Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Alternatywna SI

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-03-17, 17:39   #1
Raven
Polna Bestia

Raven awatar

Domyślnie Alternatywna SI

Czy tylko mi się wydaję że walka na włączonym SI nie jest bardziej wymagająca a raczej wkurzająca?
Przykładowo nie realne blokowanie ataku broni 2h np. lagą gdzie przeciwnik nie porusza się nawet o centymetr.

Gram wojownikiem i mam dylemat.
Lepiej grać na włączonym SI + poziom średni czy na wyłączonym SI + poziom trudny?

Bez SI czuje się jakbym oszukiwał i chciałem zapytać Was o zdanie, być może macie podobne odczucia że gra nie robi się z tą opcją trudniejsza a po prostu głupia.
RPG
Raven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-17, 09:07   #2
 Max0
Kąsacz

Max0 awatar

Domyślnie

Moim zdaniem walka z włączonym SI robi się ciekawsza. Wystarczy pamiętać o bieganiu wkoło przeciwnika, każdy ma w sumie inną taktykę. Towarzysze bardziej się przydają, dzik nie może już zabić orka. A przynajmniej z tego co pamiętam.

Na zwierzęta typu wilk/dzik/warg polecam uderzenie zwykłe, odbiegnięcie pare kroków w tył i znowu aż do końca. Działa nawet jak są w grupie po 3/4.

W wypadku orków pamiętaj o odbieganiu kiedy zadaje silny cios z góry i zaatakowaniu od tyłu. Na orków i ludzi działa combo zwykłe + szybkie uderzenie.
RPG
Max0 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-17, 19:43   #3
marjan99
Czarny Goblin

marjan99 awatar

Domyślnie

Ja od siebie moge Ci polecic poziom trudny + SI Wiadomo poczatki zawsze sa trudne , ale wszystko wychodzi w praktyce.Wiem ze to jest banał ale jak powalczysz to sam zobaczysz ze z kazdym sie troche inaczej trzeba obchodzic. Troche sie powkurzasz ale potem jak znajdziesz swoj sposob walki bedzie szlo latwiej Zwiekszysz sobie troche HP ( ja na poczatku zawsze odrazu zwiekszam gdzies tak do 200-250 ) i mozna grac.Jeżeli masz jakies pytania odnosnie broni 2H to pytaj smialo bo ja jakos od zawsze - jeśli grałem wojownikiem- mialem sentyment do dwureczniakow.
Wazna sprawa - do walki ze zwierzetami jak masz okazje bierz towarzysza.Nasi pomocnicy sa na poziomie trudnym strasznie trudni do zajezdzeniai.Ja z Gornem zawsze czyszcze okolice Okary,Silden, Gothe.No chyba ze walczysz z orkami , tu juz jest troche gorzej ale i tak w porownaniu do wczesniejszych patchy ( ja gram na wszystkich najnowszych dodatkach ) radza sobie dobrze.
Jeszcze dodam - chociaz sadze ze mozesz wiedziec- ze jezeli Twoj pomocnik ma malo zycia i widziz ze nie dasz rady mu pomoc mozesz uciec na pewna odleglosc i jak wracasz ma pelne HP ( oczywiscie to samo dotyczy jego przeciwnikow )
RPG
marjan99 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-02-18, 17:30   #4
BartekSina
Chrząszcz

Domyślnie

Ja Gram na średnim wył SI a włączony alternatywny balans..ale wydaje mi się i to pytanie kieruje do was..ze na włączonym balansie handlarze maja mało złota..jak grałem parę miesięcy wcześniej to pamiętam że mieli po 10 20 tysięcy a teraz niedawno zacząłem grać i co początkowo tak jak np Gelford czy Joey np..maja po 2 lub 3 tysiace
RPG
BartekSina jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-06-18, 18:34   #5
GunMeat
Czarny Goblin

GunMeat awatar

Domyślnie

Grywam na trudnym bez balansu i na średnim z balansem.
Ale tylko jednoręcznym.

Gra dwuręcznym wydaje mi jakby była z automatu o poziom trudniejsza.

Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania