Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Za co lubicie Gothica 3?

Zobacz wyniki ankiety: Za co lubicie Gothica 3?
Bronie(miecze, topory, łuki itp.). 18 5.08%
Ludzie i Orkowie. 33 9.32%
Miasta. 29 8.19%
Piękne krajobrazy. 196 55.37%
Zbroje, tarcze, amulety itp. 7 1.98%
Zadania. 33 9.32%
Frakcje. 38 10.73%
Głosujących: 354. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-07-16, 09:32   #181
Xio
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Soundtrack? Weź mnie nie strasz. co prawda niektóre utwory są niezłe, lecz muzyka potrafi całkowicie zagłuszyć dialogi i ten cudowny huk, gdy jakiś przeciwnik cię zauważy. Powinno być jakieś stopniowe zwiększanie, a nie walnięcie z grubej rury :/.
Ale co wspólnego ma soundtrack ze sposobem jego ulokowania w grze albo jego wykorzystaniem? G3 ma świetny soundtrack ale mimo to nie potrafi nawet poprawnie go ulokować podczas walk czy zwiedzania czy dialogów.

Cytat:
Są zaletą. Popatrz sobie na okolice Silden. stada bizonów pędzące przez prerie. Liczne wodospady i lasy. Cud miód i orzeszki.
Czy ja napisałem że nie są? Napisałem że same w sobie nie są. Są im większą im większy jest sens zwiedzania czy w ogóle samego grania. Podczas gdy to pierwsze jest niwelowane przez nieistniejący LOOT. Nie radziłbym nazywania lootem kufrów z tą samą zawartością czy systemem skrzyń na zasadzie numerków. Chociaż nawet gdyby tam był superekstrahiper miecz to się okazuje że przecież w G3 jest wzór na miecze 0.5 x str = dmg Nie ważne czy to Gniew Innosa czy maczuga ogra jest ta sama. A przecież maczuga jest cięższa od miecza to wiadomo która broń lepsza. . .

Cytat:
Każde RPG jest grą spacerową . Tak to po prostu działa. Ciekawe czy zagrałbyś w jakieś zryte w dziwnym terenie, który w ogóle klimatu nie tworzy.
Jakby na to nie patrzeć to każda gra to koniec końców gra spacerowa czy coś. Chociaż nie, była chyba gra w której to siedziałeś w sterówce statku przy czym pomagałeś jakiejś kobiecie za pomocą systemu kamer i innych takich. Experimental 44 czy coś.

Przede wszystkim w grach cRPG spacer jest sposobem dotarcia do celu a nie celem jest spacer. Zawsze spacer ma cel, czy to idziemy queasta skończyć, czy pogadać czy odebrać loot cokolwiek zawsze spacer to środek dotarcia do celu.

W sumie nie spotkałem się z grą dobrą w której teren byłby kompletnie nie klimatyczny. Znaczy był przytłaczającą wadą. Może być taki sobie pod względem wykonania ale jakoś nie przypominam sobie aby był jakąś rażącą wadą. Nie wiem, naprawdę co to mogłoby być. Fallout nie, TESy nie, Wiedźmin nie, Baldury nie, Icewindy nigdy w życiu hmm nie mogę znaleźć gry dobrej z fatalnym terenem.

Taki przykład "spaceru" z gothica2 a gothica3.

2 spacer słoneczny krąg

spacerowa jest - muzyka, grafika teren plus
cel jest - idziemy do słonecznego kręgu a dokładniej do jaskini obok w celu pozyskania legendarnego lootu
wyzwanie/satysfakcja jest - zabicie dwóch upadłych paladynów których teoretycznie można by się pokusić w rozdziale 5.
loot jest - złoto i legendarny miecz

3 spacer silden wodospad
spacerowa jest - wiadomo
cel +/- - no właśnie poza spacerem nie wiem
wyzwanie +/- - no właśnie poprzez gothicowy system ciężko stwierdzić, dwa czarne trolle powinny być wyzwaniem tylko pytanie jakie. albo mamy level albo go nie mamy. bez levelu i pancerza trolle nas szybko wykańczają albo z my ich. można się z nimi męczyć na niskim levelu tylko po co skoro poniższy punkt..
loot - - nie pamiętam abym znalazł coś koło tych wodospadów. nawet rośliny czy numerowanego kufra. chociaż nawet gdyby były a ja ich bym nie znalazł to i tak byłby minus. LOOT to byłby gdybym pomiędzy trollami znalazłbym szkielet łowcy, obok leży broń dobra broń i kilka mikstur leczniczych i coś jeszcze.
RPG
Xio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-16, 10:26   #182
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xio Zobacz post
Ale co wspólnego ma soundtrack ze sposobem jego ulokowania w grze albo jego wykorzystaniem? G3 ma świetny soundtrack...
Nie przeczę iż soundtrack jest zły, choć niektóre rytmy są denerwujące . Soundtrack ma dużo wspólnego z rozmieszczeniem, ponieważ twórcy zawsze starają się dopasować go do odpowiedniego miejsca, a skoro oni to zrobili tak jak jest, to nic się już na to nie poradzi.
Cytat:
Są im większą im większy jest sens zwiedzania czy w ogóle samego grania.
I wszystko sprowadza się do konkretnego gracza i jego upodobań .
Cytat:
Podczas gdy to pierwsze jest niwelowane przez nieistniejący LOOT.
Co z ciebie za materialista... Nigdy nie poszukiwałeś duszy gry? Duszy na którą składają się wszystkie elementy... Jeśli nie to przykro mi, ale nie widzę sensu w graniu dla samego zdobywania sprzętu.
Cytat:
Nie radziłbym nazywania lootem kufrów z tą samą zawartością czy systemem skrzyń na zasadzie numerków.
Jeszcze są te z losową dobrą zawartością, w których można pozyskać sztabkę czystej magicznej rudy .
Cytat:
Chociaż nawet gdyby tam był superekstrahiper miecz to się okazuje że przecież w G3 jest wzór na miecze 0.5 x str = dmg
Oto kolejny przykład skupienia się twórców na tworzonej grze. Trochę to chore, przecież najlepsze bronie są ciężkie, ale nie aż tak jak zostały stworzone w tej grze. Te są po prostu nieudolnym tworem. Idealna broń cechuje się lekkością.
Cytat:
Experimental 44 czy coś.
Jest wiele takich gier i trzeba przyznać, iż ich twórcy postarali się żeby to było ciekawe. Dobra fabuła jest ważniejsza od mechaniki czy grafiki.

Cytat:
Przede wszystkim w grach cRPG spacer jest sposobem dotarcia do celu a nie celem jest spacer. Zawsze spacer ma cel, czy to idziemy queasta skończyć, czy pogadać czy odebrać loot cokolwiek zawsze spacer to środek dotarcia do celu.
Dzień dobry! Psychol Epikur, do usług! Ja nie chodzę w poszukiwaniu jakiegoś sprzętu, a po prostu staram się poznawać cały świat. Przez co się denerwuję brakie, czegokolwiek w górach.
Cytat:
nie mogę znaleźć gry dobrej z fatalnym terenem.
Ten... yyy... Ta... Eeeee... No dobra. Milczę.
Cytat:
Taki przykład "spaceru" z gothica2 a gothica3.
Cytat:
wyzwanie/satysfakcja jest - zabicie dwóch upadłych paladynów których teoretycznie można by się pokusić w rozdziale 5.
Dobrze powiedziane. Wyzwanie i satysfakcja z udanej akcji. Sama zdobycz się nie liczy. Szybko się nudzi poszukiwanie celu, ot tak. Po to właśnie są wyzwania. Mają pokazać iż ten oręż jest wart ciężkiej walki, dzięki czemu potem czuje się satysfakcję.
Cytat:
cel +/- - no właśnie poza spacerem nie wiem
Samo w sobie satysfakcjonujące polowanie z łukiem, bądź kuszą. Oczywiście na wysokim poziomie trudności.
Cytat:
można się z nimi męczyć na niskim levelu tylko po co skoro poniższy punkt..
Wyzwanie samo w sobie. Stawianie sobie coraz trudniejszych zadań. No chyba, iż ktoś po prostu gra dla fantów, a dreszczyk emocji czy kombinowanie jak udupić stwora w ogóle go nie kręci... Lecz w takim razie po co gra? Tu chodzi o polowanie samo w sobie. Satysfakcje iż spotkało się te bestie... Że udało się je pokonać bez żadnych poważnych obrażeń. O to chodzi. A nie o żaden loot.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-16, 11:05   #183
Xio
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Co z ciebie za materialista... Nigdy nie poszukiwałeś duszy gry? Duszy na którą składają się wszystkie elementy... Jeśli nie to przykro mi, ale nie widzę sensu w graniu dla samego zdobywania sprzętu.
Akurat z pośród wielu negatywnych cech jakie posiadam materializm do nich nie należy. Nie ma w grze jednego celu i tylko jednego. Jak spacer nie jest sam celem w sobie tak zdobywanie lootu nie jest celem samym w sobie w grze singleplayer. Zdobywając loot musisz iść na "spacer" sam spacer generuje emocje związane z grafiką, wykonaniem terenu i słuchaniem soundtracku. Potem jest walka, satysfakcja jeżeli trudna a jeżeli łatwa to satysfakcja z własnej postaci. Potem czytanie dzienników w danej lokacji i poznanie postaci jeżeli występują. I na samym końcu jest symboliczna skrzynia z LOOTem.

Cytat:
a po prostu staram się poznawać cały świat. Przez co się denerwuję brakie, czegokolwiek w górach
Właśnie, ciężko poznać świat jeżeli jest on pusty. Jeżeli na końcu kopalni nie znajdujesz nic poza kuferkiem numer x to samo w sobie niszczy klimat. Przedmioty potrzebne są do budowania klimatu, w gothicu1 była sama byle czego co budowało klimat. Koło zamkniętej kopalni kilka kilofów np.

Cytat:
Wyzwanie samo w sobie. Stawianie sobie coraz trudniejszych zadań.
Tylko na czym polega wyzwanie w G3. Tego trolla to albo zabijesz bo masz dużo siły i ciężko maczugę albo będziesz się męczył. W g2 zabić trolla wręcz to było wyzwanie. Trzeba było biegać machać na boki i się skupiać bo inaczej dostaniesz z łapy i polecisz w przepaść. Albo magiem przywołanie hordy gobilnów które obgryzają tego trolla jak szczury zgniłe mięso. Albo zmiejsznie, albo zaciąganie go jakiejś postaci.

Cytat:
Tu chodzi o polowanie samo w sobie.
Nie wiem ja w Skyrmie lubiłem polować i to mnie cieszyło samo w sobie. Potem jednak miałem trofea na sprzedaż kolejna uciecha i miałem materiał na broń kolejna uciecha.

Cytat:
Satysfakcje iż spotkało się te bestie...
Aby była satysfakcja ze spotkania bestii trzeba jej najpierw szukać. A się szuka bo jest potrzeba ubicia danej bestii.
RPG
Xio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-16, 13:04   #184
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xio Zobacz post
I na samym końcu jest symboliczna skrzynia z LOOTem.
Dokładnie. Symboliczna skrzynia. Nie należy jej traktować jako czegoś najważniejszego. To tylko dodatek do samej wyprawy. Kwintesencja gry polega na podróżu pomiędzy jednym celem, a drugim i poznawaniu świata. Skarb na końcu nieznanej trasy to tylko dodatek do radości z odkrycia nowego miejsca .

Cytat:
Właśnie, ciężko poznać świat jeżeli jest on pusty. Jeżeli na końcu kopalni nie znajdujesz nic poza kuferkiem numer x to samo w sobie niszczy klimat. Przedmioty potrzebne są do budowania klimatu, w gothicu1 była sama byle czego co budowało klimat. Koło zamkniętej kopalni kilka kilofów np.
Tu się z tobą zgodzę. Takie ozdobniki są potrzebne. Znaleźć mieszek ze złotem czy list przy kościach to zupełnie inne emocje niż te wszystkie trupy z zardzewiałymi mieczami. Urozmaicenie sprawia radość. Niby mała rzecz, a cieszy.

Cytat:
Tylko na czym polega wyzwanie w G3. Tego trolla to albo zabijesz bo masz dużo siły i ciężko maczugę albo będziesz się męczył.
Zawsze można postawić sobie wyzwania. Walka w nieustannym ruchu z dwoma ostrzami, umyślne odskoki przed ciosami bestii i atak, tak by ani razu samemu nie oberwać. Wierz mi. To budzi sporo emocji.

Cytat:
W g2 zabić trolla wręcz to było wyzwanie. Trzeba było biegać machać na boki i się skupiać bo inaczej dostaniesz z łapy...
Właśnie tego brakuje w G3. Walki są nużące i monotonne. O wiele lepiej byłoby tak jak w poprzednich częściach. Cios golema czy trolla odrzuca z wielką siłą. To tworzyło niesamowity klimat. Tak jak efekt wizualny związany z podpalaniem w G1.

Cytat:
Nie wiem ja w Skyrmie lubiłem polować i to mnie cieszyło samo w sobie. Potem jednak miałem trofea na sprzedaż kolejna uciecha i miałem materiał na broń kolejna uciecha.
Dokładnie. Nie cel, a polowanie się liczy. Tropienie stada jeleni w G3, które ostatecznie kończy się w legowisku czarnego trolla i zmusza do przypadkowej walki. Takie rzeczy sprawiają, iż świat G3 mimo wszystko żyje.

Cytat:
Aby była satysfakcja ze spotkania bestii trzeba jej najpierw szukać. A się szuka bo jest potrzeba ubicia danej bestii.
Nie zawsze. Często przez przypadek można toczyć najważniejsze boje. Atakując pojedyńczego wilka, nie wiedząc iż przez to wchodzi się na tereny łowieckie cieniostworów czy rozpruwaczy. To budzi emocje i tworzy klimat.

Ostatnio edytowane przez Ancoron : 12-07-16 o 13:18.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania