Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Czy w G4 kobiety będą grały ważniejsze role?

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 19-12-07, 16:40   #13
Loczek al zah Chaber

Loczek al zah Chaber awatar

Domyślnie

Maginie? Bez jaj. Widzieliście kiedyś w średniowieczu księdza kobietę? Odpada, jak ktoś tu powiedział Gothic odwzorowywuje realia średniowieczne. Chociaż wiedźmy czy heretycy dobrze by sie sprawdziły. Wpadł mi na myśl pomysł z zakonnicami - tacy żeńscy nowicjusze z G2. Poza tym widze dwa wyjścia: drobne sprzedawczynie i arystokratki. Fajnie by było gdyby jakaś baronowa wplątała nas na dworze królewskim w spiski, morderstwa, a może nawet zabójstwo króla?
RPG
Loczek al zah Chaber jest offline  
Nieprzeczytane 19-12-07, 16:51   #14
Feo
Kąsacz

Feo awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Loczek al zah Chaber Zobacz post
Maginie? Bez jaj. Widzieliście kiedyś w średniowieczu księdza kobietę?
A czy widziałeś maga ognia - księdza? To nie są księża, tylko zakonnicy, a to wielka różnica. A przecież istnieją/istniały w średniowieczu żeńskie zakony.

Cytat:
Będziemy walczyć przeciwko orkom z całą armia kobiet u swojego boku.
Po pierwsze byłoby nam postaci kobiecej szkoda , a po drugie nasza npc'etka zginęłaby po pierwszym ciosie orka.
No w sumie racja. Wojowniczki odpadają. Ale co macie do magiń? Jeśli już nie mogły by należeć do istniejących zakonów, to mógłby być również, np. zakon magiń ziemi. To rozwinęło by kwestię magii w Gothicu, a do tego dało kobietom jakieś ważniejsze stanowisko.

"This is for the record:
History is written by the victor.
History is filled with liars.
"

Ostatnio edytowane przez Feo : 19-12-07 o 16:54.
RPG
Feo jest offline  
Nieprzeczytane 19-12-07, 22:28   #15
Loczek al zah Chaber

Domyślnie

Dlatego napisałem: "Wpadł mi na myśl pomysł z zakonnicami - tacy żeńscy nowicjusze z G2."
Magowie to rzeczywiście zakonnicy, ale jednocześnie mają cechy i zastępują księży. Głoszą naukę bogów, ich dobro/potęgę, są duchowymi przewodnikami ludu. A żeńskie zakony nie odegrały takiej roli w historii czy nauce co męskie.
Chciałem zaznaczyć że mi potężne maginie, dorównujące zakonom magom nie pasują, ale pomniejsze zakony (typu nowicjusze) jak najbardziej mogą być.
RPG
Nieprzeczytane 20-12-07, 11:33   #16
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Maginie? Bez jaj. Widzieliście kiedyś w średniowieczu księdza kobietę? Odpada, jak ktoś tu powiedział Gothic odwzorowywuje realia średniowieczne.
Ale średniowiecze aż roiło się od czarownic. Zatem i takowe moga być w G4. Jakieś znachorki czy coś podobnego.
Jestem jak najbardziej za tym pomysłem, aby kobiety wplątały nas w jakąś pałącową intrygę. To nawet mogłoby być jednym z głownych wątków gry. W zależności od tego po czyjej stronie byśmy staneli lub jak się zachowywali, mogłyby być inne zakończenia gry.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 20-12-07, 16:21   #17
Loczek al zah Chaber

Domyślnie

Znowu ktoś, kto przeczyta jedno zdanie mojego posta i już mi wytyka. Napisałem:
Cytat:
Chociaż wiedźmy czy heretycy dobrze by sie sprawdziły.
Właśnie to miałem na myśli: w lasach, jaskiniach itp. czasem moglibyśmy spotkać wiedźmy i heretyków. Jeden z wyborów w grze to czy poprzeć ich lub eliminować.
Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Jestem jak najbardziej za tym pomysłem, aby kobiety wplątały nas w jakąś pałącową intrygę. To nawet mogłoby być jednym z głownych wątków gry. W zależności od tego po czyjej stronie byśmy staneli lub jak się zachowywali, mogłyby być inne zakończenia gry.
Żeby to był główny wątek? Hmm... w sumie czemu nie? Mogła by to być sprawa Lee, kiedy został skazany na kolonie.
RPG
Nieprzeczytane 12-02-08, 18:30   #18
Glassar
Chrząszcz

Domyślnie

Kobiety-wojowniczki? Chłopacy, bądźmy realistami. Kobiety nigdy w historii świata nie walczyły, z tego prozaicznego powodu, że są po prostu słabsze fizycznie od mężczyzn. I tak mnie wkurzało, jak mój Bezio nie mógł pokonać przywódczyni gildii złodziei. Maginie? Też nie, ponieważ, jak ktoś już wcześniej napisał, kobieta nie może być księdzem. Zresztą, jeśli wczuć się w realia średniowiecza, kobiety były w nim nieźle dyskryminowane. Raczej w GIV przydały by się postacie takie jak Sagitta ( chyba tak to się pisze ) zielarka, czy też sprzedawczynie.
RPG
Glassar jest offline  
Nieprzeczytane 12-02-08, 18:58   #19
ZapomnianyWojownik
Krwiopijca

ZapomnianyWojownik awatar

Domyślnie

no i ja tu wyskocze z dyskryminacją
Fakt kobiety jako wojowniczki niezbyt pasują, bo są słabsze fizycznie i ich uderzenia napewno były słabsze. Ale kobiety jako magowie moim zdaniem jak najbardziej. Przecież kobiety mogłyby reprezentować jakąś inną ścieżkę magii, innego boga może starożytną bogini, inteligentną, przebiegłą i piękną! Kobiety mogłyby być magami ziemi, specjalizować się w uleczaniu, lecząc potężnych wojowników lecz w czasie bitwy taka kobieta mogłaby nam nieźle pomóc. Nie lekceważmy płci pięknej. Może, teraz twórcy gry spojrzą innym okiem na kobiety i pozwolą im się sprawdzić większej roli.
My byśmy grali potężnym magiem lub wojownikiem a kobiety upiększyłyby grę, byłoby bardziej realistycznie bo co to za kontynent z paroma kobietami na krzyż no i ich magia mogła by nam nieźle pomóc.
Osobiście chciałbym spotkać kobiety w grze odgrywające większe role a nie jako kury domowe lecz jako czarodziejki, które w niektórych kwestiach są potężniejsze niż mężczyźni.
RPG
ZapomnianyWojownik jest offline  
Nieprzeczytane 12-02-08, 22:54   #20
efka
Polna Bestia

efka awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Glassar
Kobiety-wojowniczki? Chłopacy, bądźmy realistami. Kobiety nigdy w historii świata nie walczyły, z tego prozaicznego powodu, że są po prostu słabsze fizycznie od mężczyzn.
No sorry a Joanna d'Arc to kto niby babochłop?
Ta, amazonki jeszcze dorzuć xD - dop. Ertix

A tak na serio to nie jest zły pomysł, niekoniecznie jakieś super-wypasione wojowniczki, ale np. mogłyby być łuczniczkami jako że są bardziej zręczne i zwinne od silnych chłopaków. Albo jak to pięknie ujął ZapomnianyWojownik mogłyby zajmować się magią.

Siostrzyczka Angeli i Wallesa
, kuzynka Goldiego, mama Surmusia

Ostatnio edytowane przez Ertix : 12-02-08 o 22:57.
RPG
efka jest offline  
Nieprzeczytane 13-02-08, 11:28   #21
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ulv Zobacz post
Maaan ale to jest przeszłość, gdzie kobiety były dyskryminowane, a takie, które nauczyły się wojaczki od ojca, dziada, zaciągaly się do armii i były lepsze od niejednego chlopa.
Lepsze od niejednego chłopa? Ale w czym? Chyba w rodzeniu dzieci. Oglądałeś za dużo odcinków Xeny, czy innych głupawych seriali. Życie udowadnia, że kobiety niestety nie nadają się na wojowników, właśnie dlatego, że są za słabe. Może co najwyżej jakaś dobra łuczniczka (a i tak strzelające ze słabszego niż faceci łuku), może jakaś skrytobójczyni.

Cytat:
Napisał efka Zobacz post
No sorry a Joanna d'Arc to kto niby babochłop?
Ta, amazonki jeszcze dorzuć xD - dop. Ertix
Joanna? Mozna ja określić bardziej jako polityka, niż wojownika. Ona była dla ówczesnych symbolem. Nawoływała do walki, a nie samodzielnie rozwalałą sił wrogów. To, że w filmie tak ją pokazano, to tylko dzisiejszy wymysł.

Ertix, Amazonki, w przeciwieństwei do Joanny d`Arc, były mitycznymi postaciami.
Rozumiesz coś takiego jak ironia ? - dop. Ertix

Wredny barbarzyńca

Ostatnio edytowane przez Ertix : 13-02-08 o 22:27.
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 13-02-08, 20:00   #22
Loczek al zah Chaber

Domyślnie

Z gry w Wiedźmina i wypowiedzi ZapomnianegoWojownika wpadł mi do głowy pomysł. Mianowicie sanitariuszki i uzdrowicielki. Podczas pokoju pomagają w szpitalach, bezdomnym itp. A w czsie wojny skupiałyby sie wokół armii i leczyły rannych. Świetne w opatrunku, operacji, niektóre w magicznym leczeniu. Przeważnie poświęcały by swe życie bogu, najpewniej Innosowi. Byłaby to zupełnie nowa grupa społeczna w Gothicu. Mogłaby wnieść dużo orginalnych misji.
RPG
Nieprzeczytane 14-02-08, 10:41   #23
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Rozumiesz coś takiego jak ironia ? - dop. Ertix
Wybacz, mnie za ironizowanie to walili w ŚP po łbie...

Cytat:
Z gry w Wiedźmina i wypowiedzi ZapomnianegoWojownika wpadł mi do głowy pomysł. Mianowicie sanitariuszki i uzdrowicielki.
Żadna nowość. Już w G1 miałeś Sagitę, która zajmowała się uzdrawianiem.
Mi brakuje jakiejś bardziej skomplikowanej intrygi, w której udział brałyby kobiety.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 14-02-08, 11:46   #24
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Nie rozumiem po co w ogóle o tym dyskutować. Przecież wiadomym jest, że kobiety wystąpią w roli zwykłych gospodyń, handlarzy, może jakaś zielarka. Jeśli w G4 będą półnagie wojowniczki i supermegapotężne maginie w jedno przepaskach z odsłoniętymi piersiami (wytłumaczone w jakiś kozacki sposób: A bo to zwiększa ich siłę magiczną, a bo taka tradycja), to niestety, ale G z miarę realnej gry przerodzi się w kolejną grę crpg, w której latają takie półnagie driady, graczy przyciągając swoimi walorami, będącymi najsilniejszymi elementami gry.

Cytat:
Żadna nowość. Już w G1 miałeś Sagitę, która zajmowała się uzdrawianiem.
Mi brakuje jakiejś bardziej skomplikowanej intrygi, w której udział brałyby kobiety.
Hehe. Może króla będzie z cienia kontrolowało tajne stowarzyszenie feministek ;F
Kel'Thuzad jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania