Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Kolorowe tabliczki..

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-07-06, 18:14   #1
yanek

yanek awatar

Domyślnie

Już tyle razy przechodziłem NK i nadal nie rozumiem sensu ich istnienia, czy pomocy, jaką rzekomo mają oferować. No dobra, przejdźmy do rzeczy: Saturas mówi nam, że kamienne tabliczki mają nam w jakiś sposób pomóc, by przejść komnaty Adanosa. Niestety, próbowałem wiele razy rozszyfrować je, zrozumieć, o co w nich chodzi. Niestety, na nic się to zdało. Wszystkie komnaty przechodziłem metodą "prób i błędów". Ale to ciekawe, że Kruk też je miał, więc w czymś mu pomóc musiały. Czy Wy wiecie, do czego mają nam posłużyć tabliczki w Świątyni Adanosa?
RPG
yanek jest offline  
Nieprzeczytane 20-07-06, 18:18   #2
jaaroop
Chrząszcz

Domyślnie

Czytając je wisz mniej wiecej gdzie sa pulapki
RPG
jaaroop jest offline  
Nieprzeczytane 20-07-06, 18:23   #3
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Kolorowe tabliczki są potrzebne przy rozmowie z Rademesem bez nich nie będzie w rozmowie opcji
"to twój ojciec zbudował tę pułapkę, skąd możesz ......" Mnie one w świątyni nie pomogły , pułapki nie były trudne do rozszyfrowania. Przy pierwszych kolcach z góry podpowiedzią mógł być kamienny strażnik, przy następnych musiałem się trochę wysilić . Przy drugiej pułapce udało mi się trafić we właściwe wejście. Trzecia kolce z dołu trzeba było wybrać kolor podłoża , tu też mi się udało , no a potem pogadanka z Rademesem to formalność. Moim zdaniem kamienne tabliczki
to badziew zaśmiecający ekwipunek.

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...
RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 20-07-06, 18:26   #4
jaaroop
Chrząszcz

Domyślnie

Jeśli znasz język stwórców to te tabliczki mówią ci kto gdzie Ją zbudował i jak przęjść tą pułapke.
RPG
jaaroop jest offline  
Nieprzeczytane 20-07-06, 18:31   #5
yanek

yanek awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by jaaroop@20-07-2006, 17:27
Jeśli znasz język stwórców to te tabliczki mówią ci kto gdzie Ją zbudował i jak przęjść tą pułapke.
361503
Właśnie o to chodzi, że NIE mówią, jak przejść pułapkę, w tym problem. A jeśli mówią, to bardzo niejasno i niezrozumiale dla 95% społeczeństwa
RPG
yanek jest offline  
Nieprzeczytane 20-07-06, 22:36   #6
proper
Krwiopijca

proper awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do proper
Domyślnie

Hehe, mówią tak trochę w stylu Indiany Jones...
"Trzymaj się światła to cośtam..."
RPG
proper jest offline  
Nieprzeczytane 21-07-06, 14:45   #7
cashodron
Chrząszcz

cashodron awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do cashodron Wyślij wiadomość przez Yahoo do cashodron
Domyślnie

Ot ktoś miał dobry pomysł ale w trakcie realizacji cos mu nie wyszło. Tak myślę. Niby faktycznie ma pomóc (w domyśle) z zagadkami, ale mi też nic nie powiedziały. Brak konceptu.
RPG
cashodron jest offline  
Nieprzeczytane 22-07-06, 15:43   #8
Kaseven
Zębacz

Kaseven awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Kaseven
Domyślnie

Pisząc referat do Cael Gothic o historii Jarkendaru, zrobiłam screeny tych tabliczek:Czego z nich przydatnego możemy się dowiedzieć? Poza zdaniem "Tylko ten, kto nie zejdzie ze ścieżki światła, dotrze do trzeciej komnaty" z niebieskiej tabliczki oraz informacją, iż to Quarhodron zbudował ostatnią pułapkę, nic znaczącego już tam nie znajdziemy. Dowiemy się jedynie, kto założył kolejne pułapki w komnatach, jednak ta wiedza nie będzie nam do ich przejścia potrzebna.

W sumie było to moje największe rozczarowanie podczas gry w Noc Kruka - tyle mówiono o tych Komnatach Adanosa, o ważności kolorowych relikwii Budowniczych, a ostatecznie owe pułapki okazały się być do rozwiązania na zasadzie prób i błędów (poza tą z światłem i rozmową z Rademesem). Nie powiem, twórcy NK mogli się tu troszkę bardziej wysilić i zaserwować graczom nieco bardziej skomplikowane do przejścia pułapki, wymagające myślenia, np. na wzór tych z labiryntu w Czarowięzach w "Baldur's Gate II"

100% MROK (koncentrat made in China)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa

RPG
Kaseven jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania