Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Gameplay Risen,ponad 45-minutowy

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-09-09, 12:45   #1
Hussar
Polna Bestia

Hussar awatar

Domyślnie Gameplay Risen,ponad 45-minutowy

Nowy Gameplay pokazujący początek naszej przygody na wyspie,interfejs,mechanikę gry,lokacje,walkę,rozmowy z innymi NPC i wiele więcej.
Zapraszam do oglądania w języku niemieckim(dla mnie niestety)
http://gameone.de/blog/2009/9/risen-...age=4#comments

Ostatnio edytowane przez Hussar : 11-09-09 o 13:25.
RPG
Hussar jest offline  
Nieprzeczytane 11-09-09, 19:51   #2
cieniostwur
Jaszczur

Domyślnie

No cóż na podstawie tego filmiku, mogę wywnioskować kilka wad, i zalet:
+Poziom trudności.
+System Handlu(podobny do tego w G3)
+Kiedy bohater ma wyjętą broń, NPC każą mu ją schować.
+System walki, zwłaszcza spodobało mi się spowolnienie czasu w niektórych momentach.
+Ekwipunek(podobny do tego z G3)
+Gestykulacja NPC w czasie rozmowy.

-Kiedy bohater przemieszcza się po bagnie, nie brodzi(tak jak w G1, i G2), ale normalnie chodzi.
-Przenikanie większych potworów przez skały, i wąskie drzwi. To babol, więc mam nadzieje że nie znajdzie

A co to była ta zielona kula w 3 części? Kiedy bohater dotknął 1 mógł wykonać zaklęcie pchnięcia, a w następnym pokoju, przy pomocy podobnej kuli, zamienił się w chrząszcza.
Nieprzeczytane 11-09-09, 21:15   #3
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Mi filmiki pokazały kilka ważnych rzeczy związanych z rozgrywka:
Plusy:
- stwory nie gonią nas do skutku, tylko gdy nas widzą.
- nie otaczają nas przy ataku, można stać przy ścianie i walczyć z większą grupą.
- Możemy wskakiwać na murki i podwyższenia.
- wejdziemy tam, gdzie zwierzęta nie wejdą.

Minusy:
- Jak przyciągniemy zwierzaki do innego NPC i on je zabije, nie dostajemy za to expa.

Inne rzeczy? Trzeba poczekac na kolejny filmik. Zreszta ten jest chyba z wersji beta, to kilka krótszych, które można zobaczyc, pokazuja trochę bardziej skomplikowany wygląd napotykanych NPC>

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 11-09-09, 22:09   #4
Zuben6
Polna Bestia

Zuben6 awatar

Domyślnie

Mi się nawet spodobało.

Plusy:

+poziom trudności
+ciekawe miejsca
+pułapki
+przejrzysty ekwipunek
+możliwość picia mikstur w trakcie biegu
+używanie dwóch zaklęć naraz
+ciekawa gra

Minusy:

-grafika (według mnie częściowo i ona wpływa na klimat, nie jest ładna)
-gestykulacja postaci
-walka (bohater walczy jak maszyna,a bohaterowie odskakują na parę metrów, niewiadomo w jaki sposób)
-skok bohatera (najpierw lewituje, a dopiero potem spada, muszą to poprawić xD)
-nieładne kobiety :P

Jednak mimo wszystko fajnie się ta gra prezentuje. Czekam na nią niecierpliwie, chociaż bardziej wyczekuję Arcanii :P
RPG
Zuben6 jest offline  
Nieprzeczytane 12-09-09, 17:00   #5
Blaze_
Krwiopijca

Blaze_ awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Mi filmiki pokazały kilka ważnych rzeczy związanych z rozgrywka:
Plusy:
- stwory nie gonią nas do skutku, tylko gdy nas widzą.
- nie otaczają nas przy ataku, można stać przy ścianie i walczyć z większą grupą.
- Możemy wskakiwać na murki i podwyższenia.
- wejdziemy tam, gdzie zwierzęta nie wejdą.

Minusy:
- Jak przyciągniemy zwierzaki do innego NPC i on je zabije, nie dostajemy za to expa.

Inne rzeczy? Trzeba poczekac na kolejny filmik. Zreszta ten jest chyba z wersji beta, to kilka krótszych, które można zobaczyc, pokazuja trochę bardziej skomplikowany wygląd napotykanych NPC>
Strzelam, że jesteś jeszcze w podstawówce. Podoba Ci się wszystko, co sprawia, że gra staje się debilnie prosta. No i ten kretyński pomysł z doświadczeniem, jak ktoś inny zabije stwora...

A oto, co mi podpadło: Potworki czekają cholera wie na co podczas walki, nie próbują otaczać, robić uników, łatwo generalnie się walczy, ludzie też słabo walczą. Kilka dźwięków potworków autorzy zerżnęli z Gothika ;/ Nieciekawie wyglądają też animacje podnoszenia przedmiotów, smażenia mięsa. Ludzie kiepsko wyglądają(kanciaste ciała, twarze) ;/
A na plus: Dosyć dobre animacje walki(co prawda nie ma ich za dużo, ale postać dopiero zaczyna, a na niedawno opublikowanym filmiku widać, że ruchów będzie sporo w późniejszej fazie), ładne widoki, generalnie grafa, pułapki w świątyniach. Bardzo fajne były uniki na boki, które robił ten drugi koleś, z którym Bezi walczył. I mam nadzieję wiele więcej, ale na filmie zbytnio nie widać.
Nieprzeczytane 12-09-09, 18:11   #6
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Generalnie to co zobaczyłem w tym filmiku utwierdza mnie w przekonaniu, że gra będzie udana.
Podoba mi się to, iż będziemy mogli regenerować zdrowie i manę w biegu po przez wypicie mikstury... To znacznie ułatwi walkę.
No chyba, że ktoś jest nawiedzonym hardcorowcem, dla którego to hańba tak się "nieuczciwie" wspomagać... Ale ci "twardziele" wcale nie muszą korzystać z takich udogodnień. Ja na pewno będę.

Jak zwykle animacje postaci są delikatnie mówiąc z gruba ciosane... Ale to już chyba taka niemiecka cecha: siermiężność... W każdym razie kwestia do przeżycia. Ważne aby intryga była wciągająca, klimat gęsty, interfejs przejrzysty, a grafa znośna- to wszystko będzie cool. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas naprawdę ciekawa gierka.

W żadnym razie nowatorska, ale mi w przypadku Risen wcale nie o to chodziło, więc i moje oczekiwania w tym względzie nie są zawiedzione.

Tak więc, czekam niecierpliwie na premierę i już zacieram ręce z radości
RPG
Skellen jest offline  
Nieprzeczytane 12-09-09, 18:26   #7
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Blaze_ Zobacz post
Strzelam, że jesteś jeszcze w podstawówce. Podoba Ci się wszystko, co sprawia, że gra staje się debilnie prosta. No i ten kretyński pomysł z doświadczeniem, jak ktoś inny zabije stwora...
Pani mi obiecała, że jak będę grzeczny, to za rok trafię do starszaków.

Ja rozumiem, że tobie bardziej pasują zręcznościówki. Ale z tego powodu nie robię ci psychoanalizy.

A co do samej walki. Zaciekawiło mnie, że blok nie osłabia ciosu przeciwnika, tylko go całkiem odbija. To może byc ciekawe jak walczymy nawet ze słabym przeciwnikiem. Jak się będzie dobrze blokował, to jego pokonanie wcale nie będzie takie szybkie. I to jest dla mnie kolejny plus gry.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 12-09-09, 18:46   #8
Blaze_
Krwiopijca

Blaze_ awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Pani mi obiecała, że jak będę grzeczny, to za rok trafię do starszaków.

Ja rozumiem, że tobie bardziej pasują zręcznościówki. Ale z tego powodu nie robię ci psychoanalizy.
To weź mi powiedz, jakim cudem gra, której jedynym znacząco pozytywnym aspektem będzie fabuła, ma się przebić na rynku? Musi być kupa innych bajerów w stylu urzekającej grafy, dźwięku, urozmaiconego świata, różnych możliwości działania, rozwoju no i wciągający system walki. Jeśli ma być tak, jak w G3 bez patchów, to niech lepiej dodadzą od razu opcję "przewiń walkę", bo szkoda prądu na zaklikiwanie przeciwnika z małym dodatkiem bloków - tak właśnie wygląda ona w zaprezentowanych materiałach wideo.
Nieprzeczytane 12-09-09, 18:55   #9
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Blaze_ Zobacz post
To weź mi powiedz, jakim cudem gra, której jedynym znacząco pozytywnym aspektem będzie fabuła, ma się przebić na rynku?
Będę szczery. To problem wydawcy, nie mój. Mi wisi czy gra się przebije na rynku czy nie. Mnie interesuje to, czy ona mi się spodoba!
Uważam, że G1 i G2 były bardzo dobrymi grami i pomysł na nie wcale się nie zestarzał. Zatem przy drobnych nowościach podstawowe zasady, jeżeli w Risen będa podobne, to ci, którym pasowały gry, o których wspominałem, kupią ją.
Jedyne co trzeba od nich wymagac, to ewentualnie lepsza grafika, bo tam wciąż idzie do przodu.

To tak jak z grą w szachy na kompie. Zasady sa te same, poprawia się tylko inteligencję programu.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 12-09-09, 21:24   #10
sam fisher
Czarny Goblin

Wyślij wiadomość przez AIM do sam fisher
Domyślnie

Filmiki bardzo pozytywnie zmieniły moje zdanie na temat systemu walki. Trochę szkoda że to wszystko będzie polegało na ,,napierdzielam, w końcu puści ten blok,, , beż żadnej finezji ani sposobu, bo przecież NPC nie będzie unikał w nieskończoność a gracz i owszem, ale i tak Risen jest na obowiązkowej liście zakupów. Tylko niech zmienią pudełko z grą bo jest obrzydliwe.
RPG
sam fisher jest offline  
Nieprzeczytane 12-09-09, 22:54   #11
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał sam fisher Zobacz post
Trochę szkoda że to wszystko będzie polegało na ,,napierdzielam, w końcu puści ten blok,,
Zauważ, że tu pokazywano bohatera na początku rozgrywki, kiedy zapewne jego umiejętności szermiercze były niewielkie. Nie mamy pojęcia jak to bedzie wygladało w miarę rozwoju jego zdolności.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 12-09-09, 22:59   #12
Blaze_
Krwiopijca

Blaze_ awatar

Domyślnie

Wiemy. Był filmik z walki z thunder lizard'em. Tam zdecydowanie bohater jest już zaawansowany we władaniu bronią. Mnie martwi, ze tutaj, w początkowej fazie, wybicie stada tych motylków w jaskini nie było praktycznie żadnym problemem. Grzecznie czekały, aż zabijemy je po kolei, nie pchały się. No może kiedy gracz wszedł w sam środek tej gromadki. Ale tak, to ani nie podlatywały, ani nie otaczały bohatera ;/
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania