Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Pomoc
Przeładuj stronę Bug z questami "grupowymi".

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-10-18, 14:41   #1
kuki1992
Chrząszcz

Domyślnie Bug z questami "grupowymi".

Hej,

po latach odszczurzyłem GII, niestety zauważyłem bardzo denerwujący bug, a mianowicie:

We wszystkich questach "grupowych", tj. takich, gdzie albo ktoś mnie eskortuje, albo razem idziemy zabić jakieś potworki, nie dostaję doświadczenia, jeśli mój partner zabije potwora pierwszy. Było tak zarówno w queście z Bartokiem i polowaniem, queście z gniazdem polnych bestii i tym najemnikiem na farmie Onara ...
Ponadto zauważyłem, że jeśli jakaś postać eskortuje mnie (Greg do jaskini ze skarbem albo Mario na farmę Akila), to jeśli zatrzymam swoją postać, dany NPC nie czeka na mnie, tylko leci hen przed siebie.

Jakieś pomysły? Przeszukałem cały internet i nie mogę nic znaleźć ... Gram na Win10, service pack 1.7 (żeby w ogóle móc odpalić grę, bez patcha się nie włącza).

Dzięki za odpowiedź
RPG
kuki1992 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-18, 17:34   #2
 xilk
WT

Domyślnie

Wszystko jest w porządku i działa poprawnie.

W G2 NK są dwa rodzaje chodzących z nami NPCów:
1) Przewodnicy.
2) Towarzysze.

Ty opisałem i wymieniłeś przedstawicieli tych pierwszych, czyli oni idą z punktu A do punktu B, często nie patrząc, czy jesteśmy przy nich. Co innego towarzysze, czyli taki np. Diego. Oni dołączają do naszej grupy, a co zatem idzie dają nam doświadczenie, gdy pokonują oni przeciwników.

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-18, 22:14   #3
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

xilk, nope. Taki Sergio prowadzący do przełęczy czy Lares oraz Mika powinni dawać nam expa za zabite przez siebie potworki.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-18, 17:14   #4
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ancoron Zobacz post
xilk, nope. Taki Sergio prowadzący do przełęczy czy Lares oraz Mika powinni dawać nam expa za zabite przez siebie potworki.
Epikur, nope. Sergio nas ochrania, a nie prowadzi. Lares zawsze daje doświadczenie, gdy prowadzi. Zaś Mika reaguje na nasze zgłoszenie, a nie nas prowadzi.

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-18, 18:19   #5
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Tak czy inaczej wspomniał autor też o Bartoku, a on daje doświadczenie, tu mam pewność :x
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania