Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Pomoc
Przeładuj stronę Problem z uruchomieniem

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-04-10, 10:15   #1
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie Problem z uruchomieniem

Witam moi drodzy Panowie i Panie, w ten Boży poranek.

Zwracam się uprzejmie, drogie towarzystwo, z prośbą o pomoc, dotyczącą wiadomej gry komputerowej. Wypadałoby zatem przybliżyć problem. Miesiąc już będzie ponad, gdy postanowiłem ponownie w nią zagrać. Przez cały czas nie zaznałem żadnych odstępstw od normy, czerpiąc przyjemność z owego stanu rzeczy. Jednakże, ba! a jakże, moi mili, parę dni temu podczas próby uruchomienia programu... Uświadczyłem jedynie owy obraz startowy z płyty, parę chwil czarnego ekranu, po czym wróciłem na pulpit. Myśląc, że coś na to poradzę, dokonałem ponownej instalacji owej gry. I zaiste, grę udało mi się uruchomić, co mnie uszczęśliwiło i pozwoliło z niej korzystać.
Dziś z rana, jednakże, problem się powtórzył, a sam zostałem pozostawiony, kolokwialnie się wyrażę, jeśli można: w kropce. Zwracam się tedy do Państwa z prośbą pomocy, która ten problem rozwiąże permanentnie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-04-10, 11:16   #2
kubag02
Jaszczur

kubag02 awatar

Domyślnie

Robili wielmożnemu Panu coś w dzieciństwie, że Pan teraz taki kulturalny? Dobra, nie naśmiewam się ... Ja bym spróbował odinstalować i zainstalować- tym razem jednak na innym dysku- może to coś da.
kubag02 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-04-10, 12:17   #3
Stachinho
Polna Bestia

Domyślnie

Hmm, mi występował taki błąd jeśli uruchamiałem grę przez autorun. Tak więc reinstal i uruchamiaj grę tylko ze skrótu, a nie z autoruna.
RPG
Stachinho jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-04-10, 12:22   #4
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Spróbuję metodą ponownej instalacji jeszcze raz, nawet jeśli po poprzedniej uruchamiałem wyłącznie ze skrótu. Może coś się poradzi.
Dziękuję za rady.

Poza tematem, słowo dla Pana Kuby szanowanego: serdecznie mogę Pańskie niepokoje rozwiać, gdyż nic takiego miejsca nie miało. Dziękuję za troskę, wzruszył mię Pan. (Kel'Thuzad ociera chusteczką wonną łezkę spod oka).

Pozdrawiam!
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-04-10, 13:31   #5
Alembik_Vina
Golem

Alembik_Vina awatar

Domyślnie

Może być tak, że jakiś program blokuje gothica. Sam nieraz musiałem wchodzić w procesy i wyłączać np firefox.exe

Może to być też wina niezupełnie odinstalowanego moda. W takim wypadku trzeba z programu files usunąć ręcznie folder Joowod z grą.

W końcu może to też być uszkodzona płyta i w takim wypadku to wiadomo że nie ma rady i trzeba kupić nową.

Z gothicem są często dziwne problemy, skoro czarne tło i wychodzi w trakcie, to niech szanowny pan sprubuje błyskawicznie nacisnąć [Esc] Albo poszukać tematu w jaki sposób ręcznie wyłączyć filmiki reklamowe na początku gry. Możliwe że to właśnie spowodowane przez filmiki, kilka osób już miało takie problemy z tego co pamiętam.

Jeśli bardziej namieszałem niż pomogłem to z góry przepraszam.

Alembik_Vina jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania