Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Co wam się najbardziej nie spodobało w Gothic 3

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-04-09, 09:45   #25
Arucard
Chrząszcz

Domyślnie

Jedyne co to OPTYMALIZACJA!
Cytat:
W sumie jak ma się drewniane pudło zamiast kompa to tak jest.
Ja mam:
GeForce GTX 260
Intel Core 2 Duo 3,5GHz
2GB RAM

I mam dosc czeste lekkie przycinki.I co, tez powiedz ze mam drewniane pudlo?
Jezeli znasz na to jakis sposob (mam patcha 1.6) to chetnie skorzystam :P

Ostatnio edytowane przez Arucard : 15-04-09 o 09:49.
RPG
Arucard jest offline  
Nieprzeczytane 16-04-09, 12:06   #26
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
Kerth, wódz Klanu Ognia. Jako wódz najwaleczniejszego klanu powinien wzbudzać szacunek i o ile graficznie od biedy można to znieść (grubas), to głos użyczony przez Gawlińskiego robi z niego kastrata. Na polu walki Orkowie pewnie przegraliby Klanem Ognia, ponieważ zamiast walczyć, konaliby ze śmiechu słysząc wydawane przez niego komendy.
Hahaha, zgadzam się z powyższym cytowanym

Zostawiając tu kawał życia.
RPG
Calzedo jest offline  
Nieprzeczytane 20-04-09, 13:33   #27
Barteq12
Krwiopijca

Domyślnie

Mi sie nie podoba tylko to że są za mało rozbudowane questy przynies zanies itp.
Oprocz tego wszystko jest OK.
RPG
Barteq12 jest offline  
Nieprzeczytane 27-04-09, 09:34   #28
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Nie będę pisał nic o fabule, questach, bugach i innych sprawach, które już były poruszane.
Napiszę o tym, co nie tyle mi się nie podobało, a raczej czego mi brakowało w G3.
Mianowicie takich terenów jak bagna (w G1 i G2NK były fajne tereny bagniste), a co za tym idzie nie ma węży błotnych.
Brak umiejętności nurkowania i zadań związanych z tą umiejętnością, tudzież samodzielna eksploracja dna różnych jezior i zbiorników wodnych w poszukiwaniu fajnych artefaktów, ukrytych grot itp...
Nie ma też (ale to brak wszystkich części sagi) możliwości spania gdzie się chce, nosząc w ekwipunku śpiwór, to byłaby naprawdę fajna opcja, która sprawdziła się w modzie Diccuric...
RPG
Skellen jest offline  
Nieprzeczytane 27-04-09, 14:50   #29
Obrzyn
Chrząszcz

Domyślnie

Przenikanie ręki przez tarcze, brak możliwości noszenia miecza jednoręcznego przy pasie, walka mieczem dwuręcznym (Bezi macha tak samo jak toporem), ''przebijanie'' szat mieczem, i oczywiście brak dziewczyn
No i jeszcze brak możliwości noszenia kapturów. Niby to taka mała rzecz a by cieszyła

Ostatnio edytowane przez Obrzyn : 27-04-09 o 15:23.
RPG
Obrzyn jest offline  
Nieprzeczytane 27-04-09, 23:09   #30
Mjoker
Mjoker, The One and Only

Mjoker awatar

Domyślnie

Tak najbardziej ze wszystkiego, to zdecydowanie jedna rzecz nie przypadla mi do gustu: zjawisko zwane "fuckin' bloody stunlock" .
Nieprzeczytane 29-04-09, 20:58   #31
Tabrox
Chrząszcz

Domyślnie

Mnie strasznie wkurzylo przy pierwszym zetknięciu z G3 , że przez całego gothica 1 i 2 ,lejemy orków ,po czym wychodzimy z miasta spotykamy 4 orków przy ognisku i gadamy do nich jakby nigdy nic...ja oczywiscie postanowiłem ich zabic , rach ciach , a tu orc...WSTAJE ! pamietam , ze wylaczylem wtedy gothica i bylem obrazony na twórców przez tydzien >:

Cytat:
Napisał Skellen Zobacz post
Nie ma też (ale to brak wszystkich części sagi) możliwości spania gdzie się chce, nosząc w ekwipunku śpiwór, to byłaby naprawdę fajna opcja, która sprawdziła się w modzie Diccuric...
to by było bezsensu - miksturki,roślinki,zwoje praktycznie nie przydatne...po walce położył byś się spać i full hp ;\

Ostatnio edytowane przez Tabrox : 29-04-09 o 21:00.
RPG
Tabrox jest offline  
Nieprzeczytane 30-04-09, 00:45   #32
Baros
Polna Bestia

Baros awatar

Talking

hmm napewno NPC którzy z nami przybyli. Powinno byc tak ze wszyscy jesteśmy w jednym miejscu i się rozdzielamy. a nie że nagle Laresa znajdujemy w Geldern, Angara w Mora Sul, Lee w nordmarze, Vatrasa w Lago, a Jack jakimś cudem ewakuowany do wierzy w Ardei. Przy czym Vatras i Jack wcale niekoniecznie musieli z nami przypłynąc... druga rzecz to wiek magów wody. Nagle wszyscy starzy, pomarszczeni i łysi. Ciekawe że teraz Saturas wygląda na najmłodszego z nich nie nmówiąc że mogli wymyśleć nowych magów wody. Co tu i diabła robi Thorus?! A jak już on to i wielu innych powinno być!! Wygląd naszych przyjacół: Diego nagle osiwiał, Lares z irokezem , Milten jakiś dziwny, Vatras biały że nie wspomne o zbrojach. Jack?? ten sam czy nie?? Wyzwalanie miast metodą Rambo jak ktoś powiedział walka polegająca na klikaniu myszką, Rany!! Długo wymieniać...
RPG
Baros jest offline  
Nieprzeczytane 30-04-09, 01:17   #33
Baros
Polna Bestia

Baros awatar

Talking

Tak jeszcze znalazłem na necie.. Mówiłem ze biały kolor skóry Vatrasa mi sie nie spodobał.. znalazłem coś takiego: http://nor.no.funpic.de/bilder/vatras_2.jpg
RPG
Baros jest offline  
Nieprzeczytane 30-04-09, 07:43   #34
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tabrox Zobacz post
to by było bezsensu - miksturki,roślinki,zwoje praktycznie nie przydatne...po walce położył byś się spać i full hp ;\
Zapewniam Cię, że grając w Diccurica korzystałem z eliksirów i roślinek mimo tego, że miałem śpiwór...Nie można go używać gdy w pobliżu są jacyś oponenci lub potworki, poza tym są zadania które musisz zrobić w przeciągu np. 2 dni, a żeby je wykonać musisz utłuc dużo wrogów i sporo się przemieszczać więc leczenie spaniem do następnego rana jest bez sensu, bo nie wykonasz zadania...
No i jest indywidualne podejście do gry...W każdym razie nic mi nie wiadomo o tym, żeby ktoś, kto grał w Diccurica narzekał na to rozwiązanie...
RPG
Skellen jest offline  
Nieprzeczytane 01-05-09, 09:11   #35
betenoire
Polna Bestia

betenoire awatar

Domyślnie

Pierwszy raz grałem w G3 bez jakiegokolwiek patcha i ta gra była porażką od strony technicznej. Ciągłe wywrotki gry, tracenie savów... ale nie wspominajmy tego...

Teraz gram drugi raz w G3 na CP 1.71. Co mi się nie podoba:

Walka i system naliczania obrażeń odbieranych i zadawanych. Dobija mnie to strasznie i spowalnia tok gry powodując, że robi się ona po prostu nudna.
Jak to możliwe, że w połowie gry i rozwoju postaci głupi goblin potrafi tak zablokować, że zabiera całe życie? Jak to możliwe, że goblin potrafi zablokować drewnianą pałką silny cios mieczem?
Albo jak to możliwe, że szkielet z grobowców w Nordmarze zadaje pchnięcie, odsuwam się Bezim o jakieś 60-70 stopni w bok, a mimo to pchnięcie mnie dosięga?

W G1 i G2 goblin czy wilk na pewnym etapie gry nie stanowił żadnego zagrożenia. Wraz z umiejętnościami walki i punktami życia rosło poczucie mocy Beziego i ta miła świadomość, że jest on "gotyckim" superbohaterem. A w G3... pupa. Goblin potrafi powalić Beziego na ziemię, to samo z Krwiopijcą...

Kolejna głupota: uderzenie kosturem czy dwuręcznym nie wytrąca z równowagi przeciwnika z tarczą, nie mówiąc już o rozbiciu czy wytrąceniu tej tarczy z rąk.
Powinno być to przynajmniej uzależnione od siły, powiedzmy siła powyżej 200 - 50% szansy na rozbicie/wytrącenie. Siła wyżej niż 250 - 75% szansy. Siła 300 - Bezi potrafi rozbić każdą tarczę.

Następna denerwująca rzecz: nudnawe i beznamiętne dialogi. Zasnąć można. Często po prostu klikam, żeby przewinąć kwestie, po wiem, że do wykonania zadania i tak sobie odczytam potrzebne rzeczy z dziennika.

Monotonna muzyka podczas walki. Niemalże ciągle to samo. Co dziwne w Varancie zdarzało się, że muzyka milkła całkiem, a słychać było tylko jakieś ciche echa i dudnienia.

I na koniec: last but not least - wnikanie postaci w teren. Tragedia. Nieraz stawałem na kamieniu by ostrzelać grupę przeciwników a ci wchodzili pod teksturę i zadawali mi obrażenia od dołu. Albo świeży przykład: podróż z Ugolfem w Nordmarze, by zabić demona w kamiennym kręgu (nie pamiętam imienia, Ben Akash czy coś takiego), stałem na skarpie, by uszczkąć demonowi trochę życia z kuszy a ten schował się... pod ziemię, pod tą skarpę.
Nieprzeczytane 14-05-09, 17:13   #36
DeadPoison
Polna Bestia

Domyślnie

1. Optymizacja - zabija tą gre.
2. Bugi które do nawet po najnowszym patchu wciąż utrudniaja życie (nie naprawione młynki 2H i 2 mieczami naszego bohatera).
3. System walki, wolny, nudny, ciamajdowaty.
4. Levelapowanie kiedyś dostawaliśmy kilka hp z każdym lv teraz null.
5. Dialogi z najważniejszymi postaciami (Robar, Zuben itd.) i przyjacielami.
6. Zero ciakawych questów z naszymi przyjacielami.
7. Nie równy poziom trudności (nawet na najnowszym patchu). Stado pełzaczy to pestka, ale stado goblinów lub wilków to cholernie trudna sprawa.
8. 80% gry to zabijanie zwierząt, a 20% to szukanie Xardasa i artefaktów ( co ciekawe to pierwsze może być fajne to drugie już jest nudne)
9. Nie widze zbytniej różnicy w rozwoju bohatera czy to kiepsko czy mistrzowsko walczę tym orężem.
10. Mając 80lv wciąż może mnie w łatwy sposób zabic kilka wilków.
11. Wygląd wszystkich sttarych znajomych bohatera.
12. Nieciekawie przedstawiona fabuła.
13. Nowe wymagania w AB.
14. Przekłamania patyk silniejszy od miecza 2H (no sory ale już to widze jak ktoś blokuje patykiem cios jakiejkolwiek broni 2H)
15. Tępy patyk potrafi ugodzić lepiej niż ostry miecz (dźgnięcie nieostrym patykiem jest głupie)
16. Siła zadawanych ciosów patyka.
17. Głupia gestykulacja twarzy.
18. Totalny brak bloków na ciosy potworów (chodzi o wszystkie istoty nie posługujące się bronią, nie wliczam w to pełzaczy których akurat wiem, że się da)

coś chyba pominąłem, ale przynajmniej tyle co pamiętam
RPG
DeadPoison jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania