Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Skąd chcielibyście być ?

Zobacz wyniki ankiety: Skąd chciał(a) byś być ?
Z Myrtany. 172 31.22%
Z Nordmaru. 143 25.95%
Z Varantu. 150 27.22%
Z Wysp Południowych. 49 8.89%
Z Północy. 19 3.45%
Nie wiem. 18 3.27%
Głosujących: 551. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-07-08, 02:00   #13
Cyrkluś
Polna Bestia

Cyrkluś awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Cyrkluś
Domyślnie

Cyrklusiem jeśli łaskaw! ale w Varancie również niebezpiecznie jest, pełno szakali, lwów, pełzaczy piaskowych, jaszczurów, ognistych golemów, ogrów i innych. Ale w ostateczności zamieszkałbym w myrtanie, najchętniej w faring. Na wyspie Khorinis niechętnie, bo została opanowana przez orków
Cyrkluś jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-08, 00:11   #14
Umbrak
Chrząszcz

Domyślnie

Ja wybralem Varant. Jest tam ciepło , klimatycznie. Jakoś wolę palić fajkę wodną , opalać się i być bogatym kupcem i handlarzem , niż gonić jelenie i walczyć o kawałek mięsa w Nordmarze. Na pustyni można szukać artefaktów , być łowcą nagród czy zbijać fortunę , a w Nordmarze znów te jelenie i wilki.
A magowie ognia zalożyli klasztor w Nordmarze , bo tam wierzą w Innosa , a asasyni w Beliara więc by ich zabito
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-08, 11:52   #15
dark rider

dark rider awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Cyrkluś Zobacz post
co wy widzicie w varancie ? przecież z tamtąd pochodzą najgorsi dranie, zdrajcy i złodzieje! i do tego oszuści! podam kilka przykładów: Basir - zdradził swoich ludzi zostawiajac ich w świątyni ben sali. Ali - złodziej - ukradł Rathgarowi (czy jakoś tak) kamień przodków, kłamiąc że go kupił! same bandziory! wole chociaż zginąć jak mężczyzna niż zwiewać jak tchórz!
Tak, tak, same bandziory, ale tylko te osoby, które wypisałeś. Zapomniałeś o koczownikach, magach wody, czy oni takaże są złymi postaciami. Nie sądze. A chyba przed assasynami krainę te zamieszkiwali koczownicy... No i nie którzy asasyni też są "dobrzy", nie wszyscy są bandytami.

Cytat:
Napisał Kor-Angar Zobacz post
Tak przy okazji wie któś dlaczego Magowie Ognia założyli swoją siedzibe w Nordmarze, a nie w Varancie gdzie jest ciepło ?
Bo w miejscu gdzie jest ten ogromny chram Innosa kiedyś ów bóg się im objawił. Dlatego postanowiono tam założyć sanktuarium.

Mi osobiście podobają się wszystkie krainy, bajecznie zrobione. Ale jeśli miałbym wybrac tę jedną to postawiłbym na Varant. W tej mieścinie gdzie jest Vatras, w Lago. Morska bryza, ciepły piasek pod stopami... tam musi być cudownie. To co, że w około są assasyni i orkowie, różne bestie grasują w okolicy, czekając na samotnego podróżnika jeśli można się wyciągnąć na dywaniku wieczorem na plaży. Z drugiej strony nigdzie indziej nie uczą walki dwiema brońmi jednocześnie, nie ma takich bezwzględnych bizmesmenów, zręcznych złodzeji, poszukiwaczy skarbów, ani kopalń złota. Mimo wielu niebezpieczeństw grożących ze strony orków, asasynów, zwierząt, nieumarłych to w Varancie można przeżyć niezwykła przygode.
RPG
dark rider jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-08, 14:57   #16
dark rider

dark rider awatar

Domyślnie

No widzisz przytoczyłes dość codzienne zajęcia. Po pewnym czasie wszystko by Ci sie znudziło. Tak jak w koloni: wstałbyś rano i "Znowu to samo". Zbytnio się nie zastanawiałem co mozna robić w Nordmarze. Więcej zajęć znalazłbym w miastach, osadach na pustyni. Wg mnie jest tam o wiele ciekawiej, może nawet bezpieczniej.
A żeby zostań wytapiaczem trzeba się troche nabiegać.
RPG
dark rider jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-08, 16:46   #17
Bucaf
Chrząszcz

Domyślnie

Myślę, że fajną miejscówką jest Faring.

Dziewicze lasy, Śliczne górskie widoki, no i blisko były by na narty do Nordmaru.
Ewentualnie zastanawiał bym się nad Bakarashem, ale nie przemawia do mnie ideologia Assasinów
RPG
Bucaf jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-08, 18:15   #18
Hans I Ostatni
Krwiopijca

Hans I Ostatni awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Stormrage Zobacz post
I wreszcie mój lider, czyli Varant.(...)To tam działał Wieczny Wędrowiec i stamtąd wywodził się Rhobar I.
Rhobar I nie pochodził z Varantu, tylko z Nordmaru.

Mieszkając w Varanicie mógłbym zarabiać walcząc na arenach, później handlując. Zamiast pracować całe życie na zbroje, wolałbym założyć harem .
I mieć własna kopalnie, tam gdzie idziemy z tym kolesiem od Okary.

Czemu w ankiecie nie ma Khorinis?
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-08, 21:53   #19
Babet6
Chrząszcz

Domyślnie

Ja wybrałem Myrtane. Co by nie mówić dużo lasów więc zostanie myśliwym to nie problem bo na zwierzyne można tam liczyć ( jelonki i inne przemiłe zwierzątka ) , a za futra i skóry możnaby czerpać zyski ( wkońcu nawet orkowie by kupili )
RPG
Babet6 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-08, 23:43   #20
Cyrkluś
Polna Bestia

Cyrkluś awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Cyrkluś
Domyślnie

Ale zaraz... Przecież Rhobar pierwszy pochodził z Nordmaru! Dla tego jest to kraj innosa! Chociaż jestem sympatykiem adanosa nordmar mi odpowiada bardzo.
Cyrkluś jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-08, 20:04   #21
Mial
Chrząszcz

Domyślnie

Ja wolałbym urodzić się w Varancie. Mając głowe na karku łatwo dorobić się sporo kasy, tylko jeszcze odrobina znajomości gdzie trzeba i wszystko łatwo pójdzie. Pozatym niewolnicy za drobne pieniądze i porządek w domu.
Jeden problem to nie urodzić się jako niewolnik (rodzice niewolnicy), bądz nie mieć krzepy i dać się złapać, ani nie móc zarobić "mieczem".
A więc Varant pod w/w warunkiem (z biedy trudno się tam wymigać). To istny raj dla ludzi z kasą i piekło dla biedniejszych
Drugie miejsce to Myrthana podobna trochę do naszej kultury, gdzie żeby godnie żyć trzeba dużo pracować.
Nordmar też ma swój urok ale tylko w grze. Ciągłe zmagania jedzenie, zimno, potwory. Ogólnie trudno tam przeżyć, ale to czyni ich wojowników, myśliwych, kowali najlepszymi. Jedyne rozwiązanie to po nauce się wynieść

Ostatnio edytowane przez Mial : 19-07-08 o 20:07.
RPG
Mial jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-08-08, 01:20   #22
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

A ja chciałbym żyć w Górniczej Dolinie za czasów bariery,dołączył bym do obozu na bagnach,dostał bym nawet ładny strój nowicjusza i jakąś pałkę z kolcami a wtedy nikt by mi nie podskoczył.Jedynie co bym musiał robić to jakieś drobne prace dla Guru,typu idź do starego obozu i sprzedaj całe zioło cienią z zewnętrznego pierścienia.Dostawał bym codziennie Bagienne Ziele którym mógłbym się nawalić jak stodoła U Straży uczył bym się kunsztu wojennego a u Guru magii Śpiocha,nauczył bym się telekinezy albo czaru kontroli nad innymi ludźmi.Nie musiałbym się martwić o oświetlenie bo cały obóz jest naszpikowany latarniami z rudy która święci w ciemnościach.Jeśli nie koronia karna,to dobrym do zamieszkania jest jeszcze Dolina Budowniczych.Żył bym sobie w okolicach chaty Eremita daleko od Piratów,Bandytów i Archeologów(Magów Wody).
RPG
Skyrim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-08-08, 07:41   #23
flymen123
Polna Bestia

flymen123 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do flymen123
Domyślnie

Zdecydowanie Varant. Ciepełko, grube mury i nic więcej nie potrzeba. Świetnie można wykorzystać obie rzeczy do zostania kupcem! Od Lestera kupiłoby się trochę ziela. Sprzedało po wyższej cenie i potem znowu to samo. Za tą forse zatrudniłbym sobie ochroniarzy i jestem nietykalny. W dodatku nie musiałbym nic robić. Wszystko robiliby za mnie moi niewolnicy. Wątpie czy tak można w Nordmarze. Codzienna walka o kawałeczek mięska - nie dla mnie

Nie ma umiejętności złych i dobrych. To zależy tylko od tego jak się ich używa
RPG
flymen123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-08-08, 11:36   #24
Vaax
Polna Bestia

Vaax awatar

Domyślnie

Myrtana. Umiarkowany klimat do którego się przyzwyczaiłem, ładne widoki, uporządkowanie życie. Zwykły, normalny kraj. Oczywiście mam na myśli Myrtanę przed wojną.
Większość, jak widzę wybrała Varant, co mnie trochę dziwi. Myślicie, że życie na pustyni jest takie łatwe?
RPG
Vaax jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania