Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę KaiRo - RPB-Medley

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-03-08, 20:15   #1
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie KaiRo - RPB-Medley

Na stronie Piranha Bytes opublikowany został soundtrack z nowego projektu Piranii.

Download

To pierwszy po grafikach koncepcyjnych opublikowany oficjalnie materiał, z którego można domniemywać o charakterze RPB.

W utworze czuć rękę KaiRa, co bardziej zaskakujące pojawiły się trzy motywy dźwiękowe znane ze wcześniejszych jego produkcji (przy G2 i NK).
RPG
AddoN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-08, 10:08   #2
Corvus
Pan Porządek

Corvus awatar

Domyślnie

Odsłuchałem soundtrack kilka razy. Genialny - krótko mówiąc. Słuchając, podświadomie myślałem o Gothicu 4. Coś mi się wydaje, że w RPB bedzie trzeba zagrać chociażby dla samej muzyki...
I faktycznie bardzo wyraźne są motywy z Gothica. Zastanawiam się w jaki sposób porozumieli się z zapozyczeniem tych motywów od właściceli praw do gry Gothic.
Chociaz w sumie KaiRo jest twórcą motywów muzycznych Gothica. Może nie było z tym problemów.

A takie pytanko mam. Czy KaiRo nagrywał to razem z symfonią? Czy podobnie jak to było w NK czy wczesniejszych czesciach, składał muzyke z wybranych fragmentów czyichś utworów?
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-08, 11:24   #3
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Nie jestem pewien, czy to co usłyszałeś pojawi się w grze. Podobnie było z G3. Co się naoglądaliśmy tych występów gdy nagrywano muzykę. Na mnie zrobił wrażenie koncert na bębnach, mający obrazować orków. A w grze? Motywy muzyczne zachowano, ale sama muzyka była o wiele prostsza, niż to co nam wczesniej serwowano.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-08, 12:39   #4
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Corvus Zobacz post
Chociaz w sumie KaiRo jest twórcą motywów muzycznych Gothica. Może nie było z tym problemów.

W prawie polskim dotyczącym własności jest wzmianka, że w przypadku tworzenia kolarzy, można używać prac zapożyczonych, nie posiadając na nie stosownych praw. Nie wiem jak sprawa wygląda w Niemczech, jednak te trzy sample raczej są własnością KaiRo. Pamiętam, że w jednym dokumencie usłyszałem motyw z G2 przy wchodzeniu na teren piramid…

A takie pytanko mam. Czy KaiRo nagrywał to razem z symfonią? Czy podobnie jak to było w NK czy wczesniejszych czesciach, składał muzyke z wybranych fragmentów czyichś utworów?
Na razie to są same sample z komputera, składane jak słychać. Dużo oryginalnego brzemienia… Jak na mój gust taka muzyka jest lepsza. Symfonia ma moc, jednak w G3 chwilami wymknęła się kompozytorowi z ręki i stawała się męcząca.

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Nie jestem pewien, czy to co usłyszałeś pojawi się w grze. Podobnie było z G3. Co się naoglądaliśmy tych występów gdy nagrywano muzykę. Na mnie zrobił wrażenie koncert na bębnach, mający obrazować orków. A w grze? Motywy muzyczne zachowano, ale sama muzyka była o wiele prostsza, niż to co nam wczesniej serwowano.
Gocoo faktycznie dało świetny popis, a w ostateczności praktycznie nie było ich słychać… Myślę ze w RPB będzie to wyglądało lepiej – Kai nabrał odpowiedniego doświadczenia przy pracy z G3 i z pewnością nie powtórzy tych błędów.
RPG
AddoN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-08-08, 00:07   #5
Xoro
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał AddoN Zobacz post
Jak na mój gust taka muzyka jest lepsza. Symfonia ma moc, jednak w G3 chwilami wymknęła się kompozytorowi z ręki i stawała się męcząca.
Zgadzam się w 100%. Najbardziej denerwował mnie motyw towarzyszący nam przy każdej walce w Myrtanie. Dlatego bardzo ucieszyłem się słuchając udostępnionego nam materiału. Taka muzyka jest dużo przyjemniejsza na dłuższą metę bałem się, że Risen również będzie zawieral cieżkę na kształt tej z G3, ale kamień z serca xD
RPG
Xoro jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-11-08, 15:42   #6
R3mak3r
Chrząszcz

R3mak3r awatar

Domyślnie

Ja tam wole zeby muzyka nie byla dobra, ani zla, tylko zeby byla. Tak zeby nie bylo nudno, Wiedzmin mial np. Srednia muzyke, nie wpadla mi w ucho, ale podobalo mi sie ze jest taka nastrojowa, pasowala. W Gothicu raczej nie pasowala, po prostu mieli pomysl na dzwieki i zrobili, a zeby dopasowac to nie bardzo, w Ishtar byla muzyka na poczatku pasujaca, po chwili srednio, nawet wcale, nie pasowala.
R3mak3r jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-01-09, 10:03   #7
Gienekvip
Chrząszcz

Gienekvip awatar

Thumbs up

Po wysłuchaniu tej muzyki zaraz mi się przypomniał Gothic 1, który miał muzykę taką powolną, a zarazem smutną, przynosząc przygnębienie.
Ukazywała mrok tego świata Gothic. Co do "Risen" można to samo opisć.
A więc muzyka jest świetna i lepszej być nie może.
RPG
Gienekvip jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-07-09, 16:08   #8
oktoffel
Polna Bestia

oktoffel awatar

Domyślnie

Najlepsza muzyka była w Gothic 1 - i jak sądzę duża częśc graczy się ze mną zgodzi. Mimo iż była po prostu banalna, składana z sampli, na 3 dźwiękach i 2 instrumentach - ale ona miała klimat! w Gothic 3 było zdecydowanie przekombinowane...tzn muzyka genialna, ale moim zdaniem w RPG nie liczy się majstersztyk, popisy itp ale liczy się klimat, choćby tworzony jedynie za pomocą bębnów i wiolonczeli. Tak więc jestem zwolennikiem żeby KaiRo układał z sampli :P
RPG
oktoffel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-07-09, 17:39   #9
Biały Wojownik
Kąsacz

Biały Wojownik awatar

Domyślnie

Muzyka podobna do do tej z dwóch pierwszych Gothiców , zwłaszcza z dwójeczki 01:32 - Wpadający w ucho motyw z NK a w 00:40 nasz ukochany motyw główny z Gothica . Muzyka musi być skomponowana pod nastroje panujące w grze. W G3 muzyka była wspaniała (zwłaszcza Vista Point - Poezja ) , podniosła , dynamiczna , dawała kopa i to mi pasowało do atmosfery wyzwalania Myratany. W Gothicu 1 ścieżka dźwiękowa była raczej posępna ( wiadomo , kolonia karna i te sprawy) , prosta i klimatyczna. Gothic 2 + NK , hmmm muza była bardziej dynamiczna niż w jedynce , nieco baśniowa , tak by przypasować się pod klimat rycerzy i smoków natomiast kiedy wchodziliśmy na tereny Jarkendaru i Piramid witała nas nieco indiańska nuta. No i jeszcze pamiętny kawałek na harmonijce w osadzie pirackiej

Podsumowując , o muzykę w Risenie nie musimy się martwić skoro komponuje ją taki geniusz jak KaiRo Już słychać znajome nuty i to mnie cieszy
RPG
Biały Wojownik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania