Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna
Przeładuj stronę Problem techniczny- wywalanie do pulpitu

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-10-09, 11:20   #1
Mitkel
Chrząszcz

Domyślnie Problem techniczny- wywalanie do pulpitu

Witam. Po 2-letniej przerwie postanowiłem sobie wrócić do starego dobrego gothica. Zainstalowałem podstawkę + dodatek i siekałem aż miło. Trwało to kilka dni, po czym przestałem (szkoła i tak dalej). Po paru dniach przerwy chciałem sobie znowu odpalić gierkę i wystąpił problem. Odpalam gre ze skrótu, chwila ładowania, czarny ekran i z powrotem na pulpicie, jakby nic się nie stało. Czy wie ktoś, co jest przyczyną tego błędu? Dodam, że komputer mam ok, a błąd się pojawił dopiero po wyciągnięciu płytki z napędu (wcześniej grałem nie wyciągając jej przez te kilka dni, a podczas przerwy wyjąłem). Proszę o pomoc, bo nie mam najmniejszej ochoty na reinstal i zaczynanie od nowa- wtedy miałem naliczone jakieś 48 h grania i postać dobrze rozwiniętą w 4. rozdziale :/ ostatnia nadzieja w Was, liczę, że ktoś będzie wiedział jak się uporać z tym błędem...
RPG
Mitkel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-10-09, 11:50   #2
Ada$
Jaszczur

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mitkel Zobacz post
Dodam, że komputer mam ok, a błąd się pojawił dopiero po wyciągnięciu płytki z napędu (wcześniej grałem nie wyciągając jej przez te kilka dni, a podczas przerwy wyjąłem).
Z tego co rozumiem to musisz włożyć z powrotem płytę. Jeśli nie pomoże no to reinstal ale to nie znaczy ze musisz stracić zapisy. Wystarczy, że skopiujesz je np. na pulpit a po ponownej instalacji przenosisz tam gdzie były.

Piszę poprawnie po polsku, wy też powinniście.

RPG
Ada$ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-10-09, 12:08   #3
Mitkel
Chrząszcz

Domyślnie

Wiem, wkładam płytkę Chodzi o to, że bug pojawił się dopiero, kiedy wyciągnąłem i po następnym włożeniu płytki (wcześniej grałem w ogóle jej nie ruszając)

A jakiś inny sposób niż reinstal? może ktoś już miał taki problem? Nie chce, żeby wystąpiła sytuacja, że po reinstalu bug pojawia się znowu
RPG
Mitkel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-10-09, 13:55   #4
Colden
Chrząszcz

Colden awatar

Arrow Gdy gra nawala...

Miałem także kiedyś taki problem. Najbardziej uciążliwa jest myśl, że tyle pracy w to włożyłeś i okazuje się, że coś nagle nawala.
W moim przypadku pomogła powtórna instalacja. Mi tedy tylko takie rozwiązanie się widziało i trafiłem w dziesiątkę.
Co do zapisów, nie jest problemem skopiowanie sobie ich.
Nieprzeczytane 24-10-09, 15:32   #5
Amatar
Polna Bestia

Amatar awatar

Domyślnie

Witam

A mozesz wrzucic scr bo niewiem jaki blad jest.Moze masz wirusy w komputerze albo masz plyte instalacyjna uszkodzona.Jezeli masz taki czarny obraz z tabelka po srodku to wyloncz kompa na 1 godz i wloncz.Jezeli pokazuje ci sie Aces Volation czy jakos tak to skopiuj save do jakiegos folderu i reinstal.

Pozdro

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
Amatar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-10-09, 18:32   #6
Mitkel
Chrząszcz

Domyślnie

No ok to spróbujemy reinstalki, mam nadzieję, że zadziała.

EDIT: Nie ma co wrzucać. Po prostu, najpierw ładowanie gry, chwila czarny ekran, a potem nic- pulpit jakbym nic nie robił :/
RPG
Mitkel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-10-09, 19:39   #7
Dark Hunter
Polna Bestia

Dark Hunter awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mitkel Zobacz post
No ok to spróbujemy reinstalki, mam nadzieję, że zadziała.

EDIT: Nie ma co wrzucać. Po prostu, najpierw ładowanie gry, chwila czarny ekran, a potem nic- pulpit jakbym nic nie robił :/
No to przeinstaluj jeszcze raz. Przetrzyj płytkę może. Z opisu wnioskuję, że miałeś ten sam problem co ja. Mi za 2 razem już śmigało. O dziwo ze zwykłym G2 nie było takich problemów.
RPG
Dark Hunter jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania