Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Ulubione miasto w G3 [Myrthana]

Zobacz wyniki ankiety: Jakie jest wasze ulubione miasto w Myrtanie?
Ardea 31 5.38%
Reddock 10 1.74%
Cape Dun 39 6.77%
Montera 70 12.15%
Gotha 45 7.81%
Faring 141 24.48%
Vengard 85 14.76%
Okara 7 1.22%
Silden 66 11.46%
Geldern 55 9.55%
Trelis 21 3.65%
Nemora 5 0.87%
Khorinis 1 0.17%
Głosujących: 576. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-07-07, 18:01   #13
Pemol
Chrząszcz

Pemol awatar

Domyślnie

Moje ulubione miasta to:
->Faring ten klimacik starej fortecy palladynów zajętej przez orków, i jeszcze otoczenie. Według mnie jedno z najpiękniejszych miejsc w G3.
->Silden piękna osada, dużo myśliwych w okolicy, piękne widoki. Czego chcieć więcej?
->Gotha stara forteca palladynów ma swój klimat. Szkoda ze nie da się tam sprowadzić więcej ludzi.
Nieprzeczytane 23-08-07, 14:54   #14
Sansara
Chrząszcz

Domyślnie

oczywiście że Faring jest najlepsze......te widoki i wogóle, Ci którzy sie ze mną zgadzają wiedzą o co chodzi. A po za tym to Gotha też jest fajna. Nie podoba mi sie to, że nie ma żadnego większego miasta w całym g3 ....Po za Faring i Gothą to w Myrtanie nie widziałam innych miast, które szczególnie by mi sie spodobały. A najlepsze miasta tak wogóle to uważam, że są nie gdzie indziej, jak w Varancie. Zakochałam sie w tej pustyni i ..... hehe w.....asasynach.

Ostatnio edytowane przez Ertix : 16-06-08 o 23:56.
RPG
Sansara jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-09-07, 07:38   #15
Maslo
Chrząszcz

Domyślnie

Ja sięw pełnej roźciągłości zgadzam z tym, co napisał Smutas - Faring jest poprostu piękne... w czasach niewojennych pewnie wyglądało by i tak lepiej niźli Vengard... może dlatego, że jest na zboczu?
Piękny widok, warownia paladynów Innosa stojąca na straży przejścia przez przełęcz xD Pikne, za to Gotha ma przyjemny mroczny klimat... Aczkolwiek we wszystkich miastach wkurza to, że zawartość domów jest niemalże identyczna - łóżko, skrzynia, szafka, czasem stolik... Ale co tam, przęłknąć się da

Ostatnio edytowane przez Maslo : 19-09-07 o 07:39. Powód: bo brzydko wyglądało
RPG
Maslo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-09-07, 09:23   #16
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

W sumie, mimo wielu plusó to jednak miasta, które odwiedzamy w G3 trochę mnie rozczarowały. Jeśli porównać je do Khorinis, które podobno było zapyziałą prowincją na zapomnianej wysepce, to nawet zrujnowana stolica wyglada na niewiele większą od Khorinis.
Przystępując do gry oczekiwałem zabudowanych miast (choć jednego czy dwóch) kilka co najmniej razy większych od Khorinis i bardziej zabudowanych. Oczekiwałem budowli pełnych labiryntów, zadań związanych z poruszaniem się po mieście. Niestety sama gra pod tym względem mnie rozczarowała. Napotkanie osady był często mniejsze od Khorinis, nawet nie dostarczały tylu wrażeń.
Aż szkoda, że twórcy gdy nie stworzyli choć jednego sporego miasta. Mogłaby być to np. sama stolica. Wcale nie musiała by być tam zniszczona.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-09-07, 14:27   #17
Lokos
Cieniostwór

Lokos awatar

Domyślnie

No Smutas w pewnym sensie masz rację, bo miasta rzeczywiście nie zachwycają rozmiarem. Jednak mimo tego sama architektura wygląda na dość porządną i miasta są ładnie zrobione. Owszem, nie są tak zabudowane jak Khorinis i nie mają, np. kanałów to jednak mnie się podobają A co mojego ulubionego to zagłosowałem na Silden. Moim zdaniem ma ono najlepszy klimat, mimo że potężną metropolią nie jest. Fajne są zadania i te młyny, myśliwi. Dalej Faring, potężna twierdza Orków, razem z ich przywódcą - Kanem. Dodatkowo ma ono wiele zalet. m.in ufortyfikowanie, przełęcz do Nordmaru. Ogółem te dwa miasta(Silden i Faring) podobają mi się najbardziej.

Poszukiwacz Podziemia
RPG
Lokos jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-09-07, 16:29   #18
 Webster
Globalny Knur

Webster awatar

Domyślnie

W Myrthanie najbardziej podoba mi się Montera gdyż, bardzo fajna jest okolica miasta ( jak zna się drogę to do Trelis można dojść w 5 minut, nie przechodząc obok Geldren ) fajnie są zrobione chaty ( inaczej niż w Geldren na przykład, ciekawiej :P ) A w Nordmarze najbardziej podoba mi się Klan Młota, z tego samego powodu co Montera. No a w Varanicie to rzecz jasna Mora Sul, to miasto podoba mi się najbardziej w całej grze, nigdzie indziej nie było takiego klimatu jak właśnie tam
RPG
Webster jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-10-07, 10:49   #19
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie De ja vu

Faring , bo to duża silna twierdza. Podoba mi się to , że zamek jest tak wysoko położony. W dolnej części taka mała wioska , z karczmą . Dwie bramy do przejścia. Po stronie orków nie grałem , dlatego wszedłem do Khana na siłe.
Dwie areny do walki. ładne budynki , świetna osada. Kręta droga do zamku i zakręt prowadzący na przełęcz. Dobrze się biega po tych zakrętach.

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...
RPG
Yzerman jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-07, 13:13   #20
Karrok
Krwiopijca

Karrok awatar

Domyślnie

Witam

Najlepsze miasto to... Lago . Chyba nikt nie zaprzeczy...
Prawdziwy Raj, Oaza Ukojenia, Bezpieczna Przystań, Perełka Varantu...
Cud Świata !!!

No ale niestety sonda dotyczy tylko miast Myrtany

EDIT 5!: Piszę to piąty raz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(I jeśli mi znowu nie zedytuje to ostatni)

Wybrałem więc Geldern. A za to, że:

1. Są tam najlepsi najemnicy w Myrtanie. Sam Samuel ma 20 level, Lares również, no i Ivan dodaje klimatu.
Wszyscy najemnicy mają też swojego prywatnego kucharza co również dodaje im plusa.

2. Na tamtejszej arenie walczą i Orkowie i Ludzie. A to jest moje ulubione rozwiązanie.

3. Miasto jest cholernie bogate. Nic dziwnego, że Lares się tam zatrzymał na tak długo. Wystarczy spojrzeć na siedziby szamanów i składziki obsypane złotem i artefaktami.
W samym Geldern jest kopalnia w której wydobywa się wyżej wymieniony kruszec i przedmioty. W okolicy jest jeszcze kilka innych kopalń, które możemy pootwierać.
Do tego w mieście kwitnie handel i przemyt. Dzięki czemu jest takim... myrtańskim Mora Sul.

4. Alchemicy

5. Okolica... ciemna puszcza, wysokie góry...
Żyje tam wiele rozmaitych potworów, zwierząt, gońców i druidów, w pewnych ruinach znajdzie się też smok...
(innymi słowy - jest na co polować )

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Karrok : 16-10-07 o 14:36. Powód: Zeżarło mi większość posta!!! A teraz nie chce mi zedytować!!!
RPG
Karrok jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-07, 15:15   #21
klakierek
Chrząszcz

klakierek awatar

Domyślnie

Myrtana: Ardea to miasto najbardziej przypadło mi do gustu, poniewarz zaczynamy tu swoją przygode, a pierwsze wrażenie jest najważniejsze.
Nordmar: Ma bardzo swoisty klimat i muzyka jest ciekawa. Klan Ognia
Varant: Bakaresh.

wiem, niewiele z tego może stać się prawdą
lecz nadzieję mam, że marzę nie na darmo
RPG
klakierek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-07, 22:59   #22
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Mnie najbardziej do gustu przypadło Cape Dun. Jest to mała osada, czas wydaje się tam stać w miejscu, sąsiedztwo morza to też ogromny plus. No i ta latarnia, z której rozciąga się piękny widok, drugie takie miejsce to latarnia Jacka, ale z tej w Cape Dun widok jest o niebo lepszy...
Nieprzeczytane 03-12-07, 16:43   #23
Ulv

Domyślnie

Ardea, Cape Dun Reddock. Iście sielankowe położenie. Naprawdę zachwycające są pierwsze godziny spędzone w grze.
Ardea, za spokój. Latarenka, chramik. Sielanka. Cape Dun ma swoisty klimat mimo braku porzadnej knajpy jak to mówi ork odźwierny.
A poza tym to Faring. Widoki z samej góry są naprawdę rewelacyjne, a przejście do Nordmaru klimatyczne. Kondygnacyjna budowa również jest godna uwagi. I wejście do zamku. Super sprawa.

Trelis to obok Geldern moje najmniej ulubione miasto. Trelis jeszcze ratuje magiczne położenie, blisko granicy z Varantem.
Z wielkich miast jako takich to chyba Faring. Wspaniała kondygnacyjna twierdza. I również magiczna granica - Nordmar.
A biorąc pod uwagę położenie to Silden i Cape Dun z Ardeą. Strasznie tam cicho No i latarnia na wybrzezu, pierwsza godzina gry jest na potęge klimatyczna.

Ostatnio edytowane przez Ertix : 19-08-08 o 10:35.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-01-08, 23:25   #24
Twisted
Krwiopijca

Twisted awatar

Domyślnie

A ja zagłosuję odmiennie. Reddock. W ogóle podobają mi się najbardziej pierwsze trzy miasta, Reddock, Ardea, Cape Dun. Zawsze mocno na mnie oddziaływało pierwsze wrażenie. W grze najbardziej podoba mi się ścieżka Buntownika; więc również wszystko z nimi związane. Okara też świetna, wszystkie miasta są świetne; nawet Braga .
RPG
Twisted jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania