Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę odbicie Faring

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-07-09, 20:58   #1
Darwin
Chrząszcz

Question Najlepszy sposób

Elo

Mam problem dotyczący odbicia Faing
Mianowicie .
1)Czy warto robić Q i spokojnie wejśc do Faring(i zacząć zadyme od szamanów...czy tam kogokolwiek kto atakuje czarami.....no jeśli da sie tak wejść....)

2) Moge zacząć zadyme tak o sobie gdziekolwiek....ale nie zabardzo mi to wychodzi......
3)Da sie wejśc obok orków wskakując na mostek....(z boku głównego wejśća)
no i tam zapylać do tych the best:P..... ale wtedy i tak mnie wykrywają po wejściu do Faring.
Więc jeśli któryś motyw jest dobry prosze pisać lub podać swój lepszy od moich....(no i prosze ocenić pierwszy motyw bo to by było ok ale trzeba sie tam dostac i miec poparcie czy cuś........

(a tak przy okazji czy np poparcie u orków ma jakiś wpływ na poparcie u buntowników??)

Dzieki z góry

Ostatnio edytowane przez Darwin : 11-07-09 o 21:32. Powód: ........
RPG
Darwin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-09, 03:16   #2
adrian1507
Polna Bestia

adrian1507 awatar

Domyślnie

1.Szamani oni są(jeśli w ogóle w tym mieście są)to w górnym mieście.A żeby się tam dostać to musisz mieć najpierw 75% reputacji w Faring a żeby dostać się do Kana to trzeba mieć 75% u Orków.Nie radzę od tamtego miejsca zaczynać rewolucji.Zginiesz raz dwa :P

2.Możesz.W tym mieście nie masz chyba konkretnych pomocników.Najlepiej pojedynczo wyciągać orków lub najemników z miasta i tam ich wybijać.

3.Spróbuj to się przekonasz.Ale wydaje mi się,że będą Cię ścigać(nie jestem pewien;P)

Jeśli możesz chodzić swobodnie po Faring to zrób questy żebyś mógł iść do Nordmaru i od tamtego miejsca zacząć rewolucję.Poźniej stopniowo schodzisz na dół i wybijasz kolejnych przeciwników
RPG
adrian1507 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-09, 13:45   #3
ArcyDemon
Skazaniec

Domyślnie

Napiszę to samo co napisałem w Twoim poście który założyłeś w głównej dyskusji, zresztą było on taki sam jak ten.

Pierwszy pomysł nie jest zły ale to z tego powodu jeśli chcesz robić zadania w Faring to zawsze nabijesz se trochę więcej doświadczenia i przejdziesz jakiś poziom może nawet kilka. (Zależy jaki masz lvl postaci). I zawsze możesz się czegoś nauczyć. Też tak robię.
Ja zawsze zaczynałem odbijanie miasta od tego miejsca gdzie jest Kan.
Tylko że najpierw zdobywałem 75 reputacji u Orków a żeby to zrobić wypełniałem te misje z rozwalaniem kryjówek buntowników czyli Reddock itd., tą z zabiciem wszystkich przywódców buntowników i Rhobara II (akurat to się pokrywa z rozwalaniem kryjówek). NIE DA SIĘ NABIĆ 75 REP. BEZ ODBIJANIA PRZYNAJMNIEJ 2 KRYJÓWEK BUNTOWNIKÓW. (Ale to już zależ od Ciebie czy chcesz to robić).
Wtedy mogłem na luzie wejść do Kana pogadać z nim zgarnąć najlepszy pancerz i wtedy zaczynałem rozwalać miasto. Najpierw zabijałem szamanów choć to nie jest łatwe trzeba mieć dużo HP. I jak już zabijałem wszystkich na górze to schodziłem tą dróżką w dół i zabijałem resztę to było już proste.

Ale jak chcesz już koniecznie teraz rozwalać Faring albo po prostu nie chcesz pomagać Orkom to jak nie dajesz rady w centrum miasta to zacznij od pierwszego wejścia do miasta wtedy jest dużo łatwiej. I powinieneś odbić je zanim dojdziesz do Szamanów tylko wtedy ucieknie Ci Kan. Zresztą Twoja metoda zabij uciekaj nie powinna być taka zła sam nie raz ją stosowałem.

Reputacje ze sobą nie kolidują. Możesz mieć 75 u Orków i możesz spokojnie gadać z Buntownikami.
Orkowie czy Buntownicy atakują Cię wtedy gdy odbijesz im: 3 miasta Orkom lub 3 Kryjówki Buntownikom.
A co do reputacji jeszcze to jak masz CP 1.70 to teraz nie da się zrobić jak wcześniej np. zniszczyć Cape Dun +5 u Buntowników i zniszczyć Reddock +7 u Orków - dwie pieczenie na jednym ogniu. Teraz albo w jedno albo drugie.
RPG
ArcyDemon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-09, 17:38   #4
adrian1507
Polna Bestia

adrian1507 awatar

Domyślnie

Cytat:
lub 3 Kryjówki Buntownikom
z tego co mi wiadomo po wybiciu 2 obozów buntowników jesteśmy u nich spaleni
RPG
adrian1507 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-09, 12:20   #5
archimonde88
Chrząszcz

Arrow poprawka

witam wszystkich, do rzeczy / zaznaczam ze gram w wersje 1.72 i powinno byc tak samo jak w 1.70
otóż:
1. do wypowiedzi adriana - 2 obozy mozna odbijac dalej bez narazania sie na atak buntownikow, przy czym anog i buntownicy w lesie kolo silden sie tu nie licza czyli mozna kosic równo po wykonaniu ich zadan
2. do wypowiedzi Arcydemona - poczatkowo tez sadzilem ze nie da sie na dwa fronty zagrac tak jak np w patchu 1.6 ale probowalem probowalem i wysilki zostaly nagrodzone. jak rozumiem wyzwalajac miasta/niszczac obozy chodzi nam o reputacje w jednej z frakcji.
proponuje nastepujace kroki - wypelniamy zadania podstawowe dla obu grup - orkow i buntownikow - te ktore nie przewiduja kolizji interesow . i tu pojawia sie punkt krytyczny - musimy wyczaic po rozmowie z kim i po jakiej kwestii pojawia sie w dzienniku zadanie ' wyzwól xxx' gdzie xxx to nazwa miasta zajetego przez orkow . rzecz w tym aby to zadanie nam się nie pojawilo w dzienniku i powinno isc gładko. wazna jest tez prawidłowa kolejnosc przeprowadzenia rozmow i ewentualnego kasowania przeciwnikow.
podam przyklad : cape dun, zniszczenie reddock zleca uruk(to bierzemy), dajemy bron niewolnikowi-szpiegowi, mowimy wenzelowi ze podziemie nas poprze w walce, kasujemy szpiega( nawet jesli robimy dla buntownikow bo przeciez reputacja u innych gildii i exp wazne są), robimy rozwałe w reddock, a nastepnie pomagamy wenzelowi w bitwie.
tak wiec w przypadku cape dun są 3 punkty ktore decyduja o mozliwosci grania na obu frontach : 1) nie bierzemy zadania o wyzwolenie miasta 2)szpiega zabijamy po rozmowie z wenzelem i gadce ze podziemie nas poprze; jesli zabijemy go przed tym to u wenzela nie wyslwietli sie opcja ' uwolnijmy miasto' 3) nie mowimy urukowi o zniszczeniu reddock, czyli nie otrzymamy bodajze 2000 exp i 1000 szt złota ale przeciez to pryszcz
co w tym przypadku mamy: + 2 rep orkow za zabicie szpiega, +5 za porządki wenzela, +1 za miecz wenzela ( bez wyzwolenia misji nie bedzie), + 7 za zniszczenie reddock
dodam od siebie ze troche juz gralem w ten sposób, tzn robiłem dla obu gildii. dzieki temu zanim wchodzilem na walke w vengardzie nosilem zbroje palka co nie powiem ułatwia na alt.balansie rozgrywke . a po wykonaniu misji w stolicy eliminacja nemory, króla i udanie się po ukochany pancerz orka
pozdrawiam i mam nadzieje ze pomogłem
RPG
archimonde88 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-03-10, 22:53   #6
Misiek1996
Krwiopijca

Misiek1996 awatar

Słuchajcie miałem taką akcje a może to był bug albo tak miało być ale jak atakowałem Gothę to nagle zauważyłem dziwne imię na czerwono , potem ich przychodziło coraz więcej i więcej aż do uwolnienia Gothy . Po jakimś czasie poszedłem do Faring a tam nikogo nie było tylko parę orków na mnie pobiegło i ich zabiłem a potem napis że wykonałem misję "Wyzwolenie Faring " po dwóch dniach w grze pojawili się tam buntownicy .
RPG
Misiek1996 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-10, 19:40   #7
Bogir
Krwiopijca

Bogir awatar

Domyślnie

Można zacząć od szamana Ur-Gosha (w górnym mieście) (wygląda jak dowódca), ale trzeba uważać na tych wojowników obok, bo jak cie otoczą to sie zasieką piruetami.
RPG
Bogir jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-10, 19:48   #8
Dzikichomik
Czarny Goblin

Dzikichomik awatar

Domyślnie

według mnie najlepiej zacząć na przed miastem powybijac najemnikow bo ich ilosc moze ci naszkodzic najwiecej jak sie zbiegną jeszcze zgory.

RPG
Dzikichomik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-10, 22:04   #9
Ketil
Chrząszcz

Ketil awatar

Domyślnie

jestem podobnego zdania co Bogir ale trzeba uważac na szamanów z górnej fortecy (dla niekumatych- tam gdzie jest Kan) ale sam zacząłem wybijać faring zaczynając od tego szamana i od dolnej części.
Często kryłem sie za palisadą przed schodami i zestrzeliwałem orków a jak do mnie biegli zabijałem ich mieczykiem.
RPG
Ketil jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania