Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Wymyślmy nowe pułapki

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 02-07-09, 11:29   #37
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Eeee... Niezbyt mi pasuje. Przykładowo, jestesmy jeszcze słabi, zwiewamy przed silnym stworem, a tu nagle stajemy i gadamy o suchych liściach, a goniący nas potwór pierdut...

Nie wiem, czy akurat pułapki, jakie znamy z innych gier pasowałyby do Gothica. Obawiam się, że skoro jest to gra, gdzie to my kierujemy postacią, a nie komputer w zależności od tego jak idziemy, to stosowanie pułapek zbyt ubezwłasnowolniałoby gracza.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 02-07-09, 11:52   #38
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

Może i tak Smutas ale jeżeli już by coś takiego było, jak owa intuicja, mogłoby być nieaktywna podczas walki. Bezimienny chyba nie ma aż tak podzielnej uwagi. W sumie mogłoby to też wyglądać tak, że owa pułapka jest nieco lepiej widoczna, na przykład lekko kontrastowałaby z otoczeniem, od linki miejscami odbijałyby się promienie słońca jeżeli by przeświecały przez korony drzew itp. Tak, aby nasza postać nie była sterowana komputerem. Co do tego czy pułapki z innych gier pasują do Gothica. Myślę, że tak ale w granicach rozsądku. Co to by była za gra, gdyby na każdym kroku czekała na nas pułapka...

Ostatnio edytowane przez Randal Walles : 02-07-09 o 11:55.
RPG
Randal Walles jest offline  
Nieprzeczytane 02-07-09, 11:57   #39
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Tylko, że w Gothicach zawze mogłeś w kazdej chwili zapisać grę. Zatem po kilku próbach znałbyś na pamięć rozłożenie wszelkich pułapek w danej okolicy i traktowałbys je tylko jak zwykłe drzewa czy kamienie, które trzeba omijać.
Chyba, że ich rozłożenie byłoby za kazdym razem losowe.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 02-07-09, 14:22   #40
Arim
Zębacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Randal Walles Zobacz post
Może i tak Smutas ale jeżeli już by coś takiego było, jak owa intuicja, mogłoby być nieaktywna podczas walki. Bezimienny chyba nie ma aż tak podzielnej uwagi. W sumie mogłoby to też wyglądać tak, że owa pułapka jest nieco lepiej widoczna, na przykład lekko kontrastowałaby z otoczeniem, od linki miejscami odbijałyby się promienie słońca jeżeli by przeświecały przez korony drzew itp. Tak, aby nasza postać nie była sterowana komputerem. Co do tego czy pułapki z innych gier pasują do Gothica. Myślę, że tak ale w granicach rozsądku. Co to by była za gra, gdyby na każdym kroku czekała na nas pułapka...

Niestete pomysl nie trzyma sie kupy... Z tego co napisales tym slawetnym "6 zmylsem" bylby super wzrok skoro bohater widzie te "prominie slonca odbijajace sie od linki" (chyba ta linka musialaby byc z plastiku zeby cos odbijac, ale niech ci bedzie...)...

A tak w ogole to wyglada mi to na NWN i pulapki podswietlane na czerwono...
Ale to jest rpg oparty na innym systemie niz Gothic i tam to pasuje, a w Gothicu juz nie bardzo...

Juz wolalbym zeby ominiecie pulapki zalezalo od mojej inteligencje, a nie od podpowiedzi od kompa... Przykladowo wchodze do budynku widze 3 drzwi w jednych lezy trup mysle sobie "cos tu nie gra" i wybieram inne lub ryzykuje i sprawdzam, a takie wykrywanie pulapek psuloby cala zabawe...

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Nieprzeczytane 02-07-09, 14:49   #41
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Chyba, że ich rozłożenie byłoby za kazdym razem losowe.
Dokładnie tak.

Cytat:
Napisał Arim
Z tego co napisales tym slawetnym "6 zmylsem" bylby super wzrok skoro bohater widzie te "prominie slonca odbijajace sie od linki" (chyba ta linka musialaby byc z plastiku zeby cos odbijac, ale niech ci bedzie...)...
Niepotrzebnie używasz słowa "sławetnym", dobrze ci radzę, lepiej nie używaj takich słów jeżeli chcesz kulturalnie rozmawiać. Linka z plastiku... Kolejna super-odpowiedź, nie wiem czy wiesz ale tak cienkie linki jeżeli są naprężone a słońce świeci na nie pod odpowiednim kątem odbijają jego promienie.

Cytat:
Napisał Arim
A tak w ogole to wyglada mi to na NWN i pulapki podswietlane na czerwono...
Rotflmao xD Człowieku naucz się czytać, gdzie ja napsiałem o podświetlaniu pułapek na czerwono?

Cytat:
Napisał Arim
Juz wolalbym zeby ominiecie pulapki zalezalo od mojej inteligencje, a nie od podpowiedzi od kompa...
W ogóle nie rozumiesz co zaproponowałem. Owszem, na początku zasugerowałem możliwość wprowadzenia podpowiedzi komputerowej ale po tym co powiedział Smutas i po przemyśleniu tego jeszcze raz zmieniłem zdanie. Podam ci prosty przykład. Idzie sobie pewien... "ktoś". Owy "ktoś" nie zauważa, że w chodniku jest niewielka dziura, potyka się o nią i upada. Następnego dnia tą samą drogą idzie inny "ktoś", ale w odróżnieniu od "ktosia" z poprzedniego dnia tę dziurę w chodniku zauważa, omija ją i idzie dalej zadowolony z siebie i z tego, że nic mu się nie stało. Teraz rozumiesz? To nie komputer by ci podpowiadał tylko sam byś analizował sytuację. Ta umiejętność jedynie pozwalałaby ci na... spostrzegawczość podczas sterowania bohaterem (nie wiem jak to inaczej powiedzieć) właśnie poprzez owe odbijanie promieni słonecznych czy zauważenie zeschłych liści pośród dużej ilości liści bardziej świeżych, czy też innej roślinności, gdzie liście są czymś dziwnym.
Nieprzeczytane 02-07-09, 14:58   #42
Arim
Zębacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał RW
Człowieku naucz się czytać, gdzie ja napsiałem o podświetlaniu pułapek na czerwono?

Napisze Twoimi slowami jesli wolisz :

Cytat:
Napisał RW
W sumie mogłoby to też wyglądać tak, że owa pułapka jest nieco lepiej widoczna, na przykład lekko kontrastowałaby z otoczeniem
Zastepujesz tu "podswietlenie" "lepszym kontrastem", konspekt ten sam to komp nam generuje lepszy kontrast...

Cytat:
Napisał RW
Ta umiejętność jedynie pozwalałaby ci na... spostrzegawczość podczas sterowania bohaterem (nie wiem jak to inaczej powiedzieć) właśnie poprzez owe odbijanie promieni słonecznych czy zauważenie zeschłych liści pośród dużej ilości liści bardziej świeżych, czy też innej roślinności, gdzie liście są czymś dziwnym.
Ale zauwazasz tylko dlatego, ze komp wygenerowal ci lepsza widocznosc tejze pulapki.

RPG
Arim jest offline  
Nieprzeczytane 02-07-09, 15:04   #43
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Arim Zobacz post
Zastepujesz tu "podswietlenie" "lepszym kontrastem", konspekt ten sam to komp nam generuje lepszy kontrast...
Ty chyba nie wiesz co znaczy lekki kontrast, nie mówiłem, że widzisz to jak wylane na asfalcie mleko...

Cytat:
Napisał Arim Zobacz post
Ale zauwazasz tylko dlatego, ze komp wygenerowal ci lepsza widocznosc tejze pulapki.
W grze inaczej się nie da niestety, zapamiętaj: to nie to samo co życie, nie możesz wejść do maszyny i patrzeć oczami bohatera żeby coś zauważyć.
Nieprzeczytane 02-07-09, 15:27   #44
Arim
Zębacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał RW
Ty chyba nie wiesz co znaczy lekki kontrast, nie mówiłem, że widzisz to jak wylane na asfalcie mleko...
Co za roznica wazne, ze widac i kazdy idiota zauwazy... To gracz ma do tego dojsc gdzie jest pulapka, a nie komp ma mu to pokazac...

Cytat:
Napisał RW
W grze inaczej się nie da niestety, zapamiętaj: to nie to samo co życie, nie możesz wejść do maszyny i patrzeć oczami bohatera żeby coś zauważyć
No co ty nie powiesz? Zrozum mi nie chodzi o to zeby komp dzieki wyuczonej funkcji pokazal nam pulapke, tylko zeby gracz dzieki swojej spotrzegawczosci i umiejtnosci powiazania faktow mogl sie domyslec zze znajduje sie tam pulapka np na podstawie trupa czy cos w tym stylu...

Ja chce troche poglowkowac nad gierka, a nie pojsc i nauczyc sie pokazywania pulapek, ktore zastepuje nam myslenie.

Ostatnio edytowane przez Arim : 02-07-09 o 15:32.
RPG
Arim jest offline  
Nieprzeczytane 02-07-09, 15:31   #45
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

Co jeżeli to będzie właśnie pułapka? Trup leży przy jednych drzwiach dla zmyłki a pułapka jest przy drugich, idziesz przez nie i jesteś ded, nici z logiki.

W sumie nie ma sensu dłużej o tym dyskutować, ja powiem swoje, ty też i nic z tego nie wyjdzie.

Rabi: poszliby z duchem czasu wymyślając gumki ze zwierzęcych jelit :>

Ostatnio edytowane przez Randal Walles : 02-07-09 o 15:34.
RPG
Randal Walles jest offline  
Nieprzeczytane 02-07-09, 15:32   #46
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Jakby powrocili do czegos w stylu "Czerwonej Latarnii" to jedna dziwka mogla by miec hiva...a to pulapka dopiero
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...

Ostatnio edytowane przez Rabittous : 02-07-09 o 16:00.
RPG
Rabittous jest offline  
Nieprzeczytane 03-07-09, 19:20   #47
zimak
The Dark Knight

zimak awatar

Domyślnie

Ja chętnie zobaczyłbym w Arcanii coś w rodzaju zasadzek działających na takiej zasadzie:
Idziemy sobie niedaleko obozu należącego przykładowo do bandytów. Wiemy, że jesteśmy za słabi na walkę z nimi więc staramy się na ominięciu obozu. Wchodzimy niespodziewanie w naprężoną linkę, która po dotknięciu uruchamia jakich prosty mechanizm wydający hałas, powiedzmy, że to kawałki metalu wiszące na drzewie. Dźwięk zwraca uwagę bandytów z obozu, którzy zaczynają biec w naszym kierunku aby sprawdzić co to było. W takiej sytuacji walczymy z nimi lub ratujemy się ucieczką. Co wy na to?

RPG
zimak jest offline  
Nieprzeczytane 27-07-09, 21:42   #48
mikol121
Polna Bestia

mikol121 awatar

Domyślnie

ale idac sobie przez las wpadamy do komory przykrytej gałęziami gdzie wysuwaja sie kolce na podstawie G1 i majac 5sekund na zejscie z kolcow (zalezy od powieszchni pokrytej kolcami)
RPG
mikol121 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania