Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka > Gry fabularne
Przeładuj stronę Papierowy Gothic.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-02-06, 17:07   #1
Szept Szaleństwa
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Szept Szaleństwa Wyślij wiadomość przez MSN do Szept Szaleństwa
Domyślnie Papierowy Gothic.

Zamierzam przelać mechanike i świat Gothica do wersji fabularki by móc przemierzać ten boski świat bez ograniczeń jakie narzucają gry komputerowe. Może ktoś z was już, to wcześniej robił, a może nie... W każdym razie chciałbym byście pisali tu wasze opinie, pomysły i porady. Zamierzam zrobić, to tak czy siak, ale może nawet ktoś byłby zainteresowany współtworzeniem tego dzieła. Chciałbym potem móc prowadzić w tym świecie sesje na żywo i/lub przez internet. Kto wie może nawet komuś z forum. Chciałbym żeby walka była trudniejsza niż w komputerowej wersji. Świat żywszy i realistyczniejszy. Chcę wziąźć cudo stworzone przez ludzi z Pirahna Bytes i rozwinąć, to na własny sposób. Chciałbym nieograniczoną wersje tego cudownego klimatu. Ha!
"Gotyckie konwencje są błędne. Moje włosy nie posiwiały. Nie lunatykuję. Nie zacząłem rzucać tajemniczych uwag ani nosić w kieszeni kurtki planszety - wskaźnika do tablicy ouija. Myśle, że śmieje się nieco więcej i częściej, i to wszystko - tylko tyle, że ten śmiech musi brzmieć jakoś dziwnie i ochryple, bo zauważyłem, że kiedy zaczynam się śmiać, ludzie obrzucają mnie podejrzliwymi spojrzeniami."- Mike Hanlon.
RPG
Szept Szaleństwa jest offline  
Nieprzeczytane 25-02-06, 17:23   #2
jedrzej
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do jedrzej
Domyślnie

pomysl genialny.jak bylem mlodszy z kumplami na i po lekcjach takze gralismy w taka gre.jednak nie oparta bezposrednia na gothicu.byl mistrz gry ktory musial narysowac mape i W Ogóle ustalal co sie kiedy dzieje.gralo sie wspaniale bez ograniczen.system walki wymyslilsmy sami.przedmioty u kupcow byly na osobnej kartce.swiat zajmowal zazwyczaj dwie strony a4 ale pozniej (ostatnia z naszych gier)miala 2 strony a3 i 2 strony a4.byla wielka.pamietam tez ze mielismy jedna w ktora gralismy chyba z poltora roku.i przyszedl raz nowy nauczyciel i po prostu nam to glupi smiec podarl!!!a byly tam postacie na setnych levelach.rozwoj postaci takze sami wymyslalismy.ja mam jeszcze kilka kartek z roznych gier.

Setnego posta napisałem 19 lipca o godzinie 14:30

Siostrzeniec Prosiaq'a.

Front erotomanów i erotomanopodobnych.
RPG
jedrzej jest offline  
Nieprzeczytane 25-02-06, 17:52   #3
Szept Szaleństwa
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Szept Szaleństwa Wyślij wiadomość przez MSN do Szept Szaleństwa
Domyślnie

Gothic nie posiada czegoś takiego jak początkowe profesje. To dodaje ciekawą perpektywe rozwoju postaci podczas gry. Jedyne co na początku będzie można wybierać/losować, to główne cechy postaci. Takie naturalnie. Wrodzone. Czy ktoś z was ma jakieś informacje o historii, geografii Gothica...? Umiejętności trzeba będzie zrobić więcej niż w komputerowej wersji. To pewne! Będe musiał spisać także czary i nie tylko...
"Gotyckie konwencje są błędne. Moje włosy nie posiwiały. Nie lunatykuję. Nie zacząłem rzucać tajemniczych uwag ani nosić w kieszeni kurtki planszety - wskaźnika do tablicy ouija. Myśle, że śmieje się nieco więcej i częściej, i to wszystko - tylko tyle, że ten śmiech musi brzmieć jakoś dziwnie i ochryple, bo zauważyłem, że kiedy zaczynam się śmiać, ludzie obrzucają mnie podejrzliwymi spojrzeniami."- Mike Hanlon.
RPG
Szept Szaleństwa jest offline  
Nieprzeczytane 05-03-06, 20:20   #4
Iron_66i6
Krwiopijca

Domyślnie

SpróbUj trochę ubarwić, historię, świata gothica w większe epizody, i małe zdarzenia które nie są opisane w grze, a także rozbuduj istniejącą już historię. Też kiedyś tak zrobiłem, gracze nie narzekali, tylko się nie zniechęcaj
Iron_66i6 jest offline  
Nieprzeczytane 07-03-06, 15:24   #5
jedrzej
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do jedrzej
Domyślnie

jak juz pisalem pomysl mi sie podoba.jesli chodzi o swiat to warto pograc w gothica i uwaznie przeczytac wszystkie ksiazki.tam sie mozna duzo dowiedziec.poza tym to bedzie twoja gra wiec sam mozesz ustalic historie.wedlug mnie mozesz nawet ubarwic lub nieco zmienic przeszlosc swiata gothic.chetnie bym ci jakos pomogl gg:9343494

Setnego posta napisałem 19 lipca o godzinie 14:30

Siostrzeniec Prosiaq'a.

Front erotomanów i erotomanopodobnych.
RPG
jedrzej jest offline  
Nieprzeczytane 11-03-06, 09:02   #6
Lordoki
Chrząszcz

Domyślnie

Pomysł świetny. Ja osobiście gram czasami na kartkach w dungeons and dragon. Świetna zabawa i na pewno warto było by coś takiego zrabic z G. A może ktoś by się pokusił by zrobic papierowego gothic na kompie, w którego grało by się przez internet. Mogli by grac w to wszyscy zalogowani na tej stroniei i na pewno było by super

Ale jak narazie niemam pomysłu na coś takiego i W OgÓle nie wiem czy to jest możliwe
RPG
Lordoki jest offline  
Nieprzeczytane 11-03-06, 10:41   #7
..Lee..
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do ..Lee..
Domyślnie

Nom fajnie by było... jest gra planszowa DooM, która niejest zła, a teraz wyszła jeszcze ta World of Warcraft, która zaskakująco szybko znika z półek sklepów... brakuje tylko Gothica, najlepiej wymyślic jakąś inną historię, bądz tak jak mówili poprzednicy ubarwić w jakiś sposób tą orginalną

RPG
..Lee.. jest offline  
Nieprzeczytane 11-03-06, 12:06   #8
Rezydent
Cieniostwór

Rezydent awatar

Domyślnie

Pomysł nawet dobry aczkolwiek jestem zbyt przywiązany do komputerowej wersji gry i nie wiem czy u mnie by to się przyjęło. Grałem w kilka takich "papierowych gierek" i muszę przyznać, że było nawet fajnie.
Ale Gothic? Hm...
No ostatecznie jeśliby puścić sobie z płytki muzykę do gry to mogłoby być nawet fajnie

PS. Jeśli opatentujesz pomysł i wprowadzisz grę do sprzedaży, zadbaj o to by nie kosztowała 150 zeta :P Nie zdzieraj z biednych graczy
Nieprzeczytane 14-03-06, 16:03   #9
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Rezydent@11-03-2006, 12:07
PS. Jeśli opatentujesz pomysł i wprowadzisz grę do sprzedaży, zadbaj o to by nie kosztowała 150 zeta  :P  Nie zdzieraj z biednych graczy 
289538
Najpierw musiałby spytać się Pirania Bytes, czy mógłby użyć nazwy itp. (czyt. prawa autorskie) a to by dużo kosztowało, więc gra raczej by kosztowała dość sporo

Sam pomysł dobry, jednak jest parę "ale":
1. Ja wspomniałem wcześniej to potrzebowałbyś zgody PB, bo to oni mają prawa autorskie do serii Gothic.
2. Wymyślanie własnego systemu do RPG to ciężka i długa praca. Zajmuję to mnóstwo czasu i potrzeba tyle samo prób. System trzeba testować i dopiero za entym razem udaje się jako tako dopracować, by działał bez jakiś większych błędów, czy by był w miarę realistyczny(by się nie okazało, że można zabić smoka ziarnkiem piasku )
3. Ja sam nie tworzyłem nigdy systemu, ale mój kolega próbował. Jednak nie robił nic od podstaw. Po prostu oparł się na pewnych podstawach jakiegoś istniejącego systemu (np. Warhammera) ale i tak to była ciężka praca. Trzeba myśleć o wszystkim, by podczas sesji nie zdarzyło się sytuacja, gdzie ani Mistrz Gry, ani gracz nie wie co robić, bo zasady systemu tego nie przewidziały.

RPG
xilk jest offline  
Nieprzeczytane 31-03-06, 16:10   #10
Gaton
Polna Bestia

Gaton awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Gaton
Domyślnie

Moim zdaniem jest to świetny pomysł, ale... jak wspomniał xilk, prawa autorskie do gothica nie są rozdawane byle komu, trzeba miec sporo kasy. Ale dzięki ciężkiej pracy można wymyślic wszystko od początku, ale to pracochłonne i wymaga dużo czasu. Z gothiciem mogłoby być luźno związane np. czasy, niektóre potwory, klasy postaci etc.
Ten pomysł z tą grą jest fajny i... popieram.

, Kopnij Innosowca a Beliar sie uśmiechnie'

RPG
Gaton jest offline  
Nieprzeczytane 05-04-06, 21:41   #11
Rynezian
Chrząszcz

Domyślnie

Może wyjdę na idijotę, ale co to jest ta sesja??Wybaczcie mi ale w tych sprawach jestem kompletnie zielony. Proszę o pomoc i jeszcze raz przepraszm za moją niezręczność (tu ukłonił się nisko).
Me, me,me kopytka niosą mnie!
Me,me,me kopytka niosą mnie!
RPG
Rynezian jest offline  
Nieprzeczytane 07-04-06, 20:33   #12
Janus

Janus awatar

Domyślnie

Rynezian, poszukaj po necie systemu D&D. Są strony na których opisane jest wszystko na ten temat.
Szepcie Szaleństwa (fajna xywa), nie ma co się męczyć z tworzeniem całkowicie nowych zasad, bo starczy robić świat według wspomnianego już systemu D&D. IMO jednak, jest to walka z wiatrakami, bo Gothic nie nadaje się do przeniesienia na papier. Niemniej, życzę powodzenia
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania