Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen 2 - Wrażenia

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-11-12, 11:27   #25
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Mam Risen 2 ciągle zainstalowanego, ale nawet nie próbowałem się przymierzać do ponownej rozgrywki.
Za to Diccurica z chęcią odświeżę. Już dawno nosiłem się z tym zamiarem. Nie tak dawno skończyłem przechodzić po raz n-ty G1, więc teraz czas na ten zacny modzik
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-06-13, 18:49   #26
Gorns
Polna Bestia

Gorns awatar

Domyślnie

Risena 2 przeszedłem 2 razy ale już nie mam chęci do niego wracać, lecz za to w Gothica chętnie pogram, w czystego, lub z modami.
Ogólnie Risen 2 jak i Risen nie mają w sobie ,,tego coś" co miał Gothic, tej tajemniczości.
Ale zagram we wszystkie gry co zrobi Piranha Bytes.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-11-13, 00:26   #27
Tetriandoch
Polna Bestia

Tetriandoch awatar

Domyślnie

Gdyby Risen 2 Mroczne Wody było pierwszą grą PB, z pewnością nie zrobiliby kariery. Jednak ekipa ta ma za sobą świetlaną przeszłość. Szkoda mi tak utalentowanych ludzi.Jestem wręcz zdziwiony że ta ekipa stworzyła taką grę. Moim zdaniem Risen 2 MW, to totalny gniot.
Zacznę od systemu walki. Chciałem zacząć od niego gdyż jest to jeden z lepszych elementów tej gry (co w cale nie znaczy ze jest dobry). Jest on dynamiczny co jest jego plusem. Połączenie miecza z pistoletem to dosyć oklepana wersja lecz całkiem spoko. Walka muszkietem, w moim zdaniem jest najbardziej efektywna, lecz mało efektowna. I to mnie boli najbardziej. Mam wrażenie że wprowadzając takie nowości jak walka muszkietem oraz voodo, zespół zapomniał o walce mieczem, która nie jest ciekawa. Na temat voodo się nie wypowiem, gdyż nie użyłem jej ani razu. Lecz dużo czytałem na temat tego `stylu walki` i nie przeczytałem ani jednej pozytywnej opinii.
Dalej, rzecz która moim zdaniem jest zdecydowanie najważniejsza w gra cRPG. Świat przedstawiony oraz to jak reaguje on na postępy w fabule. Świat gry naprawdę nie zwala z nóg, jest po prostu kiepski. Miasta nijakie i małe. Wyspy małe, nic ciekawego. A obrana ścieżka gry praktycznie nie zmienia fabuły, zdań dodatkowych itp. Czego jak czego, ale po PB możemy wymagać dobrej fabuły.
Grafiki nie będę komentować z tego względu że dopiero niedawno kupiłem grę i nawet nie wiem kiedy została wydana. A nie chce im czegoś odejmować, bo ocene grafiki znacznie zawyżyły takie gry jak Skyrim, GTA V czy też Assasin' s Creed III.
Muszę dodać też że w grę gram na konsoli PS3. Z typowych cRPG, grałem tu tylko w Skyrim i Risen. Jeśli chodzi o moje osobiste odczucia, Skyrim zjadł Risen, już na początkowych napisach.
RPG
Tetriandoch jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-04-15, 19:12   #28
marjan99
Czarny Goblin

marjan99 awatar

Domyślnie

Wlasnie zakonczylem druga czesc Risena wiec czas sie podzielic wrazeniami Dlugo sie wstrzymywalem z zagraniem w Risena z sentymentu do Gothica - przechodzilem wszystkie czesci z modami dziesiatki razy.Ale ostatnio mimo ze premiery Risen 1i 2 byly juz spory czss temu postanowilem zagrac w cala sage Jedynka bardzo fajna,klimatyczna tylko ze za krotka Natomiast dwojka..Na poczatku bylem pewien ze nie pogram dlugo,albo pogram tylko glowny watek dla swietego spokoju.Przyzwyczajony do prostoty rozwoju bohatera w Gothicu na poczatku przezylem szok.Jakies punkty chwaly,zdolnosci,bieglosci,przy bieglosciach znowu kolejna grupa.Bylem zagubiony troche w tym wszystkim.Postanowilem jednak grac dalej i powiem tak: Nie zagram w sage Risena jeszcze raz -zagram dziesiatki razy!!Okazalo sie ze nowy system rozwoju bohatera jest kapitalny,roznorodny.Punkty Chwaly wg mnie sa super pomyslem.Fabula dla mnie jest bardzo dobra ( choc ja wymagajacym graczem nie jestem).Klimat,posiadanie wlasnego statku,dialogi , kapitalne filmiki w czasie gry (tak sie wczulem ze przy smierci Stalowobrodego prawie sie wzruszylem ) Noi towarzyszaca nam Patty.Jej charakterek i kasliwe uwagi sa super dodatkiem.No i Komendant Carlos.Wiem ze nie wszystkim pasuje glos, ze to juz nie to samo itd.A jednak mnie pomysl glosu bezimiennego jako Komendanta bardzo sie spodobal.Nie potrafie tego dokladnie wytllumaczyc ale jakos tak bardzo podoba mi sie ze jedna z nielicznych osob na ktorych mozemy polegac i ktora stoi zawsze po naszej stronie jest osoba z glosem starego dobrego Beziego Przyznam szczerze patrze na swoja polke i wiem ze ta na ktorej jest piekna kolekcja Gothic,Wiedzmina i Risena bedzie moja ulubiona polka przez dluuugie lata Jesli chodzi o minusy- dla mnie jest jeden jesli chodzi o Risen 2.Mianowicie brak magii!!W sensie ofensywnej gdzie szkolac bohatera na maga mozemy grac tym rodzajem walki.Magia zawsze byla moim ulubionym stylem walki ,w Gothicu i Wiedzminie (znaki) i w Risenie 1.Dlatego jak czytalem recenzje dwojki bylem zawiedziony ze nie ma magii ofensywnej,bo magia vodoo niestety jest tylko magia pomocna a nie dominujaca sztuka walki.Na szczescie muszkiety wypelnily pustke po zlikwidowaniu magii .Teraz natomiast czas z polki zdjac Risen 3 i zanim zaczne grac juz jestem bardzo zadowolony bo czary ofensywne powrocily
RPG
marjan99 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-04-15, 22:03   #29
Pistacio
Kąsacz

Domyślnie

W Risen 3 jest jeszcze większa interakcja z towarzyszami w sensie jest dużo dialogów i każdy ma zadania do wykonania. Idzie się zżyć
RPG
Pistacio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania