Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Pomoc techniczna
Przeładuj stronę Ogromny problem - czarny obraz

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-08-10, 14:53   #1
Olivander
Jaszczur

Olivander awatar

Domyślnie Ogromny problem - czarny obraz

Dzisiaj dostałem Risena. Zainstalowałem go, i włączyłem. I co? Czarny obraz. Po kilku minutach pokazały się "reklamy", i znowu czerń. Po kolejnych minutach pokazało się menu, nie dość, że jakieś pokropkowane, to jeszcze w złej rozdzielczości. Chciałem to poprawić, i kliknąłem "Ustawienia". Zamiast przełączenia się do ustawień, komputer się wyłączył. Potem próbowałem kilka razy, i ciągle to samo, z tymże nawet menu się nie włączało. Za każdym razem wyłączał mi się komputer, i coś się "kitwasiło" z systemem.

Podobno to wina tego, że mam Viste. Ale w razie W, podaje moje parametry ("wyciąg" z xfire'a):
Cytat:
Manufacturer: System manufacturer
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz
Memory: 2046MB RAM
Hard Drive: 52 GB
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GT
Monitor: Rodzajowy monitor PnP
Sound Card: Głośniki (Realtek High Definition Audio)
Speakers/Headphones:
Keyboard: Główny koncentrator USB
Mouse: Główny koncentrator USB
Mouse Surface:
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6000) (6000.vista_gdr.091208-0542)
Proszę o szybką, i konkretną pomoc.
RPG
Olivander jest offline  
Nieprzeczytane 27-08-10, 18:46   #2
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Witam!

Nigdy nie pracowałem na Viście więc trudno mi tutaj spekulować. Z drugiej strony mam i na PC i na laptopie Win7, a to w sumie odbugowana Vista jak twierdzą różne osoby.
W każdym razie znam kilku ludzi posiadających ten system co Ty i po spachowaniu nie narzekają na jakość pracy pod Vistą... Wliczając w to oczywiście giercowanie...

Trudno powiedzieć co Ci tam nie gra. Ale można spróbować zaktualizowania sterów do grafiki. Przeinstalować DirectX, najlepiej na tego, którego masz na płycie Risen...

Możesz też sprawdzić czy Twój monitor pracuje w zalecanej rozdzielczości, czy też mniejszej, choć to nie powinno mieć żadnego znaczenia. Jednak jeżeli chodzi o kompy to czasami jakaś banalna i wydawałoby się zupełnie bez znaczenia pierdoła potrafi nieźle napsuć krwi...

Tyle mi na razie przychodzi do głowy.
Nieprzeczytane 27-08-10, 20:00   #3
Olivander
Jaszczur

Olivander awatar

Domyślnie

Już drugi raz udało mi się włączyć Risena. Włączyłem grę i znalazłem się na plaży. Po splądrowaniu kilku topielców, wyłącza mi się moitor, a potem komputer. Właśnie ściagam najnowsze strowniki do mojej karty graficznej. Jeśli to nie pomoże, może monitor jest winny?
RPG
Olivander jest offline  
Nieprzeczytane 27-08-10, 20:20   #4
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Nie sądzę, a raczej jestem pewny, że to nie wina monitora. On nie ma nic do rzeczy. Na nim wyświetla się tylko to co przychodzi z kompa. Jeżeli są to artefakty, zniekształcenia czy Bóg wie co jeszcze to wina leży po stronie grafiki lub innego komponentu blaszaka, a może się to brać właśnie z jakichś konfliktów związanych ze sterami itp...

Może być i tak, że system masz już tak zaśmiecony, że ratuje cię tylko jego przeinstalowanie po uprzednim format dysku partycji systemowej, często to pomaga.

Tak w ogóle, jak masz możliwość, to zrób sobie drugą partycję systemową, zainstaluj inna windę jako drugi system np. XP. Zainstaluj pod nim Risen i wtedy będziesz wiedział czy to wina Visty, czy też sprzętu (jego niefortunnej konfiguracji, bo choć nic na to nie wskazuje, czasami dane komponenty gryzą się bez konkretniejszej przyczyny, a objawia się to tak, że niektóre gry lub inne programy nie chcą "gadać" pomimo, że wszystko inne jest ok...).

Ale najpierw spróbuj stery i DirectX
Nieprzeczytane 02-09-10, 01:57   #5
Lifu

Lifu awatar

Wyślij wiadomość przez MSN do Lifu Wyślij wiadomość przez Skype™ do Lifu
Domyślnie

Temat przeniosłem do bardziej adekwatnego działu i przechrzciłem. Olivander, następnym razem precyzuj problem w nazwie tematu.

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

Ostatnio edytowane przez Lifu : 02-09-10 o 02:01.
RPG
Lifu jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania