Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Rasy

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 05-07-09, 09:36   #13
Nercus
Krwiopijca

Nercus awatar

Thumbs down

Elfy w gothicu ??? nie no to już totalne dno... nie wspominając już o krasnoludach czy niziołkach.
a co do tych indian to nie za fajny pomysl:/ wobrazasz sobie dzikusow z piuropuszami na lbie i przepaska z dzida w lapie w gothicu ???

Thorus odnajdzie ostatnią bramę, której będzie strzegł: wrota na pustynie Varant...

RPG
Nercus jest offline  
Nieprzeczytane 05-07-09, 11:04   #14
Lemmy
Czarny Goblin

Lemmy awatar

Domyślnie

nikt nie powiedział że elfy gnomy itd mają być w arcanii

ale obóz indian to rzeczywiście fajna rzecz
RPG
Lemmy jest offline  
Nieprzeczytane 05-07-09, 11:19   #15
Calzedo
Potentat Stringów

Calzedo awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nercus Zobacz post
a co do tych indian to nie za fajny pomysl:/ wobrazasz sobie dzikusow z piuropuszami na lbie i przepaska z dzida w lapie w gothicu ???
Niekonieczne musi być tak jak Ty ich przedstawiasz, ale skoro byli łysi wyznawcy śniącego z tatuażami na twarzach, to indianie albo podobni ludzie do nich mogą być.

Co do rasy, poprzestaną chyba tylko na orkach, bo orkowie od początku byłi i rzeczywiście trudno wyobrazić sobie niziołka w Gothic'u.

Zostawiając tu kawał życia.
RPG
Calzedo jest offline  
Nieprzeczytane 05-07-09, 12:33   #16
Biały Wojownik
Kąsacz

Biały Wojownik awatar

Domyślnie

Nie próbujmy przeistoczyć tego :

W to :

To jest kompletnie bez sensu. Najlepiej nic nie zmieniać jeśli chodzi o rasy. Ludzie i Orkowie byli w porządku.
RPG
Biały Wojownik jest offline  
Nieprzeczytane 05-07-09, 12:55   #17
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nercus Zobacz post
Elfy w gothicu ??? nie no to już totalne dno... nie wspominając już o krasnoludach czy niziołkach.
A czego nie, przecież w dwójce pojawiły się budowle przypominające tę z kultury prekolumbijskiej, ale tę pióropusze to rzeczywiście dupny pomysł
Z resztą jak wspomniał Normarski Wojownik, mieszkańcy bagien też wyglądali dość egzotycznie jak na grę action RPG.
RPG
Skyrim jest offline  
Nieprzeczytane 05-07-09, 18:11   #18
invader
Polna Bestia

invader awatar

Domyślnie

Dodatkowe rasy tylko zepsują i tak już nadszarpaną przez Zmierzch Bogów sagę Gothic. Elfy, krasnoludy... stanowcze nie. Ale przystałbym na przykład na ewolucję goblinów. W końcu w trójce mogliśmy spotkać już szamanów goblinów. A jeśli gobliny umieją się posługiwać magią, to tylko krok od stworzenia własnej cywilizacji. Tak jak Orkowie z Gothic I (głupich zwierząt) z części na część stawały się bardziej komunikatywne, aż w końcu w Gothic III wykonywaliśmy dla nich zadania, co więcej mogliśmy stanąć po ich stronie. Inne schraty i ogry powinny zostać agresywnymi potworami.

Święte Przymierze -> Królestwo Innosa -> Czeladnik (czyt. Jestem królewicem z nieprzeciętnym licem)
Agent Królestwa
RPG
invader jest offline  
Nieprzeczytane 11-07-09, 23:27   #19
alo98
Krwiopijca

Domyślnie

Ja bym dodał odmiany np. ludzi którzy pochodzą od pradawny budowniczych
tych z Jarkendaru i mają zmienione cechy żyją dłużej są szybsi silniejsi wytrzymalsi i mają inom kulturę.Co wy na to
RPG
alo98 jest offline  
Nieprzeczytane 11-07-09, 23:47   #20
Nordbard
Kąsacz

Domyślnie

Biały Wojownik apeluje, żeby nie zamieniać Gothica w Tolkienowskiej, przesłodzonej gry. Jak dla mnie jest za późno. Od kiedy Niemcy sprzedali prawa do Gothica, ta gra już NIGDY nie będzie dobra, a ściślej mówiąc kolejne jej części, czego doskonałym przykładem jest żenujący Zmierzch Bogów. Dlatego ja, pozbawiony wszelkich złudzeń i nadzieji, nie zdziwiłbym się, gdyby wrzucili w tą grę wszystko to, co jest w WoW, a czego nie było jeszcze w Gothicu, i jeszcze może dorzuciliby coś ekstra dla bajeru. Pozdrawiam wszystkich fanów prawdziwego, dobrego Gothica.
RPG
Nordbard jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-09, 00:09   #21
Makgajwer

Domyślnie

Cytat:
Napisał Alo98
Ja bym dodał odmiany np. ludzi którzy pochodzą od pradawny budowniczych
tych z Jarkendaru i mają zmienione cechy żyją dłużej są szybsi silniejsi wytrzymalsi i mają inom kulturę.Co wy na to
Puknij się.

Cytat:
Napisał Nordbard
Od kiedy Niemcy sprzedali prawa do Gothica, ta gra już NIGDY nie będzie dobra,
Pożyjemy, zobaczymy. Ja taki pewien bym tego nie był. Na pewno będą zmiany. Na pewno wniosą coś złego, ale coś dobrego też się może znaleźć. Dodanie jednak jakichś humanopodobnych ras jest IMHO pomysłem z zada wyjętym. Jeśli faktycznie chcą dodać elfy, to wybaczcie, ale ja nie będę już w tę grę grał jak w Gothica tylko jakąś nowość.

Cytat:
a ściślej mówiąc kolejne jej części, czego doskonałym przykładem jest żenujący Zmierzch Bogów.
Czytanie w każdym dziale i w każdym temacie wzmianki o Zmierzchu Bogów jako o gównianej grze dawno zrobiło mi się żałosne. Teraz mnie to już po prostu wkur*ia. Dorośnijcie ludzie. Nie podoba wam się ZB to nie grajcie w niego i przestańcie pieprzyć. Albo załóżcie forum dla ludzi, których z powodu tego dodatku dotknęła depresja i tam wylewajcie smutki.

Cytat:
Pozdrawiam wszystkich fanów prawdziwego, dobrego Gothica.
Pozdrawiam i ja Ciebie jako fan prawdziwego, dobrego Gothica.

Ostatnio edytowane przez Makgajwer : 12-07-09 o 00:12.
RPG

Nieprzeczytane 12-07-09, 00:20   #22
invader
Polna Bestia

invader awatar

Domyślnie

Cytat:
Jeśli faktycznie chcą dodać elfy, to wybaczcie, ale ja nie będę już w tę grę grał jak w Gothica tylko jakąś nowość.
Nie zdziwiłbym się, gdyby autorzy nowego Gothica do tego właśnie zmierzali. Żeby to była niczym nie różniąca się gierka od setek innych... lepiej żebym jednak się mylił. Bo chcę pograć w nowego, ale prawdziwego i dobrego Gothica, panowie. I chcę żeby akcja działa się w Myrtanie a nie Śródziemiu...

Święte Przymierze -> Królestwo Innosa -> Czeladnik (czyt. Jestem królewicem z nieprzeciętnym licem)
Agent Królestwa
RPG
invader jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-09, 00:32   #23
Nordbard
Kąsacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Makgajwer Zobacz post
Puknij się.

Czytanie w każdym dziale i w każdym temacie wzmianki o Zmierzchu Bogów jako o gównianej grze dawno zrobiło mi się żałosne. Teraz mnie to już po prostu wkur*ia. Dorośnijcie ludzie. Nie podoba wam się ZB to nie grajcie w niego i przestańcie pieprzyć. Albo załóżcie forum dla ludzi, których z powodu tego dodatku dotknęła depresja i tam wylewajcie smutki.
Składam zatem wyrazy, drogi Makgajwerze, przeprosin, rzeczywiście mogą być ludzie, którym się dodatek może podobać. Nie wiedziałem jednak, że tylu jest ludzi podzielających moje zdanie...
Ale wracając do tematu, w Gothicu były już wszystkie rasy, jakie w tej grze mogły być. Mówiąc "Gothic" mam na myśli stale wiążące się z grami fantasy stwory, takie jak orki, trolle, smoki, nieumarli, demony etc. Pierwotni twórcy tej gry jednak zrezygnowali z takich cukierkowatych postaci jak elfy czy krasnoludy, a dodali takie dziwactwa jak np. ścierwojad, jaszczur czy cieniostwór, co po części nadało tej grze tak specyficznego, niepowtarzalnego klimatu. W której grze odczuwamy jednocześnie obrzydzenie takim szczurem czy topielcem, a zarazem stajemy przed obliczem majestatycznego smoka? (No nie mówię że takich gier nie ma, ale przyznajcie, że Gothic wniósł wiele nowego pod względem bestiariuszu). Trudno mi powiedzieć, jakich ras mogłoby brakować Gothicowi, jak dla mnie lepiej już być nie może. Podkreślam, jak dla mnie.
RPG
Nordbard jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-09, 00:41   #24
Makgajwer

Domyślnie

Cytat:
Napisał Invader
Nie zdziwiłbym się, gdyby autorzy nowego Gothica do tego właśnie zmierzali.
Osobiście powiedzieć nie mogę, że bym się nie zdziwił. Nie róbmy z twórców Arcanii skończonych debili, którzy wszystko spieprzą. Oczywiście, znajdzie się coś, co nie będzie nam odpowiadało, ale może nie będzie to każdy aspekt gry. Może nie wprowadzą nowych ras, bo zdadzą sobie sprawę, że to Gothic, w którym nigdy nie było elfów, nie było o nich żadnych informacji, żadnych wzmianek.

Cytat:
Napisał Nordbard
Składam zatem wyrazy, drogi Makgajwerze, przeprosin
Wybaczam

Cytat:
reszta wykładu na temat Gothica
W tej grze są elementy fantastyki i elementy świata realistycznego. Chociażby takie jak normalne bronie i zbroje a nie wyposażenie wyglądające na 2000kg, które człowiek sobie bezkarnie nosi i pięknie orężem wymachuje. Będąc w obozach w G1 czułem, jakby ta gra była całkowicie oparta na średniowieczu. Kojarzyło mi się to z Piastami. Podobnie jak spacerowanie po wyspie Khorinis i spotykanie grobów z germańskimi imionami. Dopiero po zamienieniu paru słów ze ścierwojadem czy goblinem przenosiłem się w świat tej wyobraźni. Takie połączenie wydawało mi się piękne.
RPG

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania