Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Gothic 3 Community Story Projekt

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-01-14, 00:27   #133
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Surmolex Zobacz post
No właśnie mało tych wpisów, co roku było 24, a jeśli mało wpisów to oznacza, że mało już zostało do powiedzenia, czyli pewnie już blisko końca, czyli za jakieś 2 lata pogramy xD
Oni się bronili,że tak mało bo są zajęci i po prostu nie chciało im się wymyślać na każdy dzień czegoś do pokazania.

Jednak z takich kilku rzeczy na jakie liczę to bardziej rozbudowane miasta(może jakieś piwnice chociaż w Vengardzie),więcej miejscówek typu biblioteka klasztorna (mówcie co chcecie ale ona jest jedną z największych miazg jeżeli chodzi o klimat budynków w G3) i przede wszystkim mam nadzieję,że wykorzystają CAŁĄ wieże Xardasa.Bo po co mu była taka duża wieża jak i tak ma zabudowany parter i pięterko,W G1 i G2 miało to sens bo siedział prawie na szczycie,miał jakąś biblioteczkę,składzik a tutaj jest zmarnowany potencjał (wiem,że się śpieszyli ale jednak to boli)
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-06-14, 11:13   #134
profesorp12
Krwiopijca

profesorp12 awatar

Domyślnie

http://page.g3csp.bplaced.de/back-in...-2014/?lang=en

Możemy spodziewać się nowych informacji o projekcie (jeśli ktoś jeszcze czeka).
RPG
profesorp12 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-11-14, 00:15   #135
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Pozwolę sobie odświeżyć temat jako,że właśnie wystartował kolejny adwentowy kalendarz od CSP do znalezienia tutaj
http://g3csp.bplaced.net/Advent_Calendar_2014__En/
a tutaj news na stronie
http://www.g3csp.de/door-1-one-is-open/?lang=en

osobiście jeszcze mi się pierwsze okienko nie chcę załadować ale już mi się podoba,że w tym roku będzie 24 nowości a nie 5(?) jak w zeszłym roku.

Macie jakieś ewentualne nadzieję co może pokażą w tym roku?

edit: mój błąd sądziłem,że dzisiaj jest 1 grudnia ale to oni się pospieszyli pewnie dlatego nie działa :P tak czy siak zobaczymy co jutro pokażą

Ostatnio edytowane przez Simon_Dark_lord : 30-11-14 o 14:12.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-14, 15:36   #136
Zuben6
Polna Bestia

Zuben6 awatar

Domyślnie

Okienko na kalendarzyku już działa, właśnie sprawdziłem

Co do samej informacji i filmiku - bardzo mnie cieszy fakt, że zajęli się w tym projekcie nawet takimi aspektami. Dziwiło mnie trochę, że taki Mag Ognia używa zaklęcia Lodowej Lancy zamiast Kuli Ognia, a zaklęcie Błyskawicy było praktycznie nie używane (nie pamiętam dokładnie czy ktoś używał, ale zdaje mi się, że nikt). Mam nadzieję, że wszyscy magowie będą używać również innych zaklęć poza tymi trzema, bo jakby nie było czarów w Gothic 3 jest całkiem sporo, poczynając od Światła a kończąc na Armii Ciemności, i bardzo bym chciał by zwłaszcza Ci potężniejsi magowie, ich używali.
Poza tym cieszę się, że kalendarz znów się pojawił, ale jednocześnie chcę by był to już ostatni kalendarz. Dlaczego? Bo po prostu chcę zagrać w tę modyfikację, która zapowiada się naprawdę wspaniale
RPG
Zuben6 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-12-14, 21:17   #137
profesorp12
Krwiopijca

profesorp12 awatar

Domyślnie

O proszę, więc nie czekam na tego moda zupełnie sam :-]
Myślę, że jesteśmy bliżej końca, panowie ukończyli już kilka rozdziałów i zostały im chyba trzy, potem wprowadzanie poprawek i tłumaczenie.
RPG
profesorp12 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-12-14, 01:25   #138
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał profesorp12 Zobacz post
O proszę, więc nie czekam na tego moda zupełnie sam :-]
Myślę, że jesteśmy bliżej końca, panowie ukończyli już kilka rozdziałów i zostały im chyba trzy, potem wprowadzanie poprawek i tłumaczenie.
niewiadomo ile im zostało bo sami powiedzieli,że nie robią tego rozdziałami tylko na co będą mieli wenę/pomysł to to robią nieważne z którego rozdziału.Co prawda mówili,że większość rzeczy z pierwszych trzech rozdziałów jest gotowa i,że są już grywalne ale są "niedopieszczone" (pewnie jakieś bugi nie do końca skończone questy itp.). Z kolei z trzech ostatnich rozdziałów porobili trochę mniejszych rzeczy (pewnie w stylu dodanie NPC,jakiś broni i nowych list dialogowych) ale nie zrobili za dużo jeżeli chodzi o główne rzeczy.To tylko moje domysły i tak mówili nie wiem czy nie rok temu więc sporo rzeczy mogło się zmienić w temacie tego co robią i co już jest zrobione
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-12-14, 20:17   #139
profesorp12
Krwiopijca

profesorp12 awatar

Domyślnie

Dokładnie to miałem na myśli. Ostatnio na oficjalnej stronie CST padło takie pytanie.
RPG
profesorp12 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-01-15, 11:35   #140
elathir
Chrząszcz

Domyślnie

Czy tylko mi się wydaje, czy rozdrabnianie się na szczegóły, jakiś marnej jakości mieczyk czy pustynna krowa, świadczy o upadku projektu? Dla dużych projektów moderskich, czy w ogóle informatycznych podobnych temu, sensowną metodą wytwarzania jest metoda sprintów, koncentracji na konkretnych funkcjonalnościach i ich okresowego wypuszczania. W ten sposób ma się lepsza kontrolę nad zmianami, bierzącą werfikację poczynań na zewnątrz (np. stabilności zmian) jak i w razie upadku projektu zostajemy z czyms w mniejszym lub większym stopniu funkcjonalnym, a i inny zespół może kontynuować pracę.

Czyli w praktyce, wypuścić gothica jak jest z tylko dodanym systemem klas i z grubsza zakrojonom fabuła umożliwającą zmiane rozdziałów (nawet po jednym zadaniu na rozdział i braku zmian w świecie) a potem dorabiać coraz bardziej szczegółowe i rozbudowane zmiany wraz z kolejnymi wersjami. Tak powstają choćby konwersje do gier paradoxu jak EU, ale i wielu innych tytułów. Natomiast to co obecnie widać na zewnątrz, czyli brak informacji o postępach nad rzeczami ważnymi, w zamian praca na szczegółami znamionuje albo problemy z zespołem, brak osób mogących/chcących zająć się czymś dużym, albo ogólny brak pomysłu na dalszą pracę. A niestety na szczegółami to sie można do śmierci rozwodzić i poprawiać. Bo co nam po np. 40 nowych mieczykach, jak prace się przez te mieczyki opóźnia o rok lub w ogóle upadną?
RPG
elathir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-09-15, 23:12   #141
Xivragis
Czarny Goblin

Xivragis awatar

Domyślnie

będzie co z tego ? jest kilka nowych wpisów
RPG
Xivragis jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-12-15, 15:26   #142
adana4
Krwiopijca

Domyślnie

Od początku grudnia codziennie pokazywane są kolejne materiały z moda. Odsyłam na oficjalną stronę.
http://g3csp.betelgeuse.uberspace.de/
RPG
adana4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania