Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen 2 potwierdzony!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-04-11, 00:56   #49
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

To jest tzw. cinematic trailer, a nie pokazówka z gry, chyba każdy się domyślił. Osobiście mnie nie pasi i tyle, lipa.

A potwory? Jeśli zrobią coś ciekawego z tymi "lampkami", które mają przyczepione, to czemu byż nie? Aczkolwiek lepsze widziałęm już w japońskich RPGach.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-04-11, 08:53   #50
Rachet
Krwiopijca

Rachet awatar

Domyślnie

A tak na marginesie może mi ktoś wytłumaczyć co to jest ten Risen a dokładniej:
- jaki bohater
- jakie cele
- podobny do gothica
- ciekawy
- idt.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-04-11, 13:20   #51
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

google nie boli http://risen.info.pl/

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-11, 10:01   #52
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Risen 2 z zapowiedzi wygląda całkiem obiecująco. Mnie tylko niepokoi wprowadzenie broni palnej. Ponieważ nie jestem fanem "strzelanek", gdzie broń palna sprowadza się do roli wymiatania wszystkiego co żywe, obawiam się aby Risen nie poszła w tym kierunku, gdzie posiadanie wysokich umiejetności strzeleckich sprowadzać się będzie właśnie do tego. Chyba, że samo strzelanie (ładowanie broni) bedzie czasowo podobne do tego jak w Risen 1 działało strzelanie z kuszy.

Mam też nadzieje, że będzie można wejśc na wyższy level niż w Risen, gdzie pod koniec gry pozostawał pewien niedosyt z braku możliwości wytrenowania postaci na maksa chociaż by w trzech dziedzinach (jednej walki wręcz, jednej dystansowej i jednego czaru).
Skoro zapowiadanych jest kilkadziesiąt umiejętności czynnych i biernych, to i leveli do nabicia powinno być sporo, a nie koło 30 jak w Risen 1.

Mam nadzieję, że PB nie pójdzie w kierunku produktu skierowanego do masowego odbiorcy (w znaczeniu "skretyniałych 11-latków), tylko pozwoli nam na samodzielne kombinowanie w trakcie gry. Mi zawsze podobało się w grach PB, że już na początku gry można było trafić na sporo silniejszych od siebie przeciwników i często próby pokonania ich słabą postacią sprawiały właśnie najwięcej frajdy. Każdy kto w Risen 1 próbował rozwalić w 1 rozdziale ogra lub popiołaka wie o czym mówie. Mi zawsz najbardziej podobało się włażenie jeszcze w pierwszym rozdziale pod sam wulkan, gdzie wejścia do jaskini pilnowało kilka ogrów, a w same jaskini oprócz giga-skorpionów czekały na nas popiołaki. Kombinowanie jak wykonczyć całe to towarzystwo było chyba najfajniejszym fragmentem gry.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-07-11, 18:39   #53
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Osobiście, mam do PB pełne zaufanie. Obawy Smutasa o stworzenie gry dla masowego odbiorcy miałem, nim zagrałem w pierwszą część Risena. A skoro tam wywiązali się z roboty lepiej, niż przyzwoicie, uważam, że i teraz nie powinno być problemów.

Dodatkowo cieszy mnie fakt, że gra będzie bazowała na zupełnie innej fabule i miała inne rozwiązania od części Gothica, co automatycznie niweluje wadę zbytniego trzymania się konwencji w "jedynce".

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-11, 11:19   #54
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Mi Risen bardzo się spodobało. Co do Risen 2, to moje obawy ograniczają się do tego, że PB zapowiada iż inny jej projekt gry PRG będzie wiodącym, a Risen 2 robiony jest niejako "siła rozpędu". Pewnikiem w Risen 2 PB przećwiczy kilka rozwiązań jakie zechce wprowadzić w nowej grze.
Niestety, mimo ukończenia, jak zapewnia PB, ok 80% gry, zbyt dużo nie wiemy. Oprócz tego, że będzie kilka wysp, sporo umiejętności, zachowania systemu nauczycieli i wprowadzenia broni palnej.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania