Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Irytujące bugi

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-05-12, 11:13   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Irytujące bugi

Jakie błędy w grze znaleźliście?

Mnie zirytowało kilka.

1. Nauka obsługi małpy. Uczy dwóch ludków. Z tym, że potem ta umiejętność, mimo że4 możemy z niej korzystać, znika z zaznaczonych już zdobytych. Ja dwukrotnie za nia płaciłem i zaraz potem mi znikała toteż nie zdobyłem osiągnięcia za nauczenie się całego kompletu.

2. Ostatnia umiejętność walki wręcz, której uczy nas admirał. Musimy ją opanować zanim popłyniemy na wyspe umarłych, bo po powrocie do admirała nie ma już właściwej ścieżki dialogowej.

3. DLC Świątynia powietrza. Ostatnie zadanko czyszczenia wysp u mnie nie dało się skończyć. Mimo zaliczenia wszystkich wysp dalej miałem wykonanych 5/6.

4. Walka z gargulcami. Możemy do nich strzelac do woli, stoją w miejscu jak barany. Rzucają się na nas dopiero jak spudłujemy.

Dobijające też jest to, że można niechcący sprzedać np. część ubioru z zadanka o szukaniu stroju dla uwalnianego pirata lub kapelusz stawowobrodego, jak sie potem okazuje, kluczowego dla skończenia gry. A znaleźć potem kupca, który od nas to kupił to masakra. Za pierwszym razem odwiedziłem WSZYSTKICH kupców i żaden już tego kapelusza nie miał. :-)

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-12, 10:42   #2
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

W tej chwili to już chyba to naprawili bo nie zauważyłem żeby nadal występował, ale wcześniej miałem taki błąd, że po wypłynięciu swoim statkiem i powrocie na Tacariguę Patty odfruwała w stronę miasta (a raczej statku którym wcześniej przybyliśmy, a którego nie ma już). Jak w samą porę nie zagadaliśmy do niej i nie kazaliśmy odpływać, to byliśmy uwięzieni na zawsze na wyspie.

RPG
Atrion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-01-14, 20:58   #3
MM91
Polna Bestia

Domyślnie

1) Czas rozgrywki - błędnie naliczany w zapisach, począwszy od 1 godziny do ostatniej (1 godz. 1 minuta, 2 godz. 2 minuty -> 62 godz. 62 minuty). Na steamie mam 76 godz.
2) Napisy i dialogi - wydaje mi się że były odrębnie tłumaczone, jeden tłumaczył napisy, a drugi dialogi, przez co im dalej w grze, tym więcej bublów. Czasem było tak, że NPC mówił co innego niż mi się wyświetlało w napisach.
3) Nauka umiejętności:
- nauka fechmistrza, III szabli i III rapieru u Admirała staje się niemożliwa po powiedzeniu i dokończeniu rozmowy
Spoiler 

- nauka u Webstera "Trafienie Krytyczne" jest niemożliwe, Bezimienny mówi "Nic z tego", u Wilsona jest już to możliwe.
- mając 4 poziom broni palnej zdołałem się nauczyć od Webstera I, II i III pistoletu, wpierw była I, potem III (która wymaga 7 poziomu), a na końcu II.
- nauczyłem się I i II muszkietu u Fernando na Calderze, zniknęła opcja nauki II strzelby.
- nauka u Berbelucha "Łyczek dla Kurażu" (dłuższe działanie Uśmierzacza Bólu) jest niemożliwa, Bezimienny mówi "Nic z tego", u Spencera jest już to możliwe, natomiast jeśli chodzi o "Zastraszanie I, co za tym idzie II i III też" sytuacja jest odwrotna, od Spencera się nie mogłem nauczyć, natomiast u Berbelucha już dałem radę.
- nauka "Treser Małp" się nie zalicza, na szczęście Małpę dostałem i mogłem jej używać.
4) Kapitan Wrona -
Spoiler 

5) Zatoka Marakajów -
Spoiler 

6) Graficzne problemy (gł. Tacarigua) i wydajność/optymalizacja - zmniejszająca, zwiększająca i perfidnie błyszcząca roślinność. Na średnich ustawieniach głównie miałem 35-40 klatek, czasami dochodziło do 50, a momentami towarzyszył mi spadek do 20-25. Risen 1 chodził na max, a graficznie wydawał się nawet ładniejszy.
7) Poziom Trudności/Walka - powinien być Frustrujący, a nie Trudny dzięki durnej walce. Szarża niektórych potworów czy ludzi potrafiła dobijać i nijak to ma się do poziomu trudności, bo co mogę zrobić jak Strażnik z szybkością światła wali maczugą na boki aż padnę na glębę?

Jeśli bym zagrał drugi raz, tym razem po stronie Indian to myślę, że ilość bugów i błędów by się podwoiła.

Ostatnio edytowane przez MM91 : 20-01-14 o 21:03.
RPG
MM91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania