Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Gothic 3 Community Story Projekt

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-07-09, 20:36   #1
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie Gothic 3 Community Story Projekt

Topic przeznaczony do dyskusji nt. Gothic 3 Community Story Projekt.

Community Patch Team
zakończył swoją misję na ostatniej łatce do Gothic 3 - Community Patch 1.72. Jakiś czas po zakończeniu prac zebrała się grupka osób, która utworzyła niezależny zespół. Będzie się on zajmował poprawą fabuły trzeciej części Gothika, która pozostawiała wiele do życzenia, gildii oraz całej zawartości gry. Chcą wydawać fanowskie dodatki do gry, które będą miały na celu poprawę przeróżnych elementów. Krytykowano brak dłuższych questów, większość zadań była tworzona na podstawie schematu "przynieś-podaj-pozabijaj" oraz wątek główny gry. Community Story Team, bo tak brzmi ich nazwa chcą aby poziom zadań do wykonania oraz samej fabuły był porównywalny z poziomem tych elementów w poprzedniczkach Gothika 3. Zespół chciałby ukończyć prace do wydania Arcanii, ale szanse na to są małe. Zaprezentowano również screena przedstawiającego naszego bohatera w szacie szamana orków. Nie zdradzono jednak co to oznacza.

News: http://www.gothic.phx.pl/news.php?id=1273

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-07-09, 22:01   #2
Varc
Czarny Goblin

Varc awatar

Domyślnie

Ciekawy pomysł ale nie wiadomo jak to wyjdzie w praktyce. Póki co trzeba czekać na dalsze informacje. Licze na to ,że zmodyfikują tylko kilka questów,a nie większość. Obecne zadania podobają mi się ,ze względu na ich prostotę i to że nie trzeba się nad nimi długo męczyć tak jak było to w poprzedniczkach. Pomimo tego uważam ,że powinni dodać jakieś 10-20 długich questów z wszystkich Krain aby bardziej urozmaicić grę.

Tak z innej beczki. To nie jest szata szamana orków tylko Wiecznego wędrowca (nosi ją Saturas) ,która ukazała się pod koniec gry w czasie pokazów screenów, gdy był obrazek przedstawiający idących koczowników i Saturasa.

Ostatnio edytowane przez Varc : 18-07-09 o 09:25.
RPG
Varc jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-09, 00:46   #3
adrian1507
Polna Bestia

adrian1507 awatar

Domyślnie

Kurde nawet tu zaczęli odliczać
A co do tematu.Ciekawa sprawa.Miejmy nadzieję,że to wypali
Fajnie by było jakby zrobili remake'a Gothica 2 ale na silniku 3

Ostatnio edytowane przez adrian1507 : 18-07-09 o 12:20.
RPG
adrian1507 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-09, 10:26   #4
ladovnik
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał Macrentofeth Zobacz post
Zaprezentowano również screena przedstawiającego naszego bohatera w szacie szamana orków. Nie zdradzono jednak co to oznacza.
Może możliwość zabierania swoim ofiarom ich pancerzy? Bo w oryginalnym Gothic 3 było to niemożliwe, a dodanie takiej możliwości stworzyło by grę bardziej realną.

Pozdrawiam,
ladovnik
RPG
ladovnik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-09, 17:32   #5
dklaczek
Chrząszcz

Thumbs down

Myślę, iż nie o takie rozwiązanie będzie tu chodzić a przynajmniej miejmy taką nadzieję! Może chodzi o zbratanie się naszego bohatera z tą stroną ale moim zdaniem nie ma co spekulować i lepiej zaczekać jaki będzie finał a jaki by nie był to i tak propozycja moderów na pewno będzie godna uwagi.
RPG
dklaczek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-09, 21:40   #6
Reghar
Chrząszcz

Reghar awatar

Domyślnie

osobiście bym chciał żeby zrobili przynależność do jakiejś gildii tak jak w poprzednich częściach.
RPG
Reghar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-09, 21:57   #7
Varc
Czarny Goblin

Varc awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał ladovnik Zobacz post
Może możliwość zabierania swoim ofiarom ich pancerzy? Bo w oryginalnym Gothic 3 było to niemożliwe, a dodanie takiej możliwości stworzyło by grę bardziej realną.

Pozdrawiam,
ladovnik
Myślę ,że to będzie zły pomysł. Wtedy aby zdobyć najlepszą zbroje ,wystarczyło by wejść na miejsce niedostępne dla ludzi i ustrzelić delikwenta z fajnym pancerzem ,a potem tylko zejść i zabrać. I od razu jesteś najlepszy. Gra straciła by sens ,po co mieliby być sprzedawcy zbroi sprzedający pancerze za 20 tysięcy ++ ,skoro można bez większego wysiłku zwinąć taką od byle słabeusza. Pomysł zły wg mnie.

Cytat:
osobiście bym chciał żeby zrobili przynależność do jakiejś gildii tak jak w poprzednich częściach.
To mało prawdopodobne ,a jak już to byłby to spalony pomysł. Mało kto by to instalował. Z tego co przez kilka miesięcy czytałem na tym i na innych forach, wynika ,że ludzie lubią g3 ze względu na to, że możemy działać na dwa fronty i nie ma przynależności.

RPG
Varc jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-09, 12:46   #8
ladovnik
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał Varc Zobacz post
Myślę ,że to będzie zły pomysł. Wtedy aby zdobyć najlepszą zbroje ,wystarczyło by wejść na miejsce niedostępne dla ludzi i ustrzelić delikwenta z fajnym pancerzem ,a potem tylko zejść i zabrać. I od razu jesteś najlepszy. Gra straciła by sens ,po co mieliby być sprzedawcy zbroi sprzedający pancerze za 20 tysięcy ++ ,skoro można bez większego wysiłku zwinąć taką od byle słabeusza. Pomysł zły wg mnie.
No tak. Pomysł ten wpadł mi do głowy, ponieważ przypomniałem sobie Obliviona... Ale tam zbroje były dobrze dopasowane do poziomu osoby, aby nie dało się ich zbyt łatwo zdobyć, no i tam zbroje składały się z wielu części... A w gothicu większość botów nosi prawie te same pancerze (w danej organizacji np. Asasyni).
RPG
ladovnik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-09, 12:59   #9
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Moim zdaniem ze screena można wywnioskować, że będziemy mogli zostać Morra Shamanem. Ogólnie CSP ma rozszerzać fabułę, coś jak Noc Kruka.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-09, 21:46   #10
ArcyDemon
Skazaniec

Domyślnie

Cytat:
Napisał Macrentofeth Zobacz post
...Ogólnie CSP ma rozszerzać fabułę, coś jak Noc Kruka.
Coś jak Noc Kruka...hmmm...to brzmi ciekawie. Jak by tak na prawdę zrobili jak NK to jeszcze jakąś nową lokację dodać + nowe NPC + nowe misje to by było coś naprawdę ciekawego i warte uwagi.
RPG
ArcyDemon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-07-09, 09:45   #11
DaxiN
Chrząszcz

Lightbulb

Witam, iż na forum piszę, że dyskusja nad patchem 1.72 jest w tym temacie chciałem się zapytać czy ten oto patch (Community Patch 1.72) trzeba instalować na czystego Gothica 3, bez żadnych innych wcześniejszych patchów? i Czy będzie miał ten patch poprawki takie jak tamte stare.

Pozdrawiam i dziękuję.

//down: ArcyDemon
Dzięki, właśnie o to mi chodziło.

Ostatnio edytowane przez DaxiN : 22-07-09 o 13:16. Powód: nie chce spamować.
RPG
DaxiN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-07-09, 13:10   #12
ArcyDemon
Skazaniec

Domyślnie

Tylko że to nie jest temat o Community Patch 1.72 tylko o Community Story Project.

Ale co do Twojego pytania to 1.72 zawiera wszystkie wcześniejsze poprawki. Jest w nim wszytko co było w poprzednich patchach i nie musisz mieć tamtych.
A jak instalujesz na starsze wersje to powinien je usuwać i instalować się tylko 1.72.
RPG
ArcyDemon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania