Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę "Zabójca Orków" oraz "Paladyn"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-01-18, 17:41   #1
Nanak
Chrząszcz

Domyślnie "Zabójca Orków" oraz "Paladyn"

Od jakiegoś czasu przymierzałem się po raz kolejny do przygody w Gothic 3, nim jednak zacznę oficjalnie grę, chciałem wcześniej sprawdzić, czy opłaca mi się w przyszłości inwestować w umiejętności podwyższające obrażenia wobec poszczególnych jednostek.

Pierwszy test: bezimienny wykonuje prosty cios mieczem (100/50) orkowi zwiadowcy, zadaję mu 34 punkty obrażeń. Wczytuję zapis sprzed uderzenia, po raz kolejny wykonuję cios, znów 34 punkty obrażeń.

Drugi test: bezimienny wykonuje prosty cios zabójcą orków (100/50, "zabójca orków") orkowi zwiadowcy, zadaję mu 34 punkty obrażeń, brak różnicy względem miecza bez bonusu, test ponawiam, wynik jest ten sam.

Trzeci test: bezimienny wykonuje prosty cios mieczem (100/50) orkowi zwiadowcy, lecz posiada umiejętność "paladyn", zadaje mu... 24 punkty obrażeń.

W tym momencie niemiło zaskoczony przerwałem swoje testy. Czemu umiejętność "zabójca orków" nie zwiększa obrażeń zadawanych orkom? Czemu umiejętność "paladyn" nie zwiększa, a wręcz zmniejsza obrażenia zadawane orkom? Czy umiejętność "paladyn" powinna zadziałać na orków? Czy wy też spotkaliście się z czymś takim, wiedzieliście o tym? Jeśli to nie efekt błędu mojego lub gry na moim komputerze, to ta informacja może okazać się pożyteczna dla innych, którzy będą planowali grać w Gothica 3. Być może jest ktoś, kto podjąłby się podobnych testów? Gram na community patchu z wyłączonym AI.
RPG
Nanak jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-01-18, 18:30   #2
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

A "Paladyn" to przypadkiem nie zwiększa obrażeń zadawanym sługom Beliara poza Orkami? Bo "Zabójca Orków" samą swoją nazwą nasuwa, że zwiększa obrażenia zadawane Orkom. A Orkowie z technicznego punktu widzenia są traktowani jako zwykli NPC, nie jak bestie pokroju szkieleta, czy Demona, na które działa "Paladyn". Tak to chyba działa.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-01-18, 20:39   #3
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Masz racje w połowie tego co napisałeś Mika.

Umiejętność "Paladyn":
Jest to zaawansowana umiejętność bojowa. Można się jej nauczyć od samego króla Rhobara II po wybraniu drogi Innosa. Trzeba na nią przeznaczyć piętnaście punktów nauki, a także być obeznanym w prastarej wiedzy na 50 punktów oraz sile na 200. Znając tę umiejętność, bohater zadaje większe obrażenia stworzeniom z wymiaru Beliara.

Umiejętność "Łowca Orków":
Będąc zapoznanym z tą zdolnością, Bezimienny zadaje większe obrażenia walcząc bronią białą przeciw orkom. Zdolność wymaga przeznaczenia pięciu punktów nauki oraz posiadania 150 punktów siły.

Umiejętność "Paladyn" nie powinna zadawać zwiększonych obrażeń Orkom, a raczej wszelkiego rodzaju nieumarłym (szkielety, zombie, mumie) i demonom. Orkowie nie pochodzą z wymiaru Beliara, chyba że będziemy teraz drążyć wątek orkowego genomu z przed całej fabuły gry : P Tak samo Asasyni, na nich też umiejętność "Paladyn" teoretycznie nie powinna zadawać większych obrażeń - w sumie to może to też warto spróbować sprawdzić jak już w tego typu testy chcesz się bawić Nanak : D

A napisałem w połowie Mika bo nie odniosłeś się do głównej wypowiedzi autora tematu, umiejętność "Zabójca Orków" powinna zadać większe obrażenia Orkom, a u autora tak się nie dzieje. Grasz tylko z community patchem czy czymś jeszcze? Próbowałeś reinstalować i sprawdzić jeszcze raz? Przy okazji reinstalacji mogę jeszcze zasugerować byś zrobił te testy na czystym G3 a potem dopiero z community patchem - jak wyniki będą różne to masz odpowiedź.

† Legenda Pojedynków Świętego Przymierza †
RPG
Ertix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-01-18, 21:27   #4
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Nie wypowiadałem się na ten temat, więc w swoim poście miałem 100% racji . No, ale tak, na Orków z punktu fabularnego i technicznego umiejętność "Paladyn" wpływać nie powinna. Fabuła bowiem mówi, że Orków stworzył Adanos, tylko, że oni sami wybrali służbę Beliarowi, tak samo jak niektórzy ludzi. Heh, ludzi to w ogóle są dwuznaczni, a nawet trójznaczni, bo służą każdemu z Bogów. A z technicznego punktu widzenia to Orkowie są zwykłymi NPC-tami, jak ludzie. Nie to co w poprzednich częściach, że Orkowie to bezmyślni przeciwnicy, bojący się wody oraz własnego tarana, potrafiących mówić jedynie "uczo-czojo" i atakującym ludzi z daleka. Asasyni to samo, ale co do tego nie ma chyba żadnej wątpliwości. No, bo to są zwykli ludzie, którzy wybrali służbę Beliarowi, bo tak wygodniej, a nie pozbawione człowieczeństwa maszkary z Królestwa Beliara.
Tak, znowu za długo wypowiedziałem się o genezie tych umiejętności. Czemu "Paladyn" nie bardzo ci działa? Może przez kody. Bo te testy to chyba na kodach robiłeś, prawda ?
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania