Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Upadek JoWood

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 14-04-11, 23:47   #85
Platis
Krwiopijca

Platis awatar

Domyślnie

Ohhhh!,,My mieliśmy wydać pięknego,kąpletnie nie zbugowanego,Gothica z piękną grafiką i wymaganiem iż można w to grać na Pegasusie,tylko zuuuuuueeee DżuUt nie dało nam wydać,fani, teraz buga-buga na DżuUt. Graaah.
PB po prostu schrzaniło,jak się chcę to się da tym bardziej,że mieli prawie 3 lata.Elektronicy robią gry 5-10 razy w roku.i co wychodzi?Największe hity m.in.Sims,ME,DA.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-04-11, 23:47   #86
Mulambo69
Krwiopijca

Cool

Na poprzedniej stronie wywiązała się niezła dyskusja a z tego co ją zrozumiałem to wszyscy są tego samego zdania tzn.że nie znamy wszystkich faktów dotyczących umowy między JWD a PB, i stąd całe zamieszanie, ja też uważam że obie firmy są w pewnym stopniu winne wydaniu G3 w takim niegrywalnym stanie jakim go dostaliśmy ,po czyjej stronie leży większa odpowiedzialność?Nie wiem ,ale jak kilku już trafnie zauważyło PB pod nowym wydawcą spisało się co najmniej przyzwoicie przy tworzeniu Risen.Czy chciałbym upadku JWD?na pewno nie ,myślę że całkowita zmiana Managementu mogłaby dużo zmienić i jest to bardzo prawdopodobne przy uzyskaniu nowego inwestora strategicznego jakiego wciąż potrzebuje ta firma i z jakim już prowadzi potencjalne rozmowy sądząc po ostatnich doniesieniach

Ostatnio edytowane przez Mulambo69 : 15-04-11 o 23:50.
RPG
Mulambo69 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-11, 10:32   #87
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Odpowiedzmy sobie na pytanie: od czego zależy wartość takich firm jak JW? Majątek trwały? Raczej nie. Posiadany sprzęt, maszyny itp? Też nie. Zatem co? Moim zdaniem ich wartość to posiadane prawa do tytułow gier, ewentualnie patenty oraz walory ludzi jakich zatrudniają. O ile ludzie łatwo moga odejśc, to patenty i posiadane prawa już nie. Zatem trzeba się zastanowić, czy to co posiada JW jest na tyle cenne aby pojawił się nowy inwestor, czy też "rynek" czeka żeby ewentualnie rozkupić to co JW posiada na wyprzedaży u syndyka.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-11, 12:05   #88
Eggtooth
Chrząszcz

Domyślnie

Kompletnie nie rozumiecie ich sytuacji, w JoWooDzie. Tak się składa że współracuję z JoWooD od 2009 roku (Eggtooth Team- Painkiller Redemption), i to NIE ONI zawinili przy produkcji Gothica, tylko Producent gry, nie wydawca (a oni są wydawcą). Na naszym przykładzie: to MY ustalaliśmy wielkość i zawartość gry, jak będzie wyglądała, a oni musieli to zaakceptować. JoWooD to mili ludzie, bardzo profesjonalnie podeszli do PK:Redemption, a to że PK:Resurrection się nie udało, to była wina HomeGrown Games, gdyż oni sami się zgłosili do robienia gry, jednak nieudolnie modyfikowali silnik gry, i tak go spieprzyli że my wszystko musieliśmy po nich naprawiać. (podobnie jak my się zgłosili, jednak jak wiadomo wydawca nie ma prawa narzucić jak produkcja ma wyglądać, tzn. ma, ale tylko pod niektórymi względami).

Ja im nie życzę upadku, bo mi się z nimi dobrze pracuje, dzięki nim nasz Painkiller:Redemption się rozwija, pomagają nam ulepszać kod gry. A nawet pomagają nam przy poprawkach do wyżej wspomnianej gry (nie mogę wiele zdradzić ). Mimo wszystko, chcę aby JoWooD przetwał. Pamiętajmy że marka gothic była WYPOŻYCZONA dla JoWooD, na czas Gothic 3. Gothic nigdy nie był własnością JoWooD, a nie zapominajmy że:

Najlepsze Gothiki wychodziły za czasów JoWooD'a (1,2,3). Trójka wbrew pozorom była naprawdę OK grą. Mam nadzieję że rzuciłem wam trochę światła na ich sytuację, bo krew mnie zalewa jak patrzę na komenty typu "JoWooD DO PIACHU!" itd. gdzie dzieciaki wypowiadają się nie mając pojęcia o rzeczywistej sytuacji tej firmy.

Pozdrawiam
Dominik 'Eggtooth'

Ostatnio edytowane przez Eggtooth : 18-04-11 o 12:15.
RPG
Eggtooth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-11, 15:08   #89
Cysu
Krwiopijca

Domyślnie

Gothica 1 wydało Egmont Interactive czy coś takiego
RPG
Cysu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-11, 15:50   #90
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Eggtooth Zobacz post
Najlepsze Gothiki wychodziły za czasów JoWooD'a (1,2,3).
Cóż, takie mamy czasy, że wydawcom gier się wydaje, że tylko gra przeznaczona na "szeroki" rynek, czyli na potrzeby skretyniałych 10-latków, ma szansę zarobić. Stąd uproszczenia w kreowaniu i rozwijaniu postaci, liniowa fabuła, która nie wymaga myślenia ani podejmowania kluczowych decyzji no i "oczojebna" kolorystyka, aby tępe bachory ciut dłużej patrzały w monitor.
Nie tylko Gothic poszedł tą drogą "rozwoju". A szkoda, bo jest, może mniej liczna, ale za to posiadająca kasę, grupa graczy, którzy lubią w czasie grania oprócz klikania myszą czasem też i pomyśleć. A o nich wszyscy zapominają...

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-11, 16:14   #91
Eggtooth
Chrząszcz

Domyślnie

Powiem tak: z tym się zgodzę, jednak nie wsyzstkie gry są takie. Painkiller od zawsze był bezmyślną nawalanką, więc temat upraszczania tego tytułu nie dotyczy. Jednak Arcania jest uproszczona do bólu, ale z winy producenta, nie wydawcy (jak to źle inni interpretują).

Mimo wszystko ja was proszę: bądźcie dla nich wyrozumiali. Każda firma zalicza złą passę w grach (EA wydało gniotów na pęczki, i wiele innych firm), jednak nie wolno danej firmie życzyć upadku z tego powodu. Uważam, a nawet osobiście wierzę, że JoWooD zaskoczy nas pozytywnie w przyszłości. Należy dać im tylko szansę.
RPG
Eggtooth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-11, 16:28   #92
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Non konformizm mode=on.

Eggtooth, skoro współpracujesz z JWD od 2009, to skąd możesz wiedzieć jak wyglądało to z Piranha Bytes? Ale już mniejsza o to, bo przejawiasz objaw fanboyostwa. Chwytliwe hasełko "Najlepsze Gothiki wychodziły za czasów JoWooD'a (1,2,3)." Jedynka, jak ktoś już napisał, byłą wydana przez inną firmę, a jedynie 2+NK trzymało fason z JoWoodowskich. Trójka była ostrym power slidem w dół, a ZB dobiło serie. Próba reaktywacji Arcanią na niewiele się zdała.

Osobiście też JWD nie życzę upadku, już bardziej zawistny jestem w strone kioskarki z dołu, bo była niemiła jak mi sprzedawała paczke zapałek, ale nie umniejszajmy winy JWD w tym samym bajzlu. Nie ogłaszają upadłości, bo wredny chochlik im popsuł plany, tylko sami na siebie to sprowadzili. Gothic 3 było winą po jednej i drugiej stronie, natomiast ZB to karygodny wybór przez JWD producenta, którego wybaczyć się nie da.

Więc fanoboystwu mówimy stanowczo - NIE!

non konformizm mode=off.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-11, 16:29   #93
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Łohoho, kogo ja widzę, wchodzę czasem na painkiller ugu, chociaż w żadnego Painkillera dobrze nie grałem ale z ciekawości podglądam jak kilku ludziom współpracuje się z jowoodem

Jednak co do Arcanii - nie wydaje mi się. Po "rozstaniu się" PB i JWD wydawca wyraźnie szerzył, że szuka dewelopera. Wyraźnie mówił, że chce tą grą zarobić pieniądze, CEO nawet powiedział, że liczy na Arcanię jako rakietę firmy do światowego poziomu (EA, Acti etc.). Wszędzie mówiono, że gra będzie przystępna. I tu mi się wydaje, że nie zawsze to działa tak, że deweloper sobie robi, a wydawca się nie wtrąca. JoWooD musiał to kontrolować, wyznaczać jakieś cele, to była gra na zlecenie, tak samo jak Zmierzch Bogów.

Tak nawiasem, już całkiem niedawno, dochodziły mnie np. słuchy, że JWD chciał na przykład zerwać umowę z Community Patch Team w sprawie patcha do ZB.

Ale nie żebym nienawidził JoWooD, niektórzy mówią tutaj nawet, że ich faworyzuję. Staram się podchodzić racjonalnie.

A głosami się nie ma co przejmować, bo większość tutaj to internetowi napinacze i dzieci, które stają się udawać, że coś wiedzą jednocześnie się kompromitując.

A g1 konkretnie wydal w Niemczech Xicat - czyli byl pierwszym wydawca, na swiecie bodajze egmont, w Polsce CDP, ale tak naprawde ta gra nie ma takiego sponsora wydawcy, bo jest (w odroznieniu od G2 czy G3) w 100% tylko od PB. I tu tez sa zupelnie inne sytuacje, bo to 'indie' spykuje sie z wydawca i dopiero sequel i trzecia czesc robia razem. Oczywiscie nie ma co umniejszac win PB, wiadomo, z G3 sie sami przeliczyli, dopiero w risen 2 podejmuja podobna wielkosc swiata, ale inaczej dzielona. G2 byl robiony na szybko, wiec trzeba bylo wydac dodatek. A sam G1 jest mocno niedopracowany.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 18-04-11 o 16:36.
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-11, 16:40   #94
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

A czy, gdybyśmy nawet byli w stanie to jednoznacznie udowodnić i stwierdzić, kto jest czemu winien, cokolwiek to zmieni? Żal po tym co nas spotkało w postaci ZB czy Arcanii pozostanie.
Nic dziwnego, że jedni wieszają psy na JW, inni na PB a inni jeszcze na kimś innym. Mnie najbardziej kwurza, że nikt kompetentny nic nie mówi o tym jakie są dalsze plany co do Gothiców. Bo niedomówienia i ploteczki wcale mnie nie zajmuja. Niech ktoś powie: planujemy tak i tak, albo: nie możemy teraz nic planować bo to i to.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-11, 16:49   #95
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Aktualnie JoWooD zamrozil swoje projekty dodatek do Arcanii i do Spellforce. Niby costam jeszcze z tym Painkillerem kombinuja z kilkuosobowym zespolem.

A Piranha Bytes rozwija serie Risen, ktora jest juz samodzielna i mocno odznacza swoj 'charakterek'. Wszystko zostalo dawno powiedziane. Czego ty nie wiesz?

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-11, 16:49   #96
Eggtooth
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Jednak co do Arcanii - nie wydaje mi się. Po "rozstaniu się" PB i JWD wydawca wyraźnie szerzył, że szuka dewelopera. Wyraźnie mówił, że chce tą grą zarobić pieniądze, CEO nawet powiedział, że liczy na Arcanię jako rakietę firmy do światowego poziomu (EA, Acti etc.). Wszędzie mówiono, że gra będzie przystępna. I tu mi się wydaje, że nie zawsze to działa tak, że deweloper sobie robi, a wydawca się nie wtrąca. JoWooD musiał to kontrolować, wyznaczać jakieś cele, to była gra na zlecenie, tak samo jak Zmierzch Bogów.
Tak, przed nami postawiono cel- zrobić coś w starym stylu, łącząc poprzednie style gry w jedno. I udało się! Co prawda JoWooD obrał cel który tu przytoczyłeś, jednak jak został on odebrany przez producenta, i w jaki sposób został zrealizowany, może być daleki od tego co chciał wydawca. Akurat nasz Painkiller spełnił ich oczekiwania już w fazie beta więc wyszło co wyszło

Cytat:
Aktualnie JoWooD zamrozil swoje projekty dodatek do Arcanii i do Spellforce. Niby costam jeszcze z tym Painkillerem kombinuja z kilkuosobowym zespolem.
Halo? On z nami coś kombinuje. Chcemy stworzyć COOP'a oraz działający moduł multiplayer.

Dodam tylko że DLC do gry jest gotowe, także drugi rozdział jest w drodze
RPG
Eggtooth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania