Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > Pomoc w ukończeniu modów
Przeładuj stronę Pomysły na nowe mody

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 25-04-09, 20:05   #181
Volkov
Chrząszcz

Volkov awatar

Domyślnie

Zazwyczaj pisząc taki pomysł ma się jakąś wizję, jak on ma wyglądać. Źle, Bloodmen, że nie przekazałeś swojej w sposób bardziej wylewny.

A zatem po kolei:
Jak piszesz pomysł do moda unikaj słów jakiś, jakikolwiek, jakoś itp. Lepiej zabrzmiałoby to jako po prostu "Wyspa". Ale jaka wyspa? Duża, mała, skalista, zalesiona, z plażą? Są na niej jakieś miasta, jeśli tak to czy dużo?

- Gildie:
...
Niby coś jest, ale nic to nie daje. Czym się te gildie różnią, i jakie są wzajemne stosunki między nimi? Czym się kierują? Od siebie jeszcze dodam, że niezbyt podoba mi się wybór jedynie spośród magów.

- Bohatera ratuje dziwna siła
Osobiście pisząc questy staram się ich specjalnie nie udziwniać (do tego stopnia, że nawet unikam w nich magii). Chodzi o to, by całość była w miarę logiczna i poukładana, żeby na ile to możliwe wszystko graczowi wytłumaczyć.

- spotyka dziwnego wojownika
Tu się zgodzę z przedmówcą, nic o gościu nie wiadomo. Dlaczego dziwny? Jaki ma związek z gildią/gildiami?

- rozwiązanie na kilka sposobów
Nie można w takim momencie przerwać opowiadania historii. Pomijając oczywiście, że sposoby magów mogą się specjalnie nie różnić (bo to nie różnica zatłuc demona fajerbolami, a kulami mrozu). Chodzi właśnie o podanie różnic w poszczególnych ścieżkach.

Przede wszystkim pisząc pomysł trzeba pamiętać, że chcemy, by ktoś to zrobił, a najczęściej nikt nie podejmie się tego mając niewiele informacji. A nawet jeśli się podejmie, im więcej podamy informacji, tym dokładniej zrealizuje nasz pomysł.
RPG
Volkov jest offline  
Nieprzeczytane 03-05-09, 08:43   #182
mikio
Polna Bestia

mikio awatar

Domyślnie

Ja dałbym taki mod dla kogoś kto nienawidzi bajek nazwa "wojna bajeczek" trzeba pozabijać najbardziej znienawidzone według mnie (i was) bajki.To by były teletubisie vs gumisie vs królewna.Można się dołączyć do mojego ulubionego obozu z filmu star wars
Mod oferuje :
nowe poje''' stroje
nowe bronie (różowych i innych kolorów)
a dla star wars :
super broń
super pancerze
fabuła : tak razem z republiką atakuje się trzy obozy bajek
ps.wiem że głupi ale chcę się wyżyć na "bajkach"

Ostatnio edytowane przez mikio : 03-05-09 o 08:50.
RPG
mikio jest offline  
Nieprzeczytane 03-05-09, 12:25   #183
Al3xiusek
Czarny Goblin

Al3xiusek awatar

Domyślnie

troche bezsensowny ten mod mikio ale taki całkiem sympatyczny.
Nieprzeczytane 03-05-09, 16:26   #184
Kadyen
Krwiopijca

Domyślnie

Można by zrobić mod o paladynach z GD. Od zejścia do GD, my jako jakiś tam rycerz moglibyśmy wybrać czy chcemy iść z jakąś grupą na poszukiwanie rudy czy zostać w zamku. W poszczególnych "kopalniach" i na zamku były by jakieś misje do wykonania. Później orki zaatakowały zamek i trzeba sie wydostać z GD.
RPG
Kadyen jest offline  
Nieprzeczytane 03-05-09, 16:44   #185
Al3xiusek
Czarny Goblin

Al3xiusek awatar

Domyślnie

no pomysł całkiem całkiem, no ale mi sie podoba
Nieprzeczytane 03-05-09, 17:08   #186
Kadyen
Krwiopijca

Domyślnie

Te kopalnie co już są jako te podstawowe to chyba trzeba by trochę powiększyć [teren ten ogrodzony tymi drewnianymi murami + wnętrze samych kopalń, żeby to wydobycie jakoś tam szło a nie 4 kopaczy kopie, a 6 odpoczywa]. Potem nagle zjawia się ogromna armia orków. Przeprowadzają szturm na zamek, a także na te kopalnie. Potem te małe oddziały gdzieś się umawiają na spotkanie. Wysyłają nas na zamek aby przekazać informacje o natarciu. My dajemy sygnał na atak i razem z całym zamkiem walczymy z orkami;p Po pokonaniu ich zabieram cały ładunek rudy [czyli tam ze 120 skrzyń rudy] i wracamy do Khorinis. The End

Ależ fantazja
RPG
Kadyen jest offline  
Nieprzeczytane 03-05-09, 17:12   #187
mikio
Polna Bestia

mikio awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kadyen Zobacz post
Można by zrobić mod o paladynach z GD. Od zejścia do GD, my jako jakiś tam rycerz moglibyśmy wybrać czy chcemy iść z jakąś grupą na poszukiwanie rudy czy zostać w zamku. W poszczególnych "kopalniach" i na zamku były by jakieś misje do wykonania. Później orki zaatakowały zamek i trzeba sie wydostać z GD.
super pomysł tylko mod trochę krótki
RPG
mikio jest offline  
Nieprzeczytane 03-05-09, 17:16   #188
Kadyen
Krwiopijca

Domyślnie

To może niech ktoś wymyśli coś, mogłoby być powiązane z tym co ja wyprodukowałem. Sam też się zastanowię i jak coś mi wpadnie do głowy to na pewno napiszę.

EDIT:
Jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby, że jest się rycerzem na zamku, a nie w jednej z tych grup. Dlatego że można by wtedy wykonać zadania dla każdej z grup osobna.

Ostatnio edytowane przez Kadyen : 03-05-09 o 18:12.
RPG
Kadyen jest offline  
Nieprzeczytane 05-05-09, 00:11   #189
Falqon
Polna Bestia

Falqon awatar

http://forum.gothic.phx.pl/showthrea...t=20148&page=3

Poszukajcie mojego posta i przeczytajcie (Jeżeli wam się chce ;p)

Tak jak tam napisałem. Fabułę wymyśle jak komuś zachciało by się takiego moda robić...
Nieprzeczytane 05-05-09, 08:15   #190
Stary10
Chrząszcz

Domyślnie

@Falqon: Ciekawy pomysł może zrobie takiego moda
RPG
Stary10 jest offline  
Nieprzeczytane 05-05-09, 16:20   #191
Al3xiusek
Czarny Goblin

Al3xiusek awatar

Domyślnie

no Falqon modzik ładnie zaplanowany no jak by ktoś się za niego wziął to był by hit nie wiem czy nie lepszy nawet od złotych wrót no jeżeli nie było by tyle bugów co w MT.
Nieprzeczytane 05-05-09, 22:36   #192
Falqon
Polna Bestia

Falqon awatar

Domyślnie

Al3xiusek - Nic nie pisz na temat bugów, bo moda nie będzie. Ja się w ogóle na tym nie znam, a dam sobie łeb ściąć, że nikomu się nie będzie chciało brać za tego moda. Gdy bym się chociaż troszkę znał na tym to już dawno bym tego moda zaczął robić.

Stary10 - Gdy by ci się zachciało jakimś cudem robić tego moda to napisz do mnie na PW...
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania