Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > Pomoc w ukończeniu modów
Przeładuj stronę Diccuric - pomoc

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 09-07-06, 12:17   #193
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

No wreszcie zrozumiałem (tak mi się wydaje :P ) to co napisałeś, ale gorzej z wykonaniem ;p

Ściągnąłem sobie Gothic Mod Development Kit, wrzuciłem tam po kolei Diccuric, Diccuric Polish i Diccuric nonaturalanims, i mam pytanie.... czy dobrze ? :P

http://img97.imageshack.us/img97/9341/nadzieja1yo.jpg

† Legenda Pojedynków Świętego Przymierza †
RPG
Ertix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-06, 14:02   #194
Zysk
Skazaniec

Domyślnie

Jeżeli rozpakujesz je do jednego katalogu, a potem spakujesz ten katalog do jednego pliku .mod to dobrze. Wstawiasz wtedy ten plik do katalogu Data/ModVDFS

Na koniec w pliku system/diccuricPL.ini (lub jakims podobnym :P ) zmień vdf=bla.mod ble.mod bli.mod na vdf=mojplik.mod
RPG
Zysk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-06, 15:33   #195
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Sam w to nie wierzę, ale wreszcie mi się Diccuric nie zacina Dzięki Zysk, ale teraz mam inny problem...

Zaraz po tym jak odpaliłem wszystko według Twojej instrukcji, Ardaric przestał posiadać twarz a ma tylko coś co jest czerwone :P Niby drobnostka, ale wolałbym grać postacią co posiada twarz ;p

Edit: Dalej mnie wywala Jedyna różnica która jest teraz to fakt że Ardaric nie posiada twarzy :P

RPG
Ertix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-06, 16:34   #196
Zysk
Skazaniec

Domyślnie

Dziwne, bardzo dziwne...
pokaż jak zmieniłeś linię "vdf=" w .ini i wynieś z katalogów data i ModVdfs nieużywane już pliki .mod od Diccurica.

A i zacina się dokładnie tak samo często?
RPG
Zysk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-06, 17:28   #197
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

http://img98.imageshack.us/my.php?image=18qd3.jpg

http://img97.imageshack.us/img97/6788/24sg.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/2199/37tz1.jpg

http://img139.imageshack.us/img139/504/41sq.jpg

Przybliżyłem Ci wszystko jak najbardziej się dało...

RPG
Ertix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-06, 18:50   #198
JuziuKuba
Chrząszcz

Domyślnie

Kto wie jak zdobyć list od Raffy do Taliasana? (Raffa ma w nim pochwalić maga)
PROSZE O POMOC!!!
RPG
JuziuKuba jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-06, 19:10   #199
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Akurat Diccuric mi się tnie ale do tego momentu doszedłem zanim mi nerwy puściły całkowicie :P

Raffa stoi po drugiej stronie rzeki, na przeciwko pralni. (pralnia jest tam gdzie stoi "Strażnik Pralni). Podpływasz do Raffy by z nim pogadać i będzie chciał abyś sprowadził do niego Lynn z pralni. wtedy idziesz do Alwina po radę. Następnie idź do krawca i spróbuj dostać od niego szate maga. Powiedz mu że jesteś uczniem Taliasana i niedługo też bedziesz magiem, wtedy Ci sprzeda za 100 srebra. (sztuk złota w sumie ;p ). Potem idziesz z szatą do Lynn, dajesz jej tą szatę. Nastepnie poprosi Cię byś odwrócił uwagę strażnika, spróbuj. (nie powiedzie się). Wróć do niej i powiedz że się nie udało, wtedy nastąpi zmiana warty i Lynn wyjdzie w szacie maga. A następnie musisz ją odprowadzić do Raffy i wtedy otrzymasz list. (jedyny problem jest w tym że nie wiem gdzie jest Raffa gdy idziemy już z Lynn)

RPG
Ertix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-06, 21:30   #200
Zysk
Skazaniec

Domyślnie

Jak zrobiłeś innaczej to nie mam pojęcia, w jaki sposób to działa, ale czy spakowałeś ten katalog hardcore.mod do pliku (nie katalogu) GothicVDFSem (opcja Build Mod).
Swoją drogą to, że bohater stracił głowę to naprawdę wielce dziwne.

No trudno, nic więcej poradzić nie mogę.
RPG
Zysk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-06, 21:41   #201
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Źle mnie zrozumiałeś, nie stracił głowy tylko twarz :P A zamiast tego ma jakąś czerwoną karykature.... no tak jakby nie posiadał twarzy, ale za to posiada czerwony kolor ;p

Robiłem wszystko VDFS-Viewer'em... czyli mam to zrobić Mod Builder'em ? Ok

EDIT: Odinstalowałem wszystko i zrobiłem wszystko na nowo... obeszło się bez pakowania itp. To jest tak dziwne że aż sam nie wiem co zrobiłem, ale teraz przynajmniej rzadko mnie wywala do windowska

RPG
Ertix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-07-06, 12:14   #202
orcwarrior

Domyślnie

Co do czerwonej tekstury twarzy to zapewne nie spakowałeś tekstury głowy gł. bohatera przy okazji sprawdz tez czy czasem nie ma innych tekstur bo możliwe ze nie spakowałeś całego: _work/data/textures/_compiled
RPG
orcwarrior jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-07-06, 12:21   #203
pytontcz
Chrząszcz

Domyślnie

mam problem, a mianowicie byłem u Bergengara, zaczął nawijac mi o amuletach ze dzieki ktorych wygra wojne powiedział ze bede miał je zdobyc ale za pare dni.Pozniej powiedział mi ze mam isc walczyc z Kollem ktory juz na mnie czeka na arenie. Poszedłem tam i pokonałem go, wróciłem do Berengara powiedział ze mam czekac az Graveyarn zawoła mnie do niego. Czekam i czekam a tu nic co jakis czas podchodze do Graveyarna i nic mi nie gada. Teraz zdobywam amulety dla Taliasana i robie misje Obcy. Musze isc do tego kolesia co ma imie na L ( nie wiem jak dokładnie ) :P Czy jak skoncze te zadania to wtedy dopiero Graveyarn sie do mnie odezwie??? prosze o szybką odpowiedz :P
RPG
pytontcz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-06, 13:01   #204
Lion
Krwiopijca

Domyślnie

Witam

Mam problem z modem Diccuric. Zainstalowałem Gothica I z CD-A, potem Diccurica w wersji 1.1e, Sprachausgabe GroB, czyli mowę o wysokiej jakości, potem spolszczenie i odpalam Gothic Starterem
spolszczoną wersję moda. Do tej pory wszystko działa, menu jest po polsku, ale gry klikam na "Nowa gra" podczas ładowania, kiedy pasek postępu dojdzie do mniej wiecej 1/3 gra wyłącza się i wyskakuje błąd.

Proszę o pomoc

Aha, mam Celerona D 2.66 podkręconego na 3.03, 1 GB DDR RAM 400 Kingston, Geforce 6600 GT od Gigabyte'a i płytę Gigabyte'a z AGP 8 i S478 :P
No, co wszystko moze pomóc w rozwiązaniu problemu
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania