Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Power Build

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-07-18, 16:08   #1
BratPit
Chrząszcz

Domyślnie Power Build

Ok. Interesuję się power buildem w Gothicu 2 NK. Chodzi mi o absuletnie najskuteczniejsze wydanie każdego pojedynczego punktu nauki. Nie marnujemy nic. Jak na razie moje wnioski są takie:

Typ postaci: Łucznik

Taki wybór ponieważ:
-jest więcej goblińskich jagód (14+te ze sklepów ) niż smoczych korzeni (9 + te ze sklepów). Nie wiem dokładnie jak się sprawa ma z tabliczkami i tutaj czekam na waszą pomoc.
-Kradzież kieszonkowa dodaje expy
-dodatkowa przestrzeń w jarkendarze (chyba że da się tam dostać bez akrobatyki to mi powiedzcie jak)
-Łuk jest ogólnie przegiętą bronią w Gothicu więc pasuje do ogólnego zamysłu power Buildu.

czeladnik: alchemika

Taki wybór ponieważ: Nie trzeba wydawać ani jednego punktu nauki żeby zostać czeladnikiem constantina, a oddane mu goblinie jagody i szczaw królewski można odkupić. (skóry dla bospera można zebrać po prostu z ziemi z namiotów myśliwych obok dragomira i za farmą onara, żeby nie marnować expa za questa).

Gildia: Najemnik

Taki wybór ponieważ: Jako łowca smoków można uważyć co najmniej dwie Embarla Firgasto (jeśli da się więcej inną to czekam na pomoc)

Niezbędne skille:
Otwieranie zamków: -10PN które zwraca się nam dzięki otwieraniu skrzynek z efektami stałymi
Kradzierz kieszonkowa: -10PN które zwraca się dzięki dodatkowym expom
Czytanie języków starożytnych: -15PN, również się zwraca dzięki efektom stałym
Mikstura zręczności: -20PN. Sama się tłumaczy.
Matematyka niezbędnych skilli:
Wszystkie permanentne bonusy używamy dopiero po osiągnięciu progu 5PN za 1 punkt statystyki. Zatem:
-10PN za otwieranie zamków daje nam miksturę zręczności + nieznaną przeze mnie jeszcze ilość tabliczek zręczności. A zatem co najmniej 3 zręczności czyli w momencie ostatecznego dokańczania postaci 15PN. Już się zwróciło
-10PN za kradzież kieszonkową: Są konfliktujące dane w tej kwestii, ale z mojego doświadczenia daje co najmniej 2 poziomy.
-Języki starożytnych (całość kosztuje 30, ale języki wieśniaków i wojowników
są konieczne do przejścia gry). Z tabliczek uczymy się 24 zręczności, zatem odzyskujemy 120PN. Zwraca się z dużą górką.
-20PN za ważenie Mikstur zręczności: uważymy co najmniej 17 mikstur zręczności co da 51 zręczności zatem 225PN. Najlepsza inwestycja życia.

Zbędne skille:
-Obdzieranie zwierzyny ze skóry +10PN Tracimy quest z polowaniem z Bartokiem oraz z czarnym trollem o Roula. Tak naprawdę żadna strata <500expa straty
-Wyjmowanie kłów +3PN Tracimy quest z oddawaniem kłów cieniostwora Busterowi. W tym buildzie nie chcę używać żadnych bugów wiec ten quest również się nie zwróci.
-kowalstwo nie chcemy być czeladnikiem kowala, a smoki i tak będziemy zabijać z łuku.
-zdejmowanie pancerzy pełzaczy +2PN Tracimy quest ze zbroją z płytek pancerza. Żadna strata.

Ostateczna matematyka:
Chcę dobić co najmniej do 51 poziomu (słyszałem legendy o 60, ale nigdy nie widziłem bez bugów). Co daje 510PN +1 od Darona.
Niezbędne skille: 55PN
102PN na nauke łuków (24PN na dobicie do 34, 60PN na dobicie do 64, 18PN na dobicie do 70 + 30 z tabliczek = 100% strzelania z łuków)
511-157 = 354. Tyle punktów nauki ładujemy w zręczność. Da to nam:
136 zręczności. +30 z embarla firgasto +30 z dwóch pierścieni, amuletu i pasa +24 z tabliczek + 66 z mikstur +10 z kabliczek innosa +1 od rengaru. Daje to nam 297 zręczności.

Oznacza to że smoczym łukiem będziemy zadawać 372 obrażeń. Czyli Nieumarły smok ze swoim 2000hp i 200 pancerza schodzi na 12 strzałów. Jeśli ktoś zna lepszy build. To czekam.

EDIT: Nie znalazłem nigdzie dokładnej częstotliwości strzelania z łuku. Więc ją zmierzyłem samodzielnie. Wyszło 0.92 strzału na sekundę. To oznacza że ogólna ilość obrażeń na sekundę tego buildu to 342.24dps.

Ostatnio edytowane przez BratPit : 12-07-18 o 16:16. Powód: doprecyzowanie
RPG
BratPit jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-18, 11:42   #2
GunMeat
Czarny Goblin

GunMeat awatar

Domyślnie

Moim zdaniem lepiej ustawić sobie power build na początek rozdziału IV - kiedy idziemy na smoki.
Wówczas powinniśmy mieć 160 zręczności + 90% łuków.

Po co nam napakowana postać na sam koniec gry?
Rozumiem, że to takie wyzwanie - jak przechodzenie całej gry samą lagą.
Jeśli chcesz dobić najpierw do 136 zręczności na samej PN, to będzie wymagać co najmniej poziomu 30.
Dość męcząca sprawa.

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-18, 15:03   #3
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

To moja postać prawie pod koniec gry (nabiłem jeszcze jeden level)
Spoiler 

Jak widać gram paladynem więc 291 zręczności bym tutaj miał (liczę +15 z drugiej mikstury Embarla).

Uważam, że 300 jest osiągalne i zamierzam to kiedyś zrobić
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-18, 14:00   #4
BratPit
Chrząszcz

Domyślnie

@gunmeat Zgadzam się, że przy "normalnej" grze bardziej się opłaca wcześniej wziąć permanentne bonusy. Chociaż moim zdaniem lepszym terminem jest początek 5 rozdziału, bo same smoki są w sumie EZ jak się gra łucznikiem, ewentualnie jeśli bardzo potrzebujesz to zwój przyzwania demona rozwiązuje wszystkie problemy. Natomiast 5 rozdział kiedy grindujemy expy jest dużo wygodniejszy jak już ma się duże buffy. To co tutaj napisałem to właśnie wyzwanie. Uważam że to build dający największy dmg output możliwy bez bugów. Jeśli wiesz gdzie mogę coś zoptymalizować to fajnie byłoby tu sprawdzić

@rabbittous 270-280 to normalny wynik, ale później robi się coraz trudniej bo każdy poziom daje ci tylko 2 zręczności. Przy grze którą tu pokazałeś musiałbyś dodać jeszcze 5 leveli (miałbyś wtedy 301), a wiemy jak ciężko bez bugów dostawać poziomy >50. Widzę tutaj, że umiesz zbierać trofea. Więc ten mały szczegół to już cały poziom do przodu. Ale dalej nie tyle ile pokazuje mój przepis. Jeśli wiesz gdzie można by go zoptymalizować zachęcam
RPG
BratPit jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-18, 15:03   #5
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał BratPit Zobacz post
270-280 to normalny wynik
Jak normalny wynik? To Paladyn, gdybym grał Łowcą Smoków to by mi wyszło 291 zręczności, a twój zacny poradnik wyliczył maks 297.

Czyli uważasz, że te 6 zręczności dzieli "normalny wynik" od twojego potencjalnego rekordu? Nie sądzę
Cytat:
Napisał BratPit
Przy grze którą tu pokazałeś musiałbyś dodać jeszcze 5 leveli (miałbyś wtedy 301), a wiemy jak ciężko bez bugów dostawać poziomy >50
Nie mówiłem o tej grze, tutaj 300 było już nie do przekroczenia, gdyż tak jak mówisz, nauczyłem się trofeów, a dwa: trochę za szybko zużyłem bonusy i potem nie mogłem już się uczyć zręczności i wiele punktów wydałem w broń jednoręczną.
Cytat:
Napisał BratPit
Jeśli wiesz gdzie można by go zoptymalizować zachęcam
Nauka otwierania zamków. Dzięki niej zdobędziemy tylko jedną miksturę zręczności (tę z kufra mistrza złodziei). Wydamy 10PN na umiejętność a otrzymamy tylko +3 zręczności. Bo chyba żadnej z tabliczek "łuk/zręczność" nie ma w kufrze zamkniętym na szyfr.

Bo chyba da się przejść Gothica bez nauki otwierania zamków.
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-18, 17:06   #6
BratPit
Chrząszcz

Domyślnie

291 Byłoby bardzo dobrym wynikiem. Moim zdaniem brakowałoby mu 4 do maksymalnego możliwego na tym poziomie i 6 do wyliczonego przeze mnie. 276 to normalny wynik. Może nie dla początkującego gracza, ale tacy już chyba nie istnieją

3 zręczności, to jeśli będziesz pił kiedy 1 zręczności kosztuje 5PN to 15PN. 15>10. W ten sposób uzyskujesz 1 zręczności w stosunku do nie uczenia się, a gra staje się o wiele łatwiejsza (pamiętaj, że jesteśmy czeladnikiem constantina, a jako łowca smoków potrzeba jednak parę groszy. (mikstury leczenia, goblinie jagody, szczawie królewskie to podstawa) Podsumowując. Uczenie się włamywania daje nam +1 zręczności w porównaniu do nie uczenia się, pozwala wykonać quest Casii oraz w dużym stopniu ułatwia rozgrywkę. Po prostu warto.
RPG
BratPit jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-09-18, 17:52   #7
GunMeat
Czarny Goblin

GunMeat awatar

Question

Zagrałem sobie łucznikiem niedawno.
I bardzo się zdziwiłem, że nie mogę zabić trolla.
Smoczy łuk i 95% skilla nie wystarczył.
Musiałem go mieczem ciachać.

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-09-18, 21:33   #8
maks124
Krwiopijca

maks124 awatar

Domyślnie

Trolle mają chyba wielką ochrone przed pociskami.(Mogę się mylić)
RPG
maks124 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania