Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Za co lubicie Gothica 3?

Zobacz wyniki ankiety: Za co lubicie Gothica 3?
Bronie(miecze, topory, łuki itp.). 18 5.08%
Ludzie i Orkowie. 33 9.32%
Miasta. 29 8.19%
Piękne krajobrazy. 196 55.37%
Zbroje, tarcze, amulety itp. 7 1.98%
Zadania. 33 9.32%
Frakcje. 38 10.73%
Głosujących: 354. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-05-07, 20:25   #25
Lord-Hagen
Polna Bestia

Lord-Hagen awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Lord-Hagen
Domyślnie

Powiedzmy sobie szczerze, że ta gra nie została wydana głównie żeby zadowolić każdego gracza, tylko żeby zarobić jak najwiecej na sprzedaży. G1 i G2 przyniósł sławe serii. Jowood chciał zgarnąć jak najwiecej kasy za część trzecią, a jak najlepiej zachęcić do kupna gry? Wypuszczanie trailerów, screenów z pięknymi widokami, zwierzętami, wychwalanie nowego "rewolucyjnego" systemu walki - to wszystko miało zachęcić do zakupienia produtku. Dobrze wiemy, że dzieci które nie zważają na zlecane zadania przez postacie NPC, pytające na forum o "byle bzdety" nie czytają nawet kwestii mówionych przez zleceniodawców questów. Dla nich ma być pięknie, fajnie i kolorowo. Rodzice takich "pociech" wywalają kase żeby zadowolić swoje dziecko. Przeliczmy ile jest takich "graczy" a ile takich którym zależało na godnej kontynuacji serii? Odpowiedz można znaleźć nawet na tym forum czytając coraz to nowe, powtarzane wątki: "atakuje mnie ork pomoooocy!!", albo pamiętny "dwa katana". Gothic 3 miałbyć kopalnią złota dla Jowood i takie jest moje zdanie.

A wracając do tematu, to w Gothicu 3 nie ma tego czegoś co przyciągało mnie do wcześniejszych części. Grafika piękna? Nie wiem bo mam za słabego kompa, ale według mnie piękna grafika psuje klimat tej serii. Muzyka? Na szczęście na słabych kompach można ją usłyszeć. Jest ładna ale jak na tak wielki świat, powinno być więcej motywów, ponieważ często sie powtarza i zaczyna nudzić. Fabuła? To czego najbardziej oczekiwałem od (ostatniej ?) części najbardziej mnie zawiodło, a szkoda bo zapowiedźi twórców wróżyły murowany hit.

Ogólnie gra wypadła słabo i można ją lubieć tylko za jej tytuł.
Nieprzeczytane 10-05-07, 21:03   #26
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Lord-Hagen Zobacz post
Powiedzmy sobie szczerze, że ta gra nie została wydana głównie żeby zadowolić każdego gracza, tylko żeby zarobić jak najwiecej na sprzedaży. G1 i G2 przyniósł sławe serii. Jowood chciał zgarnąć jak najwiecej kasy za część trzecią, a jak najlepiej zachęcić do kupna gry? Wypuszczanie trailerów, screenów z pięknymi widokami, zwierzętami, wychwalanie nowego "rewolucyjnego" systemu walki - to wszystko miało zachęcić do zakupienia produtku. Dobrze wiemy, że dzieci które nie zważają na zlecane zadania przez postacie NPC, pytające na forum o "byle bzdety" nie czytają nawet kwestii mówionych przez zleceniodawców questów. Dla nich ma być pięknie, fajnie i kolorowo. Rodzice takich "pociech" wywalają kase żeby zadowolić swoje dziecko. Przeliczmy ile jest takich "graczy" a ile takich którym zależało na godnej kontynuacji serii? Odpowiedz można znaleźć nawet na tym forum czytając coraz to nowe, powtarzane wątki: "atakuje mnie ork pomoooocy!!", albo pamiętny "dwa katana". Gothic 3 miałbyć kopalnią złota dla Jowood i takie jest moje zdanie.
Bardzo podobnie opisałem to w temacie http://forum.gothic.phx.pl/showthrea...511&page=6#top .

Cytat:
A wracając do tematu, to w Gothicu 3 nie ma tego czegoś co przyciągało mnie do wcześniejszych części. Grafika piękna? Nie wiem bo mam za słabego kompa, ale według mnie piękna grafika psuje klimat tej serii.
0_o.
W dzisiejszych czasach chcesz wydawać gry z grafiką jak z pierwszego Gothica? Sam pisałeś, że JoWood poszedł na kasę, a przecież połowa ludzi którzy kupią Crysisa poleci na jego grafikę. Poza tym, kto nie idzie naprzód, ten się cofa. W momencie premiery Gothic the First miał grafikę świetną, więc zwieńczenie serii ma mieć taką sobie. Fajne to. :/

Cytat:
Ogólnie gra wypadła słabo i można ją lubieć tylko za jej tytuł.
Wow, "można lubieć za tytuł"... Jak można lubić coś za to, że jest kontynuacją czegoś, albo ma podobny tytuł. To tak samo, jak popatrzeć na przedpremierowe screeny i powiedzieć "Ooo ale fajna gra".
Wiem o co Ci chodzi, ale mimo wszystko szeroki uśmiech na mej twarzy wywołała myśl, jak tam na Zachodzie muszą "nie lubić" naszego Wiedźmina za jego tytuł...

Ostatnio edytowane przez Szlafrok : 10-05-07 o 21:08.
RPG
Szlafrok jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-07, 13:52   #27
Lord-Hagen
Polna Bestia

Lord-Hagen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szlafrok Zobacz post
Bardzo podobnie opisałem to w temacie http://forum.gothic.phx.pl/showthrea...511&page=6#top .
Nie wiem nie czytałem, miałem dłuższą przerwe w odwiedzaniu forum :P .

Cytat:
0_o.
W dzisiejszych czasach chcesz wydawać gry z grafiką jak z pierwszego Gothica? Sam pisałeś, że JoWood poszedł na kasę, a przecież połowa ludzi którzy kupią Crysisa poleci na jego grafikę. Poza tym, kto nie idzie naprzód, ten się cofa. W momencie premiery Gothic the First miał grafikę świetną, więc zwieńczenie serii ma mieć taką sobie. Fajne to. :/
To prawda napisałem, że Jowood poleciało na kase, a co do grafiki to nie chodziło mi o to, że grafa miała wyglądać jak w G1 ale żeby nie była upiękniona bez przesady (jeśli nie zrozumiałeś to sory mój błąd).

Cytat:
Wow, "można lubieć za tytuł"... Jak można lubić coś za to, że jest kontynuacją czegoś, albo ma podobny tytuł. To tak samo, jak popatrzeć na przedpremierowe screeny i powiedzieć "Ooo ale fajna gra".
Wiem o co Ci chodzi, ale mimo wszystko szeroki uśmiech na mej twarzy wywołała myśl, jak tam na Zachodzie muszą "nie lubić" naszego Wiedźmina za jego tytuł...
Ja tą grę szanuje tylko za to, że jest kontynuacją serii i tyle... Może słowo "lubieć" niepasuje tutaj, za co gorąco przepraszam. Opisałem tylko to co myślę, a za to naszczęście niekarają :P
Nieprzeczytane 11-05-07, 15:54   #28
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Cytat:
Nie wiem nie czytałem, miałem dłuższą przerwe w odwiedzaniu forum :P .
Jako pokorny sługa Innosa (w wirtualnym świecie, dodajmy) wybaczam Ci ten występek. Jednak tylko za drobną opłatą 200 sztuk złota i jedną owieczką poświęconą w najbliższej kapliczce.

Cytat:
To prawda napisałem, że Jowood poleciało na kase, a co do grafiki to nie chodziło mi o to, że grafa miała wyglądać jak w G1 ale żeby nie była upiękniona bez przesady (jeśli nie zrozumiałeś to sory mój błąd).
Spoko, właściwie wiedziałem o co Ci chodzi, tyle że wtedy na Gothicu 3 przejechali by nie tylko nowicjusze, ale i recenzenci. Dla gothicowych maniaków grafa i tak nie ma znaczenia, jednak gdyby new baby made by Piranha Bytes było adresowane do nich, zyski były by minimalne (jeśli nie straty). Więc trzeba patrzeć trochę do przodu.
Tak sobie pomyślałem, że gdyby nie optymalizacja i dane było nam grać na maksymalnych detalach, zaraz grafika by Ci się spodobała.

Cytat:
Ja tą grę szanuje tylko za to, że jest kontynuacją serii i tyle... Może słowo "lubieć" niepasuje tutaj, za co gorąco przepraszam. Opisałem tylko to co myślę, a za to naszczęście niekarają :P
Ok ok, kapuję. Tyle że sam tytuł gry jak dla mnie nie wystarczy, to tak samo jak z Doomem. Poprzednie Doomy to były rewolucje, trójka to łatwy skok na kasę (a przypadkiem dodatek był świetny). Oby historia ta powtórzyła się i tu. Chociaż wolałbym po prostu wspaniałe zakończenie serii w Gothic 3.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-07, 20:32   #29
Lord-Hagen
Polna Bestia

Lord-Hagen awatar

Domyślnie

Cytat:
Tak sobie pomyślałem, że gdyby nie optymalizacja i dane było nam grać na maksymalnych detalach, zaraz grafika by Ci się spodobała.
Tak czy siak grafika mi się podobała, ale częściowo, a nawet bardziej niż częściowo to właśnie ona zepsuła klimat serii (czego się obawiałem zaraz po wrzuceniu screenów i trailerów ). Nie była odpychająca, lecz sprawiała, że czułem iż gram w inną grę niż Gothic

Cytat:
Chociaż wolałbym po prostu wspaniałe zakończenie serii w Gothic 3.
Moje zdanie wygląda podobnie: godne zakończenie, a to które zaserwowali panowie z PB nie trzymało się niczego (a szkoda).
Nieprzeczytane 11-05-07, 21:27   #30
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Cytat:
Tak czy siak grafika mi się podobała, ale częściowo, a nawet bardziej niż częściowo to właśnie ona zepsuła klimat serii (czego się obawiałem zaraz po wrzuceniu screenów i trailerów ). Nie była odpychająca, lecz sprawiała, że czułem iż gram w inną grę niż Gothic
Do Twojego zdania (właściwie także mojego, ale... nieważne.) dopisałbym wspaniałą muzykę, która jednak zupełnie nie przypomina poprzednich. Ale to miała być wielka gra, gra zmian. Dużo ich było, ale gdyby produkt powstawał jeszcze z pół roku-rok a twórcy sklecili fabułę przynajmniej taką jak w G2 mielibyśmy arcydzieło miażdżące Obliviona i Neverwinter Nights 2 doszczętnie.
Może to wyda się dziwne, ale moim zdaniem niekorzystna zmiana (a właściwie dwie) w perspektywie serii Gothic to usunięcie podziału na rozdziały oraz... dowolność wyboru (!). Bezimienny zawsze był dobry, walczył z Beliarem tylko po to, żeby w trójce się do niego przyłączyć? Albo w ogóle olewając i Innosa i Beliara i idąc za Adanosem... może było by fajne, ale realizacja... A brak rozdziałów to właściwie konsekwencja właśnie wolności wyboru (bogów?), a przy okazji poniekąt dodaje słabą fabułę. W poprzednich częściach czułem, że biorę udział w wielkiej przygodzie. Tutaj tego NIE MA. I po przemyśleniu właśnie to jest w moim mniemaniu największa wada Gothica 3, gry o takim potencjale...

Cytat:
Moje zdanie wygląda podobnie: godne zakończenie, a to które zaserwowali panowie z PB nie trzymało się niczego (a szkoda).
Nie dość, że zakończenie jest beznadziejne, to w dodatku całkowicie odcina logiczną możliwość Gothica 4. Bo co - z kim będzie Bezi? Z Adanosem, mordując wcześniej wszystkich Magów Wody? A taki dodatek jak Noc Kruka jak dla mnie w trójce się nie sprawdzi. No chyba że bohater nagle zostanie nagle przysypany stertą głazów, zapomni o wszelkich powiązaniach z bogami, umiejętnościach, przyjaciołach (no właśnie - zabiłem tego Diego czy nie?)? O tym przekonamy się w Gothic 4... :/
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-05-07, 16:33   #31
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

Ja zawsze mówię, że Gothic 3 jest najlepszą częścią ta swoboda muzyka porostu tworzy niepowtarzalny klimat, któremu w całej sadze dorównuje tylko dodatek do 2 ( noc kruka).
Jeśli miał bym narzekać to tylko na to, że klasztoru Adanosa niema . Jest też miej zaklęć, ale przeczesz to wynika z motywu przewodniego.Z tym, którzy mówią ze w jedynce było więcej swobody się niemego zgodzić tam można był wybrać tylko jedną frakcje i Podążać jedną droga. Natomiast tu w 3 mogę należeć niemal do każdej frakcji, jaka jest w grze. To chyba tyle w największym skrócie

Ostatnio edytowane przez syn VARANTU : 25-05-07 o 16:36. Powód: dwa razy to samo zdanie dałem :)
RPG
syn VARANTU jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-05-07, 16:50   #32
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał syn VARANTU Zobacz post
Ja zawsze mówię, że Gothic 3 jest najlepszą częścią ta swoboda muzyka porostu tworzy niepowtarzalny klimat, któremu w całej sadze dorównuje tylko dodatek do 2 ( noc kruka).
Z tej wypowiedzi mogę śmiało wywnioskować, że nie grałeś czy nawet nie ukończyłeś Gothica 1. A jeśli tak, to nie wiem jak nie można przynajmniej poczuć klimatu.

Cytat:
Jeśli miał bym narzekać to tylko na to, że klasztoru Adanosa niema . Jest też miej zaklęć, ale przeczesz to wynika z motywu przewodniego.Z tym, którzy mówią ze w jedynce było więcej swobody się niemego zgodzić tam można był wybrać tylko jedną frakcje i Podążać jedną droga. Natomiast tu w 3 mogę należeć niemal do każdej frakcji, jaka jest w grze. To chyba tyle w największym skrócie
Ha, i to właśnie przez tą 'swobodę wyznania' mamy fabułę cienką jak flaki z olejem a zakończenie satysfakcjonujące jak zjedzenie kamienia.
Cóż, powstało już tyle opinii na temat tej gry, że już jej nie ocenię. Jednak w ciemno zakładam że uruchomiłeś któregokolwiek Gothica na 20 min. Albo jesteś w tych 10% graczy, którym bardziej podoba się trójka.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-05-07, 09:40   #33
MaRay
Demon

MaRay awatar

Domyślnie

Mi się najbardziej podoba klimat i krajobrazy No i Varant ...ahhh
O muzyce nie wspomnę bo jest genialna!

Ja tam uważam, że większość, tych którzy uważają G3 za totalne dno to albo 'biegną w zaprzęgu komercji' i podażają za psychologią tłumu albo po prostu nie potrafią zaakceptowac tego że saria rozpoczęta kilka lat temu nie moze miec cały czas takiego samego wyglądu i musi się zmieniać Ma wcale nie więcej bugów niż poprzednie części, no i co z tego? Ale wypominacie bufi tylkoz trójki... To też nieodłączna część sagi
Jeśli chodzi o niezoptymalizowany silnik zacytuje Ralfa Marcinczika z Albumu Ed. Kolekcj. - "...Nasi programiści podeszli zbyt optymistycznie do przyszłych możliwości graficznych. Wierzyli, że karty graficzne czterokrotnie pomnożą swoje osiągi(...)Po dwóch latach produkcji, kiedy wyraźnie widać było, że założony skok w technologii PC nie nastąpi, wysoka rozdzielczość obiektów oraz krajobrazów musiała zostać zastąpiona słabszą wersją poziomu detali..."
Tak bywa, trudno :P

Uważam G3 za bardzo dobrą grę i godnego potomka serii.
A jak Wam się nie podoba to nikt nie każe Wam grać nią
RPG
MaRay jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-05-07, 14:07   #34
Donnie
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Napisał MaRay Zobacz post

Uważam G3 za bardzo dobrą grę i godnego potomka serii.
A jak Wam się nie podoba to nikt nie każe Wam grać nią
No i takiego samego zdania jestem.! hehe mnie sie w grze podoba grafa czyli te krajobrazy..walka jest efektowna tez..polega tylko na klikaniu 1 klawiszem myszy ale na ekraniku wyglada fajnie;P. Grajac w FPP tez tylko jednym sie klika i nikt nie placze ze osobnym przyciskiem sie nie robi tego czy tego ;P, a najbardziej mnie sie podobac ta gra zaczela jak spotkalem sie z Xardasem pierwszy raz i powiedzial mi co zamierza.. bo glownym moim celem zagrania w G3 nie bylo to, ze lubie wczesniejsze wersje tylko : chcialem zobaczyc Xardasa w akcji i co on ma w planach bo zakonczenie dwojki mnie zaskoczylo ze niby Xardas to totalnie zly ziomus;P. No i mile sie zaskoczylem . Dla mnei zaden watek poboczny czy tez wykonywanie 100roznych zadan czy to beznadziejnych czy fajnych w tej grze jest tylko dodatkiem, a skupiam sie na osobie Xardasa bo jest naprawde tajemnicza. I dla mnei nawet dobrze ze nie ma jakis mega wielkich zadan tak jak to niektorym przeszkadza bo ta gra jest na tyle duuza ze i tak dlugo schodzi na graniu w nia..A jak sa za dlugie gry to staja sie nuudne.. Tak jak to bylo np z NFSMW. Max Payne 1 i 2 byl wielkosci wstepu do gry G3 i co ? i powalal..i dalej powala, a ze jest krotki to kazdy do niego wraca nieraz.. a grac w G3 np 10 razy to sobie nie wyobrazam :P hehe
RPG
Donnie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-12-08, 21:30   #35
mr93
Krwiopijca

mr93 awatar

Domyślnie

To jeśli mogę odwróce trochę odpowiedź. Nie lubię Gothica III za to, że nie jest tą grą, jaka była G I bądź G II + Noc Kruka. Gra zawiera masę bugów, nie ma tego klimatu co poprzednie części i jest nie do końca dopracowana. Tyle bugów co jest w G III, to w żadnej grze tyle nie widziałem.

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
mr93 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-12-08, 22:44   #36
Marcinek1737
Polna Bestia

Domyślnie

Jedynie za krajobrazy.... Miasta? Zniszczone i małe :/ , zadania? Te główne to tylko do dwóch rzeczy się sprowadzają, ale efekt teoretycznie ten sam " Oswobodź//Wybij" , Miecze, itp. mogłoby być więcej , ludzie//orkowie, wolałem ich jako bezmyślne stworzenia (rozśmieszali mnie ) Frakcje, ??? , zbroje;tarcze , ujdą...

Ogólnie to coraz częściej żałuję że wydałem kasę na G3 i G3ZB
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania