Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Gothic 3 vs Wiedźmin

Zobacz wyniki ankiety: Która z tych gier jest dla Ciebie lepsza ?
Gothic 3 372 61.08%
Wiedźmin 237 38.92%
Głosujących: 609. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-04-08, 16:01   #25
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xanas Zobacz post
co do styli w wiedzminie to sa tylko 3
Są 3, które odmiennie wyglądają dla miecza stalowego i srebrnego więc to... prawie 6.

Cytat:
walka z Echinopsami(te na bagnach) może ci się odbić na mózgu jak giniesz po raz 8 chcąc zabić, bo ma od cholery HP , wali na odległość, w zwarciu i do tego daje takie dmg że cholera bierze, (a na poziomie trudnym to już nie wspomne)
Nie wiem czy słyszałeś o czymś takim jak Igni, które bardzo ułatwia walkę z tymi oto stworami, na poziomie średnim wystarczy 4 razy rzucić na Echinopsa nienaładowane Igni i parę razy z miecza uderzyć, aby roślina padła więc jeśli umiejętnie wykorzysta się potencjał walki to nie jest to takie "odbijające się na mózgu".

Cytat:
wy macie swoje zdanie, ja mam swoje i wasze mam gdzies a wy moje macie gdzieś
To odnosi się do ciebie tak samo jak i do reszty. Jeżeli tak uważacie to nie ma sensu dłużej prowadzić "debaty" w tym temacie, gdyż jego założeniem jest dyskusja* na temat, która z gier jest lepsza: Gothic 3 czy Wiedźmin. Jak każdy wie podczas dyskusji obie strony zachowują pewne stanowisko broniąc je odpowiednimi argumentami. Jeśli nie ma tego aspektu to po prostu z dyskusji robi się bezsensowne biadolenie o tym, że G3 rox a W sux i odwrotnie.

*zrobiłem parę powtórzeń z tym słowem, powodem tego jest zmęczenie
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-08, 16:07   #26
Xanas
Czarny Goblin

Xanas awatar

Domyślnie

Nie, u was dyskusja wygląda tak, jeden pisze co uważa, potem następny wyśmiewa pierwszego za to że ten uważa coś za lepsze niż ten on sam uważa, potem dochodzą bluzgi i obrażanie się nawzajem, ja za takie dziękuje, a co Do Igni wal se w niego na poziomie trudnym tylko z igni to odrazu padniesz na średnim sam to stosowałem ale na trudnym to juz lesza okazała się bariera na wysokim lvlu
RPG
Xanas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-08, 16:16   #27
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

Tak też myślałem, po prostu nie umiesz odpowiednio go stosować. A jeśli nie podoba ci się, że cię wyśmiewają to nie musisz tutaj dyskutować. Co do tych, którzy szydzą z poglądów innych na temat G3 i Wiedźmina, po co to robicie? Nie możecie, np. tak jak Smutas spokojnie przedstawić swoich poglądów? Nie wiem czy w tym temacie były takie sytuacje (nie czytałem wszystkich postów) ale z tego co pamiętam tak było w poprzednim, którego akcja została tu przeniesiona. Na prawdę jeżeli nie macie nic ciekawego do pisania nie piszcie wcale.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-08, 16:34   #28
dark rider

dark rider awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Jest to odczucie grozy, gdy gra się pierwszy raz. To przy grze w Gothica można podskoczyć na krześle, gdy nagle coś skądś cię zaatakuje... W Wiedźminie z daleka widzisz każdego przeciwnika i możesz mu uciec. A spróbój zwiać zębaczom jak juz cię przyuważą...
Tak może było w G1, G2 i NK, ale nie w G3. W trzeciej seri jest ładniejsza grafika i bardziej przyjemna dla oka. Ładnie wygląda cała roślinność, ale wybiegający z niej dzik, wilk lub ścierwojad nie potrafią nas przestraszyć jak w pozostałych częściach. W W. sprawa ma się inaczej, gdy przejdziemy a za nami wyrośnie ten Echinops, i jeszcze ten dźwięk, który towarzyszy temu procesowi. Bardziej idzie sie wystraszyć tej rośliny niż dzika. Choć i tak to nie jest co w g1. Tam to były doznania.

Cytat:
Napisał GOLD Dragon Zobacz post
(oczywiście to zależy od umiejętności gracza, poziomu postaci i broni/pancerza).
No pancerz tutaj najmniej daje, jeśli w ogóle coś daje.

Cytat:
walka z Echinopsami(te na bagnach) może ci się odbić na mózgu jak giniesz po raz 8 chcąc zabić, bo ma od cholery HP , wali na odległość, w zwarciu i do tego daje takie dmg że cholera bierze
Też miałem z nimi problem, ale od czego jest Bestariusz. Pisze tam, że sa podatne na podpalenie. Zawsze gdy użyje raz znaku Igni i je podpale to później mieczem spokojnie je dobijam. Nic trudnego.

Cytat:
Nie, u was dyskusja wygląda tak, jeden pisze co uważa, potem następny wyśmiewa pierwszego za to że ten uważa coś za lepsze niż ten on sam uważa, potem dochodzą bluzgi i obrażanie się nawzajem, ja za takie dziękuje
Dziękujesz... a sam sie tak zachowujesz.
RPG
dark rider jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-08, 17:03   #29
Xanas
Czarny Goblin

Xanas awatar

Domyślnie

Staram się zachowywać jak na człowieka przystało a co do Igni po raz kolejny mówie nie każdy może ma Ignie na większym lvlu niż 1 i to raczej się nie opłaca, a wtedy jest duży problem
RPG
Xanas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-08, 18:46   #30
dark rider

dark rider awatar

Domyślnie

Nie opłaca się mieć niektórych znaków bardziej rozwiniętych?
Jak widać z Twojego postu miałeś problem z Echinopsem. Dlaczego? Dlatego, że nie zainwestowałeś kilku talentów w znaki. Czy nadal sądzisz, że nie opłaca się ich rozwijać? Na początku może nie ma zadużo frajdy, ale lubie patrzeć jak Geralt dobija niektórych przeciwników po Aardzie. Poźniej jest lepiej.
RPG
dark rider jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-08, 20:47   #31
Xanas
Czarny Goblin

Xanas awatar

Domyślnie

Ty nie rozumiesz mojego posta, po co przechodzić raz za razem grę mając tylko Ignię rozwiniętą? Czy nie lepiej jest następnym razem z pułapkami sie pobawić czy z osłoną? na średnim poziomie samą Ignią i puszczykiem mogłem pokonać cały obóz bandytów...
RPG
Xanas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-08, 21:49   #32
dark rider

dark rider awatar

Domyślnie

Tak, ale w drugim rozdziale na samym początku nie mamy osłony, a na te rośliny najlepszy jest właśnie ten znak a nie inny.
Najpierw piszesz, że giniesz po 8 razy przy walce z Echinopsami, później, że nie warto inwestować w Igni, a teraz, że lubisz się bawić z pułapkami, przez które "może ci się odbić na mózgu jak giniesz po raz 8".
No nie wiem.
RPG
dark rider jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-08, 23:01   #33
Xanas
Czarny Goblin

Xanas awatar

Domyślnie

Pierwszy raz jak grałem to ginąłem z 8 razy, puźniej zacząłem ignią, a jak grałem już kolejnymi razami to w ignie nie inwestowałem bo chciałem inne zobaczyć

Zeszliście z tematu trochę Miało być porównywanie gier, a nie pisanie co robiliście w Wiedźminie - Kasen

Ostatnio edytowane przez Kasen : 03-04-08 o 23:23.
RPG
Xanas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-08, 01:04   #34
Aftar2
Chrząszcz

Domyślnie

Dla mnie gothic 3 stracił klimat i w pewnym sensie paradoksalnie przez lepszą grafikę... Świat zaczął wyglądać inaczej niż w I i II, bezimienny bez "kitki", a 3/4 czasu spędzonego przez PB poświęcono właśnie na grafike, a nie inne ważniejsze rzeczy (ciekawi NPC, fabuła, zadania). Grafika była u mnie w Gothicu za tym wszystkim co wymieniłem wcześniej.

Odnośnie fabuły, to sami sobie nóż wsadzili robiąc, aż tak wolny świat, stworzyli coś gorszego niż w np. TES: Oblivion, bo tutaj wogóle jakoś nie czuje się tego co jest naprawde ważne do zrobienia. Do tego przez mało widoczną główną oś fabuły nie spotykamy jakiś NPC, którzy by mogli stać się dla nas kolejnymi Gornami i Miltenami

W Wiedźminie za to jest konkretna fabuła, która zaczyna się rozkręcać w późniejszym etapie, a do tego jest pełno nawiązań do przygód wiedźmina z książek, co jest ważne dla tych co czytali, a co skłoni niektórych co nie czytali do przeczytania
RPG
Aftar2 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-08, 12:02   #35
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał GOLD Dragon Zobacz post
W G3 owszem, szczególnie w lesie można się wystraszyć jakiegoś dzika który atakując pierwszy najprawdopodobniej nas rozniesie (oczywiście to zależy od umiejętności gracza, poziomu postaci i broni/pancerza). Ale w W. też jest wiele miejsc w których może nas zaskoczyć jakiś potwór. Mianowicie przykładem mogą tu być ogromne Echinopsy które wyrastają z ziemi. Dla osoby co gra po raz pierwszy to na pewno stresik ^^ .
Coż, pierwsze spotkanie z echinopsem może być nieprzyjemne, bo jeszcze nie jesteśmy "wypasieni" a to dość trudny przeciwnik, i jak nie załapiemy sposobu jak z nim walczyć, to może nas załątwić. Zgoda, to spotkanie zaskakuje, ale czy przestrasza? W G1 było groxnie, gdy już na samym poczatku, zaraz za myśliwymi, którzy uczą cię skurowania, pokonałeś śierwojady, idziesz dalej i jak trafisz na zębacze, to "dupa blada". O wiele większe wrażenie niż spotkanie z tym rosnącym w miejscu kwiatkiem. W G2 takich mijsc jest o wiele wićej, gdzie możesz zostać zaskoczony i przestraszony. W G3, szczególnie, gdy chodzisz po krzakach, nie raz, czy dwa najesz się strachu.
Nie wiem, może to tylko moje rażenia, ale właśnie tego brakowało mi w Wiedźminie.

Randal Walles.
Ja tu nikogo nie obrażam personalnie, bo to po prostu nie jest argument do dyskusji. Fakt, że czasem czytając czyj as wypowiedź przebiega mi przez myśl zdanie: "Co za idiota to napisał!" nie oznacza, że zaraz muszę to pisać! Niestety wielu z useró nie potrafi jeszcze oddzielić emocji od merytorycznego pisania.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-08, 12:35   #36
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

Smutas: nie zarzucam ci nic takiego, jak sam widziałeś podałem cię jako przykład dla innych jak powinno się dyskutować. Nie mówię, że sam się stosuję do tego co napisałem wcześniej ale przynajmniej się staram. Jeżeli już mowa o tym, że czegoś można się nieźle wystraszyć to w G1 tak było, w G2 też, nawet w NK (chodzi o świat z dodatku) zdarzyło mi się parę razy przestraszyć, w G3 już tego nie było, głównie dlatego, że gdy jakiś zwierz nas zauważy (czasami robią to z dość dużej odległości) zaczyna lecieć muzyka towarzysząca walce. Po prostu czeka się na stwora aż skądś wyskoczy. W Wiedźminie można w sumie przestraszyć się podczas pierwszych spotkań z Echinopsami i czasem jak Topielce wyskoczą z wody, Ghule z podziemi albo Fleder spadnie z nieba. Nie mniej jednak to nie czyni Wiedźmina wiele gorszym ale nutka grozy nie zaszkodziłaby
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania