to najbardziej "klimatyczna" profesja w grze - zbiegły więzień przyłącza się do grupy najemników, będących "marginesem społecznym".... dalej można by coś jeszcze napisać o sposobie zarabiania przez polowanie, o przyłączeniu się do łowców smoków i o próbie wypędzenia zła z tego świata ale nie moja w tym głowa
Xardin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-09, 18:59   #7
Nordbard
Kąsacz

Domyślnie

Cytat:
Właśnie o to chodzi, że nie - łowcą łucznikiem grało mi się najlepiej. Według mnie to najbardziej "klimatyczna" profesja w grze - zbiegły więzień przyłącza się do grupy najemników, będących "marginesem społecznym".... dalej można by coś jeszcze napisać o sposobie zarabiania przez polowanie, o przyłączeniu się do łowców smoków i o próbie wypędzenia zła z tego świata ale nie moja w tym głowa
Coś Ty, wiesz, jak się fantastycznie gra np. magiem? To jest jeszcze śmieszniejsze, że były skazaniec zostaje jednym z najpotężniejszych reprezentantów klasztoru, a na końcu rzuca takie czary, że niech pobiegnie na niego nawet i trzydziestu orków, to on sprzątnie ich jedną Falą Śmierci.
Ale, żeby nie offtopować, strzelec także ma dużo zalet, jeśli się poszczęści, to może wybić cały oddział orków, zanim którykolwiek zdąży do niego podbiec. Wady? No cóż, spróbuj bezbłędnie trafić w takiego krwiopijcę czy bagiennego trutnia, to jest nie lada wyzwanie, ponadto niech nas otoczy horda orków, to w tej sytuacji łucznik (nawet niech posiada to Betty czy mi9eczem mistrzowskim) nie ma najmniejszych szans. No i współczuję mu, gdy przyjdzie mu walczyć z golemem lub trollem.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-08-09, 20:10   #8
Milten360
Polna Bestia

Domyślnie

Właśnie gram łowcą łucznikiem i jakoś radze sobie z hordą orków. z długim łukiem(67%) i szponem beliara i średnim pancerzem najemnika jakoś wybiłem wszystkich orków na przełęczy. Łucznikiem chyba nawet najłatwiej się gra.
A smoka można ustrzelić z łuku, tylko strzał, "a" lub "d" strzał "a" lub "d" itd. O wiele łatwiej niż mieczem. co do trola to tylko lac go po d....., a z golemami też jakoś ujdzie, a po za tym na golemy mam przecież jeszcze zwoje
Nieprzeczytane 12-08-09, 22:57   #9
Wixu
Mr. Jones

Wixu awatar

Domyślnie

Jeżeli chcecie rozpisywać się o innych profesjach, zapraszam do zbiorowego tematu:
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=13122
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania