Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Runy Poszukiwaczy

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-02-14, 14:27   #1
Misio355
Chrząszcz

Domyślnie Runy Poszukiwaczy

Witam. Mam pewien dylemat moralny (), mianowicie, grając magiem walczyłem z poszukiwaczem. Zamroziłem wypierdka, następnie go szlachtowałem mieczem. Jednak zaklęcie go ostatecznie powaliło, a przy jego ciele znalazłem wiele potężnych run, takich jak deszcz ognia czy grom. Pytanie brzmi - czy to uczciwe?? Wydaje mi się, że to błąd gry... Proszę o Wasze zdanie.

Lord Michael
RPG
Misio355 jest offline  
Nieprzeczytane 23-02-14, 14:29   #2
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

No a czemu nie? Jak ma to bierz, co to za pytanie
Nieprzeczytane 23-02-14, 15:17   #3
Xyux
Polna Bestia

Domyślnie

Wg informacji na stronie Poszukiwacz nie powinien wyrzucić tych run.

Patrząc jednak z perspektywy Bezimiennego: walczył z magiem, który używa przecież magii.
"Magia" jako taka występuje w Gothicu II WYŁĄCZNIE w postaci run (lub zwojów).

Popatrz na to z tej strony: pokonując np. Paladyna: możesz przejąć (czytaj: podnieść z ziemi gdy on upadł) jego broń.

Bronią Maga (wspomnianego poszukiwacza) są jego runy.

Widzisz pewną zależność?
Teoretycznie (!) powinieneś móc zabrać cały ekwipunek danej postaci. - to nie zwierzę, że trzeba je oprawiać. Po prostu ma to w swojej torbie.

To mało szkodliwy "bug". W czystym GII akurat nie brakuje PN na runy, więc nie jest to takie niezbędne.

Z drugiej strony: to jednak [chyba] jest bug. Nie trzeba więcej pisać.

Nie oceniam, to od Ciebie zależy. Przedstawiłem Ci 2 strony medalu
RPG
Xyux jest offline  
Nieprzeczytane 23-02-14, 17:01   #4
dunio1
Zębacz

Domyślnie

Runy i tak nie uzyjesz zanim nie nauczysz sie kregu odpowiedniego wiec smialo mozesz xD
Oszczedzisz na PN i kasy oraz czasu szukania skladnikow. To tak jak z bronia, powalisz kogos to bedziesz mial jego bron ;d
RPG
dunio1 jest offline  
Nieprzeczytane 23-02-14, 18:20   #5
 xilk
WT

Domyślnie

Tak, to jest Bug. Jeśli zamrozisz postać rzucającą czar, a następnie sprawisz, żeby ostatnie obrażenia dostała od czaru Bryła lodu, to w ekwipunku pojawią się też runy.

Cóż, ja osobiście nigdy z tego nie korzystałem, bo to psuje zabawę z gry. PN i pustych kamieni runicznych jest dość w grze, aby się nauczyć tych czarów, których się chce. Właśnie niektóre runy wymagają specyficznych składników, np. serce golema, serce demona, czy jęzor ognistego jaszczura. Zatem albo trzeba się nauczyć te rzeczy pozyskiwać z potworów lub też kupować/znajdować je. Właśnie dlatego takie branie gotowych run, to jak gra na kodach, przynajmniej w moim odczuciu.

Według mnie najlepiej będzie, jak dla świętego spokoju zostawisz te runy przy poszukiwaczu. Ewentualnie możesz je podnieść, by zobaczyć, ile dany czar wymaga many, jeśli nie chcesz szukać tych informacji po internecie.

Ostatnio edytowane przez xilk : 23-02-14 o 18:23.
RPG
xilk jest offline  
Nieprzeczytane 23-02-14, 18:29   #6
Thompson
Zębacz

Domyślnie

Pomijając, że ma on też runy niedostępne normalnie w grze (śmiertelna kula na przykład).

"Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy." - Winston Churchill
RPG
Thompson jest offline  
Nieprzeczytane 23-02-14, 19:10   #7
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

Osobiście wykorzystywałem ten bug jedynie w Nocy Kruka, do zdobycia wszystkich run ze Szponu Beliara (Poszukiwacze mają w ekwipunku Krzyk Umarłych, który można później bezczelnie wymieniać na inne czary). Ponadto często z braku pieniędzy, po prostu zdobyte w ten sposób runy sprzedawałem - a jak wiadomo nie są mało warte.

Tak jak mówi Thompson, można triku użyć, aby poznać nowe, nieudostępnione graczowi czary. W tej formie to nawet uczciwe.
RPG
Kassler jest offline  
Nieprzeczytane 25-02-14, 00:21   #8
Misio355
Chrząszcz

Domyślnie

Ajajajaj... No sam nie wiem ;( Chciałem nosić na plecach Smoczą Zgubę (wiem, że jako mag nie powinienem do tego dążyć, ale tak pięknie się prezentuje, a obrażenia jak mało co), a Łzy Innosa nie dały mi - jak się spodziewałem - siły dwóch niedźwiedzi... Niby to jest broń, ale można to ująć tak, że runa nie może być odebrana właścicielowi, jeżeli ten nie wyrazi na to zgody No, ale chyba je zostawię, mimo iż ciężko bez nich będzie...

Lord Michael
RPG
Misio355 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania