Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Upadek JoWood

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 18-04-11, 15:59   #97
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Tylko, że ArcaniA była tworzona 3 lata, ze zmianą daty. Fundowało ją także BVT, pracowało przy niej wiele firm. Gra miała być AAA. Nawet w plikach możesz znaleźć pozostałości z rzeczy które usunięto/zmieniono. A które przypominały "stary styl". "Może" masz rację, ale nic na to nie wskazuje, a już na pewno nie wypowiedzi przedstawicieli austriackiego wydawcy. Prawda moim zdaniem jest taka, że JoWooD liczył na równoczesny sukces wśród casuali, którzy nie potrzebują interakcji ze światem, a głupi starzy fani i tak to kupią, bo ma w nazwie Gothic 4. I wyszło tak, że owszem, część fanów kupiła, ledwo przęłknęła, ale tak targetowani casuale olali grę i wybrali na przykład Fable czy CODa. Maksymalnie uproszczona gra, z zerem innowacji nawet ich nie interesuje. ArcaniA jest ok, ale niestety nic więcej. A te rzesze szczęśliwych Amerykanów pozostały tylko w wypowiedziach, chyba że wyniki sprzedaży kłamią.

Egtooth, bez urazy, ale wydaje mi się, że obecni tutaj fani Gothica, a również poobijany Painkiller to nie tylko dwa różne gatunki, ale raczej też klasy. Tutaj mowa o, moze nie znanej na calym swiecie, ale co najmniej cenionej serii RPGow, ktore przewaznie aspirowaly do AAA i kosztowaly wiecej niz 20 zl . Ja tez cos tworze, nawet do Gothica, ale "bez dzialajacych dajacych frajde elementow" w zyciu bym tego nie sprzedawal. Gra to produkt, place i wymagam.

Na pewno nie mozna ta sama miara mierzyc rozbudowanej gry na kilkadziesiat godzin, z tytulem ktore chociazby ja kupuje dla osiagniec i wlaczenia na 5-10 minut. W sumie jak ten Wasz Painkiller bedzie mial dzialajacy multi i acziki to moze nawet kupie w jakims steamowym promo na dzien dzisiejszy wole pierwsza czesc delta force, ktora cos dla mnie z sentymentu znacze albo casualowego tetrisa z kilkoma osiagnieciami. Przykre to, ale idealnie obrazuje, ze jednak Gothic i obercnie Painkiller to jednak dwa rozne swiaty branzy.

Jednak jednej rzeczy fani Gothica moga pozazdroscic - a pewno wolelibysmy gre na wzor "starych czasow", nawet zrobiona przez fanow.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 18-04-11 o 16:23.
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-04-11, 15:10   #98
Ayer
Chrząszcz

Domyślnie

Macrentofeth, to żeś się rozpisał... Co do upadku JoWooD, bo chyba o tym tu rozmawiamy... Szczerze mówiąc to czekałem z niecierpliwością, kiedy JoWooD upadnie... Taka prawda. Oni tylko szukają okazji, żeby zarobić... Ale jakoś im to do tej pory nie wychodziło... Wiadomość, że JoWooD upadło była dla mnie jak miód na serce...
RPG
Ayer jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-04-11, 15:22   #99
Bezimienny24
Jaszczur

Bezimienny24 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ayer Zobacz post
Wiadomość, że JoWooD upadło była dla mnie jak miód na serce...
Ja czułem to samo. W innym poście w tym temacie napisałem, że JoWooD zniszczyło Gothica i zostało za to ukarane.

RPG
Bezimienny24 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-11, 09:11   #100
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bezimienny24 Zobacz post
Ja czułem to samo. W innym poście w tym temacie napisałem, że JoWooD zniszczyło Gothica i zostało za to ukarane.
KARA BOSKA! JAPOŃCOM TEŻ SIĘ DOSTAŁO, ZA TĄ SODOMIĘ I GOMORĘ! TSUNAMI ICH ZALAŁO, TAK!

Pseudo fani hardkorowego action RPG Gothic - prorocy, wieszcze i liderzy nowej religii zniszczenia.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-11, 19:48   #101
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Czyżby to zgon serii Gothic? PB postawiło na Risen. Czyli co, zmieniamy nazwę forum na "Gothic-Risen" albo "Pirania"?

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-04-11, 19:13   #102
Rex
Kąsacz

Rex awatar

Domyślnie

To JoWood zabnkrutowalo :| - pierwsze slysze ale to i tak dla mnei wielka tragedia bo kto bedzie wydawal kolejne gry z serii 'Reksio i ktos tam / cos tam'

Cytat:
Napisał Master of Gorzała Zobacz post
KARA BOSKA! JAPOŃCOM TEŻ SIĘ DOSTAŁO, ZA TĄ SODOMIĘ I GOMORĘ! TSUNAMI ICH ZALAŁO, TAK!

Pseudo fani hardkorowego action RPG Gothic - prorocy, wieszcze i liderzy nowej religii zniszczenia.
Master - widze ze wrociles do swojego jakze stosownego nicka No i zgadzam sie z Twoja wypowiedzia

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Czyżby to zgon serii Gothic? PB postawiło na Risen. Czyli co, zmieniamy nazwę forum na "Gothic-Risen" albo "Pirania"?
Zmienic nazwe na Risen Site i bedzie dobrze

Ostatnio edytowane przez Rex : 25-04-11 o 19:16.
RPG
Rex jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-11, 19:25   #103
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Gothici się niestety skończyły, nikt już tego raczej nie ruszy. Dzisiaj nie ma juz parcia na bardziej skomplikowane fabuły - przynajmniej ze strony wydawców, którzy chcą na jakimś tytule zbić kase. Wszystko idzie w grafike i ogólne kretynienie...

A co do GSu... W takiej sytuacji niestety jest na równi pochyłej. Ale phx jakoś ma doświadczenie w wieloletnim trzymaniu zomiaków, a my nawet jeszcze do końca nie umarliśmy
RPG
AddoN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-11, 20:07   #104
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

tymczasem CDP dało popis czarnego humoru - z okazji upadku JoWood, wszystkie gry tej firmy są tańsze o 75% na gog.com ^^
Nieprzeczytane 28-04-11, 08:43   #105
Rachet
Krwiopijca

Rachet awatar

Domyślnie

No cóż taki już ten rynek, żeby ktoś się utrzymał ktoś musi spaść! Wykorzystują każdą okazję aby podłożyć kolosowi nogę i by ten upadł...

A co do JoWood to szkoda, ale seria Gothic nadal jest bardzo popularna i może ktoś znowu przyczyni się do jej dystrybucji. Technologia idzie naprzud a razem z tym nowe gadgety i nowe gry z lepszą jakością grafiki, przecież arcania wyszła na x-boxy. A co do dystrybucji tej gry to mam nadzieję, że JoWood się jeszcze podniesie. 20 mln długów jak dla takiego dystrybutora to nie jest dużo, a jeśli nie da rady to mam nadzieję ze wydawaniem tej gry zajmie się Ubisoft, EA lub coś w tym rodzaju!

A co do upadku Setarrif co sie nie zdziwię jak zobaczymy tę grę w naszej polskiej wersji za jakiś rok.

Ostatnio edytowane przez Rachet : 28-04-11 o 08:45.
RPG
Rachet jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-11, 12:24   #106
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Cóż, miłym akcentem zakończyli współpracę JoWooD i Spellbound. Z jednej strony - ukłon w stronę graczy, z drugiej - nie muszą utrzymywać później strony aktywacyjnej, więc same plusy.

Bo przecież JWD i tak już na tym nie zarobi.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-11, 16:26   #107
Ridymon Azox
Krwiopijca

Ridymon Azox awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bezimienny24 Zobacz post

Ale nie zapominajcie, że to JoWood wraz z PiranhąBytes przyczynili się do powstania Gothica. Piranhia stworzyła, a JoWood wydał. Lecz każdy ma swoje zdanie.
RPG
Ridymon Azox jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-11, 16:35   #108
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ridymon Azox Zobacz post
Ale nie zapominajcie, że to JoWood wraz z PiranhąBytes przyczynili się do powstania Gothica. Piranhia stworzyła, a JoWood wydał. Lecz każdy ma swoje zdanie.
G1 to akurat wydali razem z shoe box, hombre.
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania