Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Nordmar czy Varant

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-06-07, 17:53   #25
Kolus-91
Chrząszcz

Kolus-91 awatar

Domyślnie

Większość pisze że najpierw lepiej iść na Varant a gdzie lepiej jeśli sie chce zebrać troche jakiegoś dobrego ekwipunku i czy naprawde może sie stać tak z tymi Questami w których nie będzie odpowiednich dialogów bo np. zabiłeś potworka którego miałeś zabić w poszczególnych Questach?
RPG
Kolus-91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-06-07, 20:23   #26
rafaelito
Chrząszcz

Domyślnie

Ja zwiedziłem wszystkie miejscowości i polecam nordmar dla wojownika. Idealnie sie do tego nadaje. Bardzo szybko można zarobic ogromnie duzą ilośc dowiadczenia. Są tam nawet stada nosorożców ponad 10 osobnikow. czyli 2000 punktow doswiadczenia. Jezeli ktos potrafi walczyc da sobie rade wyjsc z tego nawet bez zadnego obrazenia!! Polecam nordmar
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-02-08, 19:40   #27
marak9
Polna Bestia

marak9 awatar

Domyślnie

Fabuła podpowiada że najpierw lepiej iść do nordmaru bo tam dowiadujemy się o artefaktach adanosa których potem trzeba szukać na pustyni.Po drugie masze pierwsze ważne zadanie to "znajdz Xardasa" a wLaśnie w Nordmarze
on się znajduje.Pozatem w nordmarze można nadobyć dobro broń.Tyle że jest tam troche niebezpiecznie.

Według mnie zdecydowanie Nordmar
RPG
marak9 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-03-08, 12:05   #28
mat77
Krwiopijca

mat77 awatar

Domyślnie

Nordmar jest krainom męczącom . Często mozna sie zgubić i trzeba przebijać się przez hordy potworów . Według mnie Varant jest lepszy . Kraina ta ma ciekawom historię i dużo fajnych questów . Miasta też są w Varancie ładniejsze .
RPG
mat77 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-03-08, 00:39   #29
Mattweu
Polna Bestia

Mattweu awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał mat77 Zobacz post
Nordmar jest krainom męczącom . Często mozna sie zgubić i trzeba przebijać się przez hordy potworów . Według mnie Varant jest lepszy . Kraina ta ma ciekawom historię i dużo fajnych questów . Miasta też są w Varancie ładniejsze .

"om" - czasami się zastanów czy nie lepiej będzie z "ą"

a wracając do tematu to chyba lepiej pójść pierw do Varrantu, nawet jak się ma wysoki lvl to pozwiedzać można no i oczywiście ten lvl będzie jeszcze wyższy co pozwoli na łatwiejszą grę w Nordmarze, który jest zdecydowanie trudniejszą lokacją w porównaniu do pustyń...
RPG
Mattweu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-08, 13:22   #30
 Webster
Globalny Knur

Webster awatar

Domyślnie

Mi przypadł najbardziej do gustu Varant, gdyż miał niesamowity klimat, lud zamieszkujący jego tereny jest zajefajny, niezwykła architektura i w ogóle był suuper. Jeszcze jedno, w Varancie była najlepszy soundtrack w całej grze.

Nordmar był dosyć nieciekawy, dlatego że było się można czasem zgubić i tracić czas na odnalezienie dobrej drogi. Po za tym był taki, hymmm... mroczny, co jakoś specjalnie mnie nie kręciło :P
RPG
Webster jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-08, 20:02   #31
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Wybierając pomiędzy Nordmarem a Varrantem, wybrałbym Varrant. Jest tam wspaniała muzyka, doskonale oddająca klimat, a w Nordmarze czujesz się, jakby zza rogu miał lada moment wyskoczyć Szkot z dudami w akompaniamencie Orków i Lodowych Wilków. Ukształtowanie jest takie, że ataki z broni zasięgowej to bajka, można doskonale wycelować, a nie strzelać po półkach skalnych aby ustrzelić głupiego Goblina. Klimat w Varrancie jest niezły, taki egzotyczny, a śniegu to mamy zawsze dużo, jakby nie było niecałe tysiąc kilometrów na wschód od nas jest najbardziej zaśnieżony kraj świata, Rosja, dlatego Nordmar wydaje się taki... zwyczajny.
Nieprzeczytane 14-03-08, 09:30   #32
Bartek P
Krwiopijca

Bartek P awatar

Wink

Prawde powiedziawszy wybór według mnie jest dosyć trudny dlatego że obie te krainy maja swój urok;Nordmar jest faktycznie lekko zakręcony tzn.duzo łażenia i łatwo się zgubić,Varant z kolei wydaje mi się troche "pusty" tzn.jak dla mnie to latając po pustyni wszystko jest takie same piasek i piasek,wszystkie ruiny są do siebie za bardzo podobne tak samo jak świątynie ale zato jest tam najlepsze miasto w całej grze-Ishtar,jak wchodziłem pod ta góre po raz pierwszy to miałem wrażenie jakby wracał klimat do tej gry,niestety tylko na chwile,hej ale zawsze coś ,nie?Muzyka na korzyść Varantu,poziom trudności i questy dla Nordmaru in plus,więc jak napisałem na początku trudno mi się zdecydować,jednak najlepiej się czułem będąc w Ishtar więc stawiam na Varant.
RPG
Bartek P jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-08, 23:45   #33
xeroloth

Domyślnie

Hmmm nie rozumiem ludzi kierujących się jakością questów przy wyborze... Osobiście wybieram Varant, ponieważ panuje tam niesamowita atmosfera. Na pustyni panuje niesamowity klimat, a w tle przewija się naprawdę dobra muzyka. Także fauna i flora pustyni jakoś robi na mnie większe wrażenie niż ta w Nordmarze. Osobiście w realnym życie także wolę cieplejsze klimaty, dlatego niewątpliwie to także miało jakiś wpływ na moją ocenę...
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-08, 23:56   #34
Ulv

Domyślnie

A mnie przeraża pustka w Varancie. Nigdy nie lubiłem Beduińskich klimatów. A prowizoryczne klany ukryte na wzgórzach to jest klimat. Mróz, śnieg, zapasy, drzewa pokryte białą warstwą, skrzypiący śnieg i klimatyczne przejście w Faring. A jaka muzyka jest w Nordmarze!!! To jest dopiero magia! Naprawdę człowiek może narobić w gacie przy tym nieziemskim tajemniczym nastroju.
Jak dla mnie Lodowa Kraina to najjaśniejszy punkt G3.
Klasztor, trzy klany, wieża Xardupka. Coś niesamowitego. I te zbroje. Szare, z niezliczoną ilością skór.
Jednak istnieje pewne podobieństwo między tak róznymi krainami jak Normdar i Varant. Można się zgubić i to nieźle. Tylko, że Varant o teren płaski a w Normdarze jak nie idziesz ścieżkami to leżysz i kwiczysz. Tu przepaść, tam most i żopa - zawracamy. Wiecie ile ja szukałem drogi do klanu młota? Bite godziny. Bardzo interesujące są grobowce. Wszak pchamy fabułę w przód nieco. A fantastyczne drewniane, pokryte skórami, bronią i tarczami domy dopełniają wszystkiego. Klimat, klimat i jeszcze raz śnieg to, to co lubię.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-08, 15:46   #35
xboxypl
Chrząszcz

xboxypl awatar

Domyślnie

elo mój pierwszy post. według mnie lepiej jest iść najpierw do Varantu szybciej przejdziesz gre i będzie ci łatwiej w Nordmarze jest bardzo trudno a Varancie zdobędziesz potrzebne ci doświadczenie np. kiedyś najpierw poszedłem do nordmaru i nie mogłem przejść przez most do klanu wilka bo byli tam orkowi szamani musiałem godzinami kręcić sie po gurach żeby znaleść drugie wejście niestety zanim sie obejrzałem byłem po drugiej stronie Nordmaru.
RPG
xboxypl jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-08, 09:23   #36
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Każda z krain ma swoje plusy i minusy. Jedni wolą łacic po pagówkach i krzakach, inni lepiej się poczują na śniegu. Każda kraina na swoje charakterystyczne zwierzęta.
Jak dla mnie to mimo wszystko Nordmar jest trochę nudniejszy. Może dlatego, że jednak to mniejszy teren i mniej urozmaicony? Praktycznie latamy po sniegu, czasem pomiędzy skałami i tyle. W Varancie urozmaicenie terenu jest o wiele większe. Mamy tam u trawiaste równiny jak i górzyste lasy i odwrotnie. Rzeki, jeziora, urozmaicona budowa terenu pozwala na więcej wędrowek. Gęste lasy często odsłaniają nam swoje tajemnice dopiero w ostatniej chwili.
Zatem ja stawiam na VArant.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania