Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Koniec serii Gothic? :(

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 13-09-10, 17:22   #1
Jaroox
Krwiopijca

Domyślnie Koniec serii Gothic? :(

Kurczę, wszystkie elementy charakterystyczne dla Gothica wycięto. Nie ma trenerów? Kiepsko. Kolorowa poświata sygnalizująca atak przeciwnika? Takie coś to dla każuali, naprawdę źle. Przyrządzanie broni, potraw i mikstur w ekwipunku? Naprawdę przesada. Nie można iść spać? Tragedia i masakra.

Oj czarne chmury widzę nad tą grą.. Naprawdę ta gra schodzi na psy..

Gorąco zapraszam do dyskusji wszystkich forumowiczów.. a w szczególności weteranów GOTHICA....

Ps. proszę moderatorów aby tego wątku nie usuwali i jeśli można by było to go przypieli..
RPG
Jaroox jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-10, 17:44   #2
Stalker_wilk
Zębacz

Stalker_wilk awatar

Domyślnie

Nie będzie można spać?
Nie dobijacie mnie

co do przygotowywania potraw i misktur to nie mam nic przeciwko troszkę tak jak w elder scrollsie ale broni gdzie kuźnia

bez trenerów ech szkoda szkoda oni jedyni blokowali zbyt potężną postać poprzez limity danego trenera ale jak to będzie się odbywało tak jak w nwn dostajesz lvl awansujesz i samodzielnie dodajesz umiejętności?

naprawdę ale nie sądzę żeby tylko z tego powodu była ona zniszczona dla mnie ostanią częścioą prawdziwego gothica jest g 2 nk ale może gothic się odrodzi byle się ciekawie grało No i sprzęt wytrzymał

edit:
chciałem jeszcze dodać że wkurza mnie to że bohater nie umie pływać na co nam piękna woda skoro nie można w niej popływać?:/

Ostatnio edytowane przez Stalker_wilk : 13-09-10 o 18:01.
RPG
Stalker_wilk jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-10, 17:54   #3
Dapis
Golem

Dapis awatar

Domyślnie

Cytat:
Kurczę, wszystkie elementy charakterystyczne dla Gothica wycięto.
Bugi, kiepska optymalizacja i sztywna animacja? Spokojnie, to wszystko zostało

Cytat:
Nie ma trenerów? Kiepsko. Kolorowa poświata sygnalizująca atak przeciwnika? Takie coś to dla każuali, naprawdę źle.
Możesz to wyłączyć.

Cytat:
Przyrządzanie broni, potraw i mikstur w ekwipunku?
A co w tym dziwnego? Fakt, klimacik ulatuje, ale tragedii nie ma.
Cytat:

Naprawdę przesada. Nie można iść spać? Tragedia i masakra.
Można iść spać.

Cytat:
Oj czarne chmury widzę nad tą grą.. Naprawdę ta gra schodzi na psy..
Cieszę się, że wyciągnąłeś te wnioski po wielokrotnym ukończeniu gry, spędzeniu przy niej kilkudziesięciu godzin. No przecież, nie wyrabiałbyś opinii, na podstawie kilku gameplay'ów i screenów? Prawda?

Okiem Dapisa...

Ja tam się cieszę - jest sporo ciężkiego klimatu, kilka fajnych, zielonych lokacji. Grafika zbliżona stylistycznie bardziej do pierwszych części serii. Mnie już osobiście, znudził ślamazarny system Gothica i chętnie pograłbym w coś szybszego. Nie chcecie chyba powtórki z G3? Choć mimo wszystko, gra zła nie była... po kilku patchach i gry na dobrej maszynie.
RPG
Dapis jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-10, 18:14   #4
Araton
Polna Bestia

Araton awatar

Domyślnie

A ja gratuluje tym, którzy zignorowali wszystkie fakty, tonę screenów, materiałów wideo, a swoją opinię opierają na artykule, którego twórca nie raczył nawet zajrzeć do menu, by zmienić poziom trudności i odhaczyć jakąkolwiek opcje. Naprawdę, biję wam gromkie brawa. Owacje na stojąco.
Specjalnie dla was kupię grę i nagram gameplaya z komentarzem.
RPG
Araton jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-10, 19:08   #5
SebekMe
Polna Bestia

SebekMe awatar

Domyślnie

Ja niezbyt lubię oceniać grę przed premierą. Może nowe elementy gry spodobają nam się? Powiem jedno: Czas pokaże
RPG
SebekMe jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-10, 19:10   #6
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Akurat brak trenerów nie jest jakąś nowością, bo wiadomo to od dawna, ale ciekawi mnie czy jedyną innowacją w grze są rewelacyjne, spływające po wszystkim kałuże, przez które mamy takie a nie inne wymagania.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-10, 19:18   #7
U.V. Impaler
Chrząszcz

Domyślnie

A ja gratuluje tym, którzy zignorowali wszystkie fakty, tonę screenów, materiałów wideo, a swoją opinię opierają na artykule, którego twórca nie raczył nawet zajrzeć do menu, by zmienić poziom trudności i odhaczyć jakąkolwiek opcje. Naprawdę, biję wam gromkie brawa. Owacje na stojąco.
Specjalnie dla was kupię grę i nagram gameplaya z komentarzem.

Uwielbiam takie teksty. Oczywiście masz już grę, spędziłeś nad nią co najmniej kilka godzin i wiesz na pewno, że w grze istnieją jakieś mityczne opcje, które z wykastrowanej do granic możliwości gry czynią pełnoprawnego Gothica. Otóż nie, nie czynią.

Możesz w opcjach wyłączyć sobie minimapę i paski energii nad wrogami, to fakt. Możesz również włączyć sobie opcję "odgrywanie ról" i dzięki temu możesz położyć się na łóżku, tak jak możesz pokręcić sobie chochlą w kociołku. Owszem, możesz. Ale jeśli przyspieszysz tym pierwszym upływ czasu, a tym drugim coś ugotujesz, to mi kaktus na dupie wyrośnie.

Idź oglądać dalej te materiały video i czekać na opcje w menu. Powodzenia!
RPG
U.V. Impaler jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-10, 20:50   #8
Araton
Polna Bestia

Araton awatar

Domyślnie

Zarejestrowałeś się tu tylko po to, by robić flame? Ja na ciebie nie najeżdżam i tego samego oczekuje od ciebie. Poza internetem też się tak zachowujesz? Krzyczysz na innych i z nich drwisz? Za takie coś na ulicy dostałbyś w pysk.
I proszę, przestań wsadzać mi do ust słowa których nie wypowiedziałem. Nigdzie nie powiedziałem o opcjach których nie ma. Wszystkie informacje z tym związane opieram na tym materiale o którym wszyscy najwidoczniej zapomnieli: http://www.youtube.com/watch?v=GVTgd5bbcg4
Nie oczekuje na "remake" Gothica 2, nie chcę grać w tę samą grę po raz trzeci. Odgrzewany kotlet w innej panierce mnie nie interesuje. Nie chcę też "symulatora" kowala czy też kucharza. Harcore'owy gracz to nie ja. Z powodu swoich ograniczeń ruchowych system walki z G1/2 sprawia mi niemały problem. Wcześniej było mi łatwiej, ale teraz trudno mi przesunąć rękę na klawisz ESC więc taki bajer jak autosave, jest bardzo przydatne. Dobra, nie będę się tu żalił, o ile w ogóle to robiłem.
Każda osoba oczekuje od tej gry czegoś innego, ja to rozumiem. Ale co z tego, że nie będzie to stary dobry Gothic? Czy z tego powodu ta gra ma być zła? Ta gra nie będzie już nigdy już taka sama i trzeba się z tym pogodzić. Mnie też boli, że nie będzie większości elementów z poprzednich odsłon. Jednak nie zapominajcie, że siłą całej serii była fabuła i przedstawiony świat. To co w Arcanii nie jest pewne i nie będzie, aż do premiery.
W razie jakby gra była niewypałem mamy przecież Risena i świetną scenę moderską. Poza tym, wtedy będzie to pewnie ostatnia gra tej marki. To wszystko jest jednak wielką nie wiadomą. Target jest tak naprawdę inny, a producent celuje w rynek konsolowy i tam pewnie przyjmie się dobrze. O ile analitycy Dżołudu mieli racje.

PS I pozostaje mi tylko jeszcze przeprosić, tych na których sam najeżdżałem. Początek posta możecie potraktować z przymrożeniem oka, jako rada wujka dobra rada.
RPG
Araton jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-10, 21:13   #9
U.V. Impaler
Chrząszcz

Domyślnie

Do czego piłem? Do tekstu o autorze, któremu się opcji nie chciało odznaczyć (gwoli ścisłości: zaznaczyć, nie odznaczyć, bo w podstawowej formie w Arcanii interakcja ogranicza się do otwierania skrzyń i drzwi, reszta przedmiotów jest martwa). Z racji tego, że autorem jestem ja, więc czułem się odpowiedzialny odpowiedzieć.

Tym tekstem rozbawiłeś mnie okrutnie. Chłopie, ja robię flame? Heh, flame'a to Ty najwyraźniej jeszcze nie widziałeś.

Zarejestrowałeś się tu tylko po to, by robić flame? Ja na ciebie nie najeżdżam i tego samego oczekuje od ciebie. Poza internetem też się tak zachowujesz? Krzyczysz na innych i z nich drwisz? Za takie coś na ulicy dostałbyś w pysk.

Czego Ty ode mnie oczekujesz, kiedy na innym forum czytam coś takiego:

Redaktor który to pisał jest skończonym idiotą. Przecież on nawet do menu gry nie zajrzał, a w którym to jest możliwość wyłączeni minimapy, podświetleń NPC'ów etc i o zgrozo można zmienić poziom trudności! Za ten tekst gość powinien wylecieć z roboty, bo ignorancja którą się popisał woła o pomstę do nieba! To jest manipulacja czytelnikiem, pomijanie faktów i wyolbrzymianie wad. Naprawdę, nie zamierzam nigdy więcej tam zaglądać, chociaż to robię już od dawna. Nie żebym był jakimś fanbojem, ale nie toleruje kretynów i tego jak robią nas w trąbę.
autor: Araton

Kto to napisał Ty hipokryto?

Co to w ogóle za żale? Po co pijesz do minimapy - to ostatnia rzecz, do której można się w ogóle przyczepić. Nie ma w moim tekście ani słowa o poziomie trudności? Oczywiście, że jest. Czytałeś go w ogóle?

Ostatnio edytowane przez U.V. Impaler : 13-09-10 o 21:25.
RPG
Nieprzeczytane 13-09-10, 21:16   #10
Zuben6
Polna Bestia

Zuben6 awatar

Domyślnie

Araton chodzi po prostu o to, że można włączyć interakcje ze światem, więc będzie można sobie korzystać z kowadła, kotła czy łóżka, ale będzie nasz bohater robił to w taki sposób, że nie będziesz mógł wykonać na niej żadnej czynnośći, np. jak siedzenie na ławce w Gothic 1, możesz usiąść, ale nic więcej zrobić nie możesz.

Zresztą w ogóle ciekawi mnie dlaczego tak zrobili. Przecież to jest zupełnie bez sensu. Można korzystać z kowadła, ale na nim broni nie da się zrobić, za to można sobie wykonać dowolną rzecz gdzieś w terenie. To w takim razie ta cała "interakcja" jest zupełnie nie potrzebna, no bo po co z tego korzystać skoro nic to nie daje? No chyba, że w późniejszej wersji gry to połączą ze sobą, czego, szczerze mówiąc, oczekuje, bo mi tych rzeczy jednak trochę szkoda. Bo np. ten screen - http://www.download.phx.pl/gothic/ar...stewark_07.jpg - prawie wszystkiemu zaprzecza. Co do oprawy graficznej to na stronie Gry Online, na stronie z galerią screenów - pod zdjęciami jest pewna informacja, którą wypadałoby parę razy uważnie przeczytać :P W rzeczywistości grafika raczej inaczej się prezentuje, a rosjanie np. nie narzekali na grafikę, a wiele zdjęć prezentuje dobry poziom.
RPG
Zuben6 jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-10, 21:40   #11
U.V. Impaler
Chrząszcz

Domyślnie

Ten skrin niczemu nie zaprzecza, tylko potwierdza to, co mówię. Możesz sobie włączyć "mieszanie zupy w garnku", ale jej nie ugotujesz. To jest ta różnica.
RPG
Nieprzeczytane 13-09-10, 21:43   #12
Rhobar VI
Czarny Goblin

Rhobar VI awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Araton Zobacz post
Głównie ode mnie

Cytat:
Napisał Araton Zobacz post
Nie oczekuje na "remake" Gothica 2, nie chcę grać w tę samą grę po raz trzeci. Odgrzewany kotlet w innej panierce mnie nie interesuje. Nie chcę też "symulatora" kowala czy też kucharza. Harcore'owy gracz to nie ja. Z powodu swoich ograniczeń ruchowych system walki z G1/2 sprawia mi niemały problem. Wcześniej było mi łatwiej, ale teraz trudno mi przesunąć rękę na klawisz ESC więc taki bajer jak autosave, jest bardzo przydatne. Dobra, nie będę się tu żalił, o ile w ogóle to robiłem.
Każda osoba oczekuje od tej gry czegoś innego, ja to rozumiem. Ale co z tego, że nie będzie to stary dobry Gothic? Czy z tego powodu ta gra ma być zła? Ta gra nie będzie już nigdy już taka sama i trzeba się z tym pogodzić. Mnie też boli, że nie będzie większości elementów z poprzednich odsłon. Jednak nie zapominajcie, że siłą całej serii była fabuła i przedstawiony świat. To co w Arcanii nie jest pewne i nie będzie, aż do premiery.
W razie jakby gra była niewypałem mamy przecież Risena i świetną scenę moderską. Poza tym, wtedy będzie to pewnie ostatnia gra tej marki. To wszystko jest jednak wielką nie wiadomą. Target jest tak naprawdę inny, a producent celuje w rynek konsolowy i tam pewnie przyjmie się dobrze. O ile analitycy Dżołudu mieli racje.
A ja cię w pełni rozumiem, jak tak w Diablo gracie to też narzekacie że nie można wykuć broni. Wiem że Gothic a Diablo to zupełnie inna gra ale przypominam że Arcania (nie poprzednie części) to tak jak diablo Action RPG. Twórcy sami mówili że nadali tytuł Arcania bo to będzie coś innego niż Gothic. Więc nie mylcie tej gry ze starym, ukochanym "rolplejem". Zapewnie gdyby twórcy nadali zupełnie inny tytuł i fabułę (taką która nie ma związku z poprzednimi "Gotikami") to byście nie narzekali. No to tyle, Araton masz stuprocentową rację, jeszcze bardziej przekonałeś mnie do kupna Arcanii, tak trzymać .
RPG
Rhobar VI jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania