Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Pomoc
Przeładuj stronę Spolszczenie.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 06-05-05, 16:35   #1
flc
Chrząszcz

Domyślnie

Witam...

Chciałbym się zapytać drogich forumowiczów Smile czy istnieje jakowe oficjalne bądź nieoficjalne spolszczenie (oczywiście nie biorę pod uwagę speechu) do gry Gothic II ? Ktoś się może gdzieś natknął? Jak mniemam większośc z was zapewne posiada polską wersję językową, jednak przysłano mi paczką wersję angielską i jakoś chciałbym sobie ułątwić życie, o ile to w ogole możliwe...

F.
RPG
flc jest offline  
Nieprzeczytane 06-05-05, 17:36   #2
slawi

slawi awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do slawi
Domyślnie

Z tego co wiem nie ma na sieci zadnego spolszczenia do gier z serii Gothić. Jak byś chcial sobie przerobić gre z ANG na PL to byś musiał poprzeżucać kilka plików od kogoś kto ma Gothica 2 PL

RPG
slawi jest offline  
Nieprzeczytane 06-05-05, 22:16   #3
flc
Chrząszcz

Domyślnie

No właśnie też o tym myślałem... chodzi tu głównie o subtitles i ewentualnie dziennik gry (czy jakkolwiek się to w polskiej wersji nazywa ).. ktoś wie moze któe pliki są za to odpowiedzialne?

F.
RPG
flc jest offline  
Nieprzeczytane 06-05-05, 23:34   #4
slawi

slawi awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do slawi
Domyślnie

Szczerze mówiąc ja nie wiem, jakie to pliki trzeba podmienić, ale na pewno jest ich sporo w rożnych folderach. Trzeba popróbować zamianki po kolei wszystkich plików. (ale tak na prawdę to się nie opłaca, lepiej załatwić sobie wersje PL [ powiedzmy ze chodzi o kupienie oryginału] bo takie podmienianie plików to się za bardzo nie opłaca bo nigdy nie wiesz co dokładnie podmieniłeś)

RPG
slawi jest offline  
Nieprzeczytane 07-05-05, 14:06   #5
flc
Chrząszcz

Domyślnie

Nie będę kupował specjalnie drugiego Gothica... bez przesady
Znalazłem na pewnym forum zagranicznym za co są poszczególne pliki odpowiedzialne.
Aby spolszczyć większość tekstów potrzeba mi (i może nie tylko mi.. ktos inny też może skorzystać) plików następujących:
Kod:
...\Gothic II\_work\Data\scripts\_compiled\Gothic.dat
Kod:
...\Gothic II\_work\Data\scripts\contest\Cutscenes\Ou.bin
Kod:
...\Gothic II\_work\Data\scripts\_compiled\Menu.dat
Najwięcej - 5 mb zajmuje plik pierwszy (spakowany 800kb) , drugi natomiast niecałe 3 mb (spakowany ok. 400 kb), trzeci troche ponad 120 kb. Nie jest to wiele... dla was... a mi i wielu innym może znacznie ułatwić życie i uprzyjemnić rozgrywkę. Może ktoś mógłby wrzucić to gdzieś na jakiś serwer www, ftp, bądź wysłać mi na e-mail'a (tancerz_cienia@o2.pl) to ja to zrobie i na przyszłość gracze z podobnym problemem (a jak przeglądam rozne fora, to widac że wielu ma taki problem, jak ja) nie bedą musieli o to już prosić

Z góry dzięki.

F.
RPG
flc jest offline  
Nieprzeczytane 17-05-05, 17:23   #6
Thorus_91
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do Thorus_91
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by flc@7-05-2005, 14:06
Nie będę kupował specjalnie drugiego Gothica... bez przesady
Znalazłem na pewnym forum zagranicznym za co są poszczególne pliki odpowiedzialne.
Aby spolszczyć większość tekstów potrzeba mi (i może nie tylko mi.. ktos inny też może skorzystać) plików następujących:
Kod:
...\Gothic II\_work\Data\scripts\_compiled\Gothic.dat
Kod:
...\Gothic II\_work\Data\scripts\contest\Cutscenes\Ou.bin
Kod:
...\Gothic II\_work\Data\scripts\_compiled\Menu.dat
Najwięcej - 5 mb zajmuje plik pierwszy (spakowany 800kb) , drugi natomiast niecałe 3 mb (spakowany ok. 400 kb), trzeci troche ponad 120 kb. Nie jest to wiele... dla was... a mi i wielu innym może znacznie ułatwić życie i uprzyjemnić rozgrywkę. Może ktoś mógłby wrzucić to gdzieś na jakiś serwer www, ftp, bądź wysłać mi na e-mail'a (tancerz_cienia@o2.pl) to ja to zrobie i na przyszłość gracze z podobnym problemem (a jak przeglądam rozne fora, to widac że wielu ma taki problem, jak ja) nie bedą musieli o to już prosić

Z góry dzięki.

F.
181648
ja Ci prze[le ( oile ktos inny juz tego nie zrobil) ok?
RPG
Thorus_91 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania