Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park > Gry
Przeładuj stronę DLC do gier.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-09-10, 12:09   #1
ElRevan
Zębacz

ElRevan awatar

Domyślnie DLC do gier.

Pamiętacie czasy, kiedy to kupowało się gry, a jak wychodził jakiś dodatek w pudełku. To też się go kupowało ? Te czasy minęły bezpowrotnie. :/ Teraz większość firm kładzie nacisk na DLC, które albo są kiepskie i płatne. Albo są dobre ale też płatne. Przykłady ?

Mass Effect 2 - Darmowe DLC jedyne to Zaed. Płatne to są pakiety z bronią itd. Kasumi skradzione wspomnienia, Overlord oraz za tydzień wychodzący lecz nie u nas. Lair of the shadow broker.

Dragon Age Początek - Tak samo jak w przypadku ME2, tutaj mamy darmowe DLC z Shalą kamiennym strażnikiem. Ale następne są też płatne a trochę tego jest np. Kroniki mrocznych pomiotów, powrót do Ostagaru czy też, za tydzień wychodzący ale na szczęście u nas. Witch Hunt.

Do gier ciągle wychodzą DLC, ale jakie one mają sens. Skoro dostarczają max 2 - 3 godziny zabawy ? Kiedyś pełnoprawny dodatek do gry dawał więcej i płaciłeś za niego raz. Ech.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-10, 15:05   #2
BialaCzacha
Polna Bestia

BialaCzacha awatar

Domyślnie

Tak teraz można mieć tylko żal do twórców gier, którzy chcą nachapać się na bogatych frajerach.
RPG
BialaCzacha jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-10, 15:44   #3
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Jest to też spowodowane piractwem, do DLC dostęp będą mieli posiadacze oryginalnych kopii a piraci tylko crakowaną podstawkę. Darmowe DLC - jak najbardziej tak! Płatne? Jeśli dodaje z dwie godziny gry to więcej niż 10zł bym nie dał....
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-10, 15:50   #4
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

DLC jest DLC nierówne.

Jeśli mam zapłacić nawet 100zł za dwa świetne dodatki do GTA IV, które nie są wyciętym fragmentem to robię to bez wachania (co zresztą zrobiłem). Takie DLC są jak najbardziej ok i twórcy powinni brać przykład z R* .

Nowej broni/zbroi/stroju w sf4 mówię nie, chociaż jak ktoś dużo gra i jest to gra, która zapewnia bardzo dużo godzin zabawy, to taki strój można przemyśleć ^^. No ale nie w takim mass defekcie czy innym szicie od bioware, gdzie sprzedaje sie wyciete fragmenty - takich gier po prostu nie kupuje i w nie nie gram.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 02-09-10 o 15:52.
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-10, 16:21   #5
ElRevan
Zębacz

ElRevan awatar

Domyślnie

Tak czy owak, z niektórymi DLC są niezłe jaja.

Jak wspomniany Lair of the shadow broker do Mass Effect 2. Polski wydawca gry twierdzi, że owe DLC nie pojawi się u nas, ponieważ są problemy techniczne. Jako fan chcę bardzo wiedzieć, jakie to są problemy ? Że niby dubbingerów nie znaleziono ? Musi być coś na rzeczy.

Mac ma racje. Z tymi DLC to twórcy powinni iść w ślady Rockstara. Niedawno czytałem, że w ślady rockstara idzie Gearbox, i wyda specjalną edycję Borderlands, z wszystkimi DLC razem. To ma sens wtedy kupować grę za 100zł. Bo wtedy masz wszystko.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-10, 19:16   #6
Dragunov

Domyślnie

Takie rzeczy jak dodatkowe kampanie do L4D to fajna sprawa, ale wyciętym zakończeniom czy innemu plugastwu mówię "do widzenia". Chociaż w sumie nie robi mi specjalnej różnicy co oferuje DLC, bo i tak mnie na większość nie stać(jedno może i jest tanie, ale patrząc na to ile się tego wydaje...). xD

PS: Było kupić ME2 w EA Store, byłoby taniej i bez problemów z tym czy wydadzą coś w Polsce.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-10, 20:05   #7
ElRevan
Zębacz

ElRevan awatar

Domyślnie

Dragunov. Ja mogę za darmo pobrać angielską wersje ME2. Skoro mam oryginalną wersje. Tylko muszę ją zarejestrować i mogę pobierać, i potem grać w Lair of the shadow broker.

Ale powiem wam, że Witch Hunt do DAO spoko się zapowiada, ale pewnie będzie kosztować 580 Bioware points. :/

Ostatnio edytowane przez ElRevan : 02-09-10 o 20:07.
RPG
ElRevan jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-11-10, 22:17   #8
Rinx
Skazaniec

Domyślnie

Cytat:
Napisał Elem Zobacz post
Jest to też spowodowane piractwem, do DLC dostęp będą mieli posiadacze oryginalnych kopii a piraci tylko crakowaną podstawkę. Darmowe DLC - jak najbardziej tak! Płatne? Jeśli dodaje z dwie godziny gry to więcej niż 10zł bym nie dał....

Piraci i tak to obejdą oraz dostaną to za darmo. Nie wiem jaka jest dokładna sytuacja w sprawie tych DLC ale wnioskuje że już ktoś coś wykombinował.

DLC to zły nurt w grach, chociaż zgodzę się z Macrentofethem w sprawie Rockstaru. Jednak DLC jest skutkiem zapotrzebowania ludzi na takie coś, ludzie jednak kupują takie dodatki więc twórcy tworzą je by zarobić na nich. Dobrze jest jak wykonają solidną robotę i stworzą coś fajnego. Ale takie wycinanie, robienie byle by było mnie wkurza i nie jest to dobre zachowanie.
RPG
Rinx jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-10, 14:42   #9
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

DLC do DA:O można spokojnie trzaskać na piracie, więc zapewne do ME2 też, Bioware ma kiepski system zabezpieczeń.

Jeśli chodzi o Rockstara, to nie wypowiem sie, nie znam sytuacji z pirackimi DLC.

W żadnym wypadku nie propaguje, pokazuje tylko jak wygląda rynek.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-10, 16:08   #10
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Dobra, zbaczacie z tematu. Mamy rozmawiac o idei DLC, a nie o system zabezpieczen. Piraci sobie we wszystko 'pograja za darmo'

MoG - na rynek skladaja sie sprzedaze egzemplarze :] Pirackich sie nie liczy i traktuje (procz marketingowych placzow) jakby ich nie bylo.

koniec offtopu

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-10, 17:54   #11
Lord of Fire
Golem

Domyślnie

DLC to nie idea a kolejny fajny pomysł aby mniej robić a więcej zarabiać. Grę można wydać raptem 8 godzinną za 99.99 a potem po godzince dokładać DLC za 9€.
RPG
Lord of Fire jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-10, 19:07   #12
Saphir
Zębacz

Saphir awatar

Domyślnie

Cytat:
fajny pomysł aby mniej robić a więcej zarabiać.
aha, tak coś myślałem, że DLC robią się same.

sama idea jest pozytywna do czasu, gdy nie próbuje się wcisnąć graczom zbroi dla konia albo prawdziwego zakończenia. być robionym w butelkę to chyba nie jest ulubiona rozrywka graczy ale hej - DLC od Rockstara dla ich ostatniego Red Dead Redemption podobno zmiatają konkurencję.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania