Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna
Przeładuj stronę Problem z save'em

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-12-05, 17:32   #1
Lord of Dragon's
Chrząszcz

Thumbs up

Jezeli był taki temat już to bardzo przepraszam.

=========================================

Mam poważny problem mam jakiś dziwny błąd w save gdy go ładuje wszystko jest ok ale gdy sie skończy ładowac wyskakuje alert mniej więcej taki:

illegal object'
in line:188813475

a nawet raz nieużyłem kodu .Ta sytuacja zdarzyła mi sie gdy zasaveowałem naprzeciw Scattiego odwrócony do niego tyłem patrząc na rune cleb i bodajże jabłko .Czy to wina lokacji czy czegoś innego??Jak można uratować ten save ?? Za wszelką pomoc z góry dziękuje.
RPG
Lord of Dragon's jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-12-05, 17:53   #2
Bubby
Golem

Bubby awatar

Domyślnie

Czy to znaczy że zapisałeś stan gry mając włączony ekran ekwipunku?

Tak czy owak to raczej wiele nie zrobisz.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-12-05, 18:25   #3
Lord of Dragon's
Chrząszcz

Domyślnie

Nie, te przedmioty leżały na ziemi. A jest jakiś program do "naprawy saveu?? To był niestety mój jedyny save...
RPG
Lord of Dragon's jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-12-05, 18:30   #4
Arek Szymczyk
Czarny Goblin

Wyślij wiadomość przez AIM do Arek Szymczyk Wyślij wiadomość przez MSN do Arek Szymczyk
Domyślnie

Rub zapis zawsze na kilku miejscach dla bezpieczeństwa bo na jednym możesz się przejechać tak jak teraz mam nadzieje że uda ci się to jakoś naprawić ale osobiśćie w to wontpie

Pozdrawiam
RPG
Arek Szymczyk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-12-05, 21:05   #5
Bubby
Golem

Bubby awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Lord of Dragon's@29-12-2005, 17:26
Nie, te przedmioty leżały na ziemi. A jest jakiś program do "naprawy saveu?? To był niestety mój jedyny save...
266309
Jako takiego programu to nie ma. Jeśli masz Win98 lub 95 to uruchom scandisk'a, może pomóc. Oczywiście niech skanuje dysk na którym jest zainstalowana gra.
Jeśli masz WinXP to włącz Mój Komputer, prawym klawiszem na dysk na którym masz grę i z menu wybierz 'właściwości'. W oknie tym, na górze masz zakładkę 'Narzędzia', kliknij na nią i tam wciśnij przycisk 'Sprawdź'. W nowo otwartym oknie zaznacz obie opcje ('Automatycznie próbuj naprawić...' oraz 'Skanuj dysk i...'). I klikaj na 'Rozpocznij'. Jeśli program zapyta czy ponownie uruchomić system to zezwól na to. Skanowanie może chwilę potrwać. Czekaj cierpliwie.

Jeśli to nie pomoże to w zasadzie nic już nie można na twój problem poradzić.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-06, 22:04   #6
pawepek
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do pawepek
Domyślnie

Witam, mam podobny problem, tyle ze nie z save'em, a przy wchodzeniu w portal (Dolina budowniczych -> Khorinis). Co robic, to nie wina save'a, bo zawsze tak mam, niewazne z jakiego save'a bym nie wczytal gry...
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-06, 22:56   #7
Ifanth
Polna Bestia

Ifanth awatar

Wyślij wiadomość przez MSN do Ifanth
Domyślnie

Musisz mieć coś nie tak z grą, bo uważam, że save nic tu nie zrobił. SpróbUj przeinstalować grę (dla niekumatych to znaczy, żeby odinstalować i z powrotem zainstalować grę). Jeżeli dalej będzie się coś takiego robiło to znaczy, że jest to wina płyty z grą.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-06, 22:56   #8
Mistrz_broni_dwurecznych
Skazaniec

Wyślij wiadomość przez AIM do Mistrz_broni_dwurecznych
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by pawepek@22-08-2006, 22:05
Witam, mam podobny problem, tyle ze nie z save'em, a przy wchodzeniu w portal (Dolina budowniczych -> Khorinis). Co robic, to nie wina save'a, bo zawsze tak mam, niewazne z jakiego save'a bym nie wczytal gry...
386117
Moj kolega mial podobny problem! U niego wystepowal dlatego ze mial piracka wersje gry (zabic piratow). Czy ty masz oryginalna. Jesli tak to skopiuj save na inny dysk usun gre. Zainstaluj jeszcze raz i skopiuj save, powinno pomoc . Zycze szczescia z naprawa Save.

<span style=\'color:red\'>Elvrich Mari Remarch.

RPG
Mistrz_broni_dwurecznych jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-06, 23:10   #9
Dafka
Polna Bestia

Dafka awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Dafka
Domyślnie

Ja tez mialem taki problem. Miałem ale juz nie mam. Dawniej jak miałem win 98 to mi sie tak czesto robilo i to bylo takie denerwujace zesie zacząłem bawić w plikach zeby to zmienic nie wiem jak ale zadzialalo wywaliłem taki plik gothic.rpt(chyba) ale to wystarczalo zaledwie na pare minut gry i pozniej znow to samo i pojawiał sie ten plik mimo ze go wczesniej wywalalem. W ostateczności pomogło mi na stale przeinstalowanie na win xp i to doradzam i mysle ze save nie jest zepsuty. Mam nadzieje ze ci to cos pomoze ale poszukaj jeszcze na forum bo nie jestem pewny czy nie bylo czegos takiego.

wpadlem na nowy pomysl: zgraj sava i sprÓbuj odpalic na innym kompie jakiegos kumpla albo kogos. Pamietam ze tak robilem w iinych grach. zgrywalem a u kolegi przechodzilem przez jakies miejsce ktore nie dzialalo i pozniej znowu zapis i do domu. po prostu omijalem bledne miejsca ktore na mojej maszynie nie dzialaly po prostu.
Dafka jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-06, 23:18   #10
pawepek
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do pawepek
Domyślnie

Ehh Napisalem ze to nie problem z savem bo tak mam na wszystkich zapisanych stanach gry, tylko cos sie takiego dzieje przy wchodzeniu w ten nieszczesny portal ;(

Gre mam orginalna, przeinstaluje i zobaczymy co z tego wyjdzie

Wywalenie tego pliku *.rpt (czy jak mu tam) pomaga na kilka min? mnie to ratuje bo chce tylko przez portal przejsc

Poprobuje, dam znac
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania