Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Więcej niż jeden towarzysz w danym momencie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-02-17, 20:37   #1
Szero
Chrząszcz

Szero awatar

Domyślnie Więcej niż jeden towarzysz w danym momencie

Hej,

Mam właśnie do odbicia kopalnię Klanu Młota i chciałbym by ta bitwa była nieco bardziej epicka, niestety to zadanie pozwala zrekrutować tylko kilku wojowników, a poza nimi dołączyć do nas może tylko jedna postać na raz. Zastanawiałem się czy istnieje jakaś możliwość by sprawić żebyśmy mogli mieć więcej niż tylko jednego towarzysza broni? Może coś z kodami?
RPG
Szero jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-17, 20:47   #2
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Taktyka: Możesz w ten sposób zabrać wszystkich, których musisz dokądś zaprowadzić, ale jak zginą, to ostatecznie nigdzie nie dotrą :P. Dlatego tego nie polecam.
Jeśli chodzi ci o epickość, a nie o urozmaicenie to dwa kody: worc i wombat. Pojawienie się orka/paladyna. Jeden model (ork piesci, pal zardzewialy miecz), ale zawsze to cos. Niestety maja oni przykladowe sciezki dialogowe: Kompan, spotkanie pod kopalnia i to na którymi ci zależy 'zabiorę cię stąd' Trzeba po prostu trafić.
I nie, nie da się zabrać więcej niż jednego normalnego towarzysza, kompan do rozróby jest standardowo tylko jeden.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-17, 20:49   #3
Szero
Chrząszcz

Szero awatar

Domyślnie

Pamiętam, że kiedyś na YT były filmy takiego użytkownika Roval14, który pokazywał, że można to zrobić, niestety nie ma już tych filmów. Zresztą przykładem, że jest to możliwe, może być pewien quest w Silden. Gdy zbieramy zbiegłych niewolników z lasu, to w pewnym momencie teoretycznie mamy aż 5 towarzyszy broni na raz.
RPG
Szero jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-17, 20:54   #4
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

To są właśnie ci od kwestii: Zabiorę cię stąd. Takich jak oni możesz mieć na pęczki .
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-17, 20:56   #5
Szero
Chrząszcz

Szero awatar

Domyślnie

Wiem, właśnie o to mi chodzi, zmienić postacie za pomocą kodów w taki sposób, by ze zwykłego towarzysza, jak np. Ugolf, stał się taki "Zabiore Cię stąd". Wiem, że to możliwe, niestety nie mam pojęcia co dokładnie trzeba pozmieniać w konsoli.
RPG
Szero jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-17, 21:01   #6
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

To jest zapewne możliwe poprzez opcję edit: na przykład taki dowódca orków ma w pewnej zakładce opcje political. Można to chyba popodmieniać na takie, które cię zadowolą, żeby nie atakował po odbiciu miast.
Polecam sprawdzić jak wyglądają opcje u takiego: "zabiorę cię stąd" i przestawić na to samo u takiego: chodź ze mną". O ile nie załapiesz która opcja konkretnie to powoduje, możesz się zorientować po napisach, w końcu w konsoli są po angielsku, ja sam nie wiem, nigdy nie próbowałem.
Oczywiście nie gwarantuję działania tej opcji, a sam G3 nie jest robiony z myślą o kodach i takie coś może spowodować niestabilność gry, ot taka propozycja dla cheatera :P. Może ktoś powie ci, co dokładnie trzeba zmienić, bo ja niestety jestem zwykłym laikiem.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-17, 21:03   #7
Szero
Chrząszcz

Szero awatar

Domyślnie

Zobaczę na razie sam jak te opcje wyglądają u jednego NPC i drugiego, jakie są różnice, może wyłapie co należałoby zmienić.
RPG
Szero jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-17, 21:06   #8
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

To jak Ci się uda to podziel się wrażeniami z bitwy
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem