Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen 2 - wymagany steam

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-04-12, 20:41   #25
Sewedir
Polna Bestia

Sewedir awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Captain Tripps Zobacz post
Akurat jesli chodzi o Skyrima, to wersja bez steam byla juz jakies 2 dni po premierze dostepna...
Co do Risen 2 i steam...dawno juz ten program zaakceptowalem i cenie go sobie, bo moge miec te gry na kazdym komputerze oby tylko byl szybki internet, ktory jest coraz bardziej dostepny dla wszystkich...
mówisz więc ,że jest to konieczne zło ?
RPG
Sewedir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-12, 20:50   #26
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Mowie, ze to po prostu program, ktory ulatwia zycie, jesli zaakceptuje sie, ze swiat idzie do przodu a szybki net to standard. Dystrybucja cyfrowa jest coraz bardziej powszechna i o wiele bardziej wygodna.

Btw, naucz sie cytowac posty, bo ost poleci.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-12, 21:12   #27
Sewedir
Polna Bestia

Sewedir awatar

Domyślnie

Cytat:
Mowie, ze to po prostu program, ktory ulatwia zycie, jesli zaakceptuje sie, ze swiat idzie do przodu a szybki net to standard. Dystrybucja cyfrowa jest coraz bardziej powszechna i o wiele bardziej wygodna.
Ja jestem za tym ,aby świat szedł do przody ,ale jestem przeciwko temu ,aby zmuszać mnie do używania programu ,który jest bardziej uciążliwy niż posiadanie pirata.
Pozatym można rzec ,że jestem fanatykiem prywatności i jestem przeciwko każdej rzeczy ,która mi ją likwiduje. Dla mnie takim czymś jest steam, bo na przykład nie chce wpisywać mojego hasła na każdym kompie.
Na przykład idę do kumpla ,aby pokazać grę i kiedyś mu ją po prostu instalowałem i było po kłopocie.
A teraz musiałbym mu steam'a zainstalować a nie mam wątpliwości czy ma dobrą ochronę i czy nie ma żadnych trojanów, wirusów itp.
Żebyś mnie nie uznał za fanatyka zbytniego to mam na to przykład: zainstalowałem u kolegi wow'a i zalogowałem się na moje konto ( mimo ,że on twierdził ,że jego komp jest bezpieczny i że przesadzam ), i mnie zhakowali, włamali się na konto i mnie wybłyszczyli z przedmiotów.
Rozumiem ,że valve na tym zarabia ,ale można by po prostu użyć tego steam'a do samego ściągnięcia gry a uruchamianie odbywało się normalnie.
RPG
Sewedir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-12, 00:13   #28
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Domyślnie

Wiesz co, juz przesadzasz. Pogodz sie z tym, ze im bardziej technika idzie do przodu tym mocniej jestesmy uzaleznieni od szybkiego internetu. Kiedys gry sprzedawali na CD...Taki Baldur byl na 4 albo 5. DVD bylo rzadko, bo odtwarzacze byly drogie. Ale teraz nie sa...Jak chcesz pozostac anonimowy i miec prywatnosc, to nie lacz sie z internetem bo TEORETYCZNIE zawsze jestes narazony na atak hakerski.
Reasumujac: musisz sie pogodzic z tym, ze coraz wiecej gier bedzie albo na EA store albo na Steam i tyle. I nic z tym nie zrobisz, chyba ze bedziesz piracic. Ale sie tu tym lepiej nie chwal. Risen 2 bedzie na steam, bedzie i Gothic 5, a potem Risen 3.
I generalnie, nie odchodzmy od tematu.

P.S. co do WoWa...zhackowac cie mogl ktos i na twoim PCie, wiec akurat to ze dales passy koledze ( co sie w sumie kloci z regulaminem WoWa) moglo byc tylko zbiegiem okolicznosci.

Ostatnio edytowane przez Madderin : 21-04-12 o 00:16.
RPG
Madderin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-12, 00:34   #29
Sewedir
Polna Bestia

Sewedir awatar

Domyślnie

Cytat:
Wiesz co, juz przesadzasz. Pogodz sie z tym, ze im bardziej technika idzie do przodu tym mocniej jestesmy uzaleznieni od szybkiego internetu. Kiedys gry sprzedawali na CD...Taki Baldur byl na 4 albo 5. DVD bylo rzadko, bo odtwarzacze byly drogie. Ale teraz nie sa...Jak chcesz pozostac anonimowy i miec prywatnosc, to nie lacz sie z internetem bo TEORETYCZNIE zawsze jestes narazony na atak hakerski.
Reasumujac: musisz sie pogodzic z tym, ze coraz wiecej gier bedzie albo na EA store albo na Steam i tyle. I nic z tym nie zrobisz, chyba ze bedziesz piracic. Ale sie tu tym lepiej nie chwal. Risen 2 bedzie na steam, bedzie i Gothic 5, a potem Risen 3.
Ja niech steam sobie siedzi i będzie, ja atakuje pewne rozwiązania steam'a a nie sam pomysł bo sam pomysł jest dobry.
Mam net wystarczający ,że mogę sobie takie rzeczy ściągać ale tu nie o to chodzi.

Tu chodzi raczej o zaśmiecanie mojego kompa jakimiś za przeproszeniem gównami, które nikomu nie są potrzebne.

Logicznie rzecz biorąc po co mi jakiś program ,który mi służył do ściągnięcia gry już po jej ściągnięciu. Po nic.

Ja się nie kłócę o to ,że ta gra będzie na steam'ie, tylko o to ,że jest steam exclusive. W sklepach niby ją będzie można kupić ,ale co za różnica jeżeli i tak będzie wymagała steam'a do uruchomienia.

Następnie zastanawiam się czy ją w ogóle kupić ze względu na steam'a.

Tak samo nie kupiłem mass effect 3 oraz diablo 3 też chyba nie planuje ale to się obaczy ( ze rmah ).

Jestem przeciwko wymuszania jednego rozwiązania kosztem drugiego.
RPG
Sewedir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-12, 09:39   #30
Arim
Zębacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Captain Tripps
Tu pełna zgoda, tylko jest kilka warunków, a mianowicie gdy kupuje grę pudełkową, to głupotą jest konieczność zabawy w Steama. Kolejna sprawa to cena, wersja elektroniczna powinna być co najmniej o połowę tańsza niż pudełkowa, odchodzą koszty tłoczenia płytek, pakowania, marże sklepów itp.

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-12, 10:21   #31
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Mowie, ze to po prostu program, ktory ulatwia zycie,
Nie za bardzo. Kiedyś założyłem konto na steam i już nie pamiętam ani loginu ani hasła. Próbowałem założyć ostatnio nowe, a tu mi wyskakuje komunikat, że z mojego IP już konto zostało założone. Jednym słowem dupa blada...

Cytat:
Napisał Arim Zobacz post
wersja elektroniczna powinna być co najmniej o połowę tańsza niż pudełkowa, odchodzą koszty tłoczenia płytek, pakowania, marże sklepów itp.
Zgoda, ale gdybym grę przez sieć kupował. Ale ja kupuję preorder, dostanę pudełko i do tego jeszcze muszę do jej odpalenia miec konto na steamie. Pewnie bez niego ani gry nie odpalę ani nie dostanę tych DLC co mam za preorder otrzymac.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-12, 12:10   #32
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Arim Zobacz post
odchodzą koszty tłoczenia płytek, pakowania, marże sklepów itp.
I jest taniej, ale na zachodzie. Nie zapominaj, ze Steam jest serwisem zachodnim, wszystkie ceny sa w euro, wiec taki niemiec czy nawet amerykanin duzo zyskuje, jesli kupi nowa gre za 30 euro albo dolarow, bo dla niego to zaden wydatek. Poza tym, bardzo czesto w weekendy calkiem nowe gry sa w promocji po 5 /9 euro albo jakies mega packi w ktorych sa cale sagi po nizszych cenach. Steam prowadzi rowniez darmowe prezentacje niektorych pelnych gier a czasem w weekend mozna w Black Ops albo MW2 pograc za darmo.
Co do pudelko v wersja elektroniczna - patrz wyzej. Gdybysmy zarabiali wiecej, nikt by sie nie bawil w kupowanie pudelek. Lezy to na polce, kurzy sie, moze porysowac a do tego trzeba wkladac plytke przy kazdym uruchomieniu.
Wiem, ze takie osoby jak Smutas co sie urodzily przed wojna nigdy nie pojda calkowicie z duchem czasu, ale ludzie...Ile mozna?

Cytat:
Napisał Smutas
Nie za bardzo. Kiedyś założyłem konto na steam i już nie pamiętam yada yada yada whine
Smutas, wez juz nie nudz. Ty jak zawsze masz problem z wlasnej winy, jeden na milion, i szukasz miejsca gdzie by sie tu pozalic. To, ze zapomniales passu/loginu to juz zmartwienie TWOJE, nie Steam. Jak zapomnisz hasla do bankowosci elektronicznej tez obwiniasz bank? Poza tym, Steam jak kazdy wiekszy serwis umozliwia odzyskanie loginu poprzez podanie wlasciwego maila. Ale jak rozumiem, tego tez nie pamietasz?

Ostatnio edytowane przez Madderin : 21-04-12 o 12:12.
RPG
Madderin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-12, 16:53   #33
Sewedir
Polna Bestia

Sewedir awatar

Domyślnie

Cytat:
Co do pudelko v wersja elektroniczna - patrz wyzej. Gdybysmy zarabiali wiecej, nikt by sie nie bawil w kupowanie pudelek. Lezy to na polce, kurzy sie, moze porysowac a do tego trzeba wkladac plytke przy kazdym uruchomieniu.
Wiem, ze takie osoby jak Smutas co sie urodzily przed wojna nigdy nie pojda calkowicie z duchem czasu, ale ludzie...Ile mozna?
Teraz ty przesadzasz ja szczerze to uwielbiam kolekcjonować te pudełka lubię spoglądać na nie, co prawda dużo jest z tym roboty ale wole czuć ,że coś mam. Pozatym czuć ,że jest posiadasz a pozatym nie zawalasz sobie ciągle na dysku nimi.
To jest taka samo jak posiadanie biblioteczki z książkami. Zasada taka sama.
Cytat:
Smutas, wez juz nie nudz. Ty jak zawsze masz problem z wlasnej winy, jeden na milion, i szukasz miejsca gdzie by sie tu pozalic. To, ze zapomniales passu/loginu to juz zmartwienie TWOJE, nie Steam. Jak zapomnisz hasla do bankowosci elektronicznej tez obwiniasz bank? Poza tym, Steam jak kazdy wiekszy serwis umozliwia odzyskanie loginu poprzez podanie wlasciwego maila. Ale jak rozumiem, tego tez nie pamietasz?
Nie wiesz ,że to banki naprawdę chcą aby zgubić hasła aby do nich trzeba było chodzić, to ich szczwany plan
A tak na serio to wiesz sporo było problemów ze steam'em odnośnie gier czy ich uruchamiana, bo wiesz jeżeli to są gry single to one powinny być tylko na twoim kompie a nie gdzie indziej.
Jeżeli chce o 5.33 włączyć sobie grę to moja sprawa niezależnie czy steam chodzi czy nie.
RPG
Sewedir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-12, 19:03   #34
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Poza tym, Steam jak kazdy wiekszy serwis umozliwia odzyskanie loginu poprzez podanie wlasciwego maila. Ale jak rozumiem, tego tez nie pamietasz?
Tylko że ta stara skrzynka pocztowa już nie istnieje, niestety...

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-12, 20:05   #35
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

Steam nie jest taki zły - instalujesz, aktywujesz i robisz kopię zapasową "steamową" która jest juz spatchowana, a w razie potrzeby to włączasz setup w tej zarchiwizowanej instalce i po dodaniu do steama możesz grać. Dlatego tez sporo osob (np. ja) kupuje gry w formie kluczy bo i tak trzeba bedzie je aktywowac steamem i sciagnac patche w przyszlosci. I gdyby nie ost do wersji pudełkowej to bym kupił R2 właśnie w wersji digital. Poza tym steam NIE WYMAGA dostepu do neta, bo po dłuższej próbie wyskakuje czy chcemy przejść offline. A jak ktos bedzie mi tutaj truł, że wtedy w multi grać nie będzie mógł to niech się trzepnie w dekiel. Siekierą.

RPG
Atrion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-04-12, 10:52   #36
malyxxl
Polna Bestia

malyxxl awatar

Domyślnie

Nie rozumiem waszego narzekania, Steam na bardzo dobre zabezpieczenia przed włamaniem na konto (Steam Guard, poczytajcie) a grać w gry singlowe można bez dostępu do neta, da się go uruchomić w trybie offline.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania