Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Spis stałych bonusów (AKTUALIZACJA)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-02-14, 18:21   #1
MM91
Polna Bestia

Domyślnie Spis stałych bonusów (AKTUALIZACJA)

Jako, że przyklejony temat pt. "Spis stałych bonusów" zawiera mnóstwo błędów i jest ogólnie nieskończony, pozwoliłem sobie w takim razie wykorzystać Jego większą część i go nie co uaktualnić dla dobra wszystkich:

1. Szczaw Królewski

Spoiler 

2. Siła

Spoiler 

3. Zręczność

Spoiler 

4. Mana

Spoiler 

5. Punkty Trafień

Spoiler 

6. Walka

Spoiler 

Ten spis nie uwzględnia:
- większej ilości siły (Jabłka mogą się pojawiać losowo u powalanych bandytów w obozie bandytów w Jarkendarze, kolejny raz przypominam, że grałem na 100% i znalazłem równe 100 jabłek co daje nam 4 siły)
- większej ilości zręczności (Goblinie Jagody mogą się pojawiać losowo u powalanych Rycerzy)
- większej ilości many (Ciemnych Grzybów znalazłem 504, kilka źródeł mówi o 553, ale wydaje mi się, że jest to poprostu kilkakrotnie skopiowany błąd [w jednym ze źródeł w Górniczej Dolinie można znaleźć niby 128, a na mapie jest zaznaczonych zaledwie 81])
- większej ilości punktów trafień (Bonus od Kaplicy Innosa nie jest uwzględniany, ponieważ jest on nie policzalny ze względu na złoto)

Ostatnio edytowane przez MM91 : 29-07-14 o 22:06.
RPG
MM91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 18:36   #2
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Nie wiem gdzie nitek niby miał błąd w szczawiach ale akurat ta rzecz opisał dobrze, szczawi jest 23. Ja nie wiem jak można nie widzieć tego w świątyni addanosa, jest on w tym samym pomieszczeniu w który jest runa stworzenie straznika czyli pomieszczę za krukiem zaś z tego pomieszczenia można się dostać dalej do teleportu powrotnego do obozu bandytów.

Wiem ciężko jest popatrzyć na ziemie i obejść do okola ten grób :P
Jeśli my czegoś nie potrafimy znaleźć to nie znaczy ze tego tam wcale niema :P

Jabłka to losowość wiec nie tylko 4 sily defakto to ze nie liczysz 1 szczawia powoduje ze dalej masz błędy :P bo nie liczysz mikstur z tego właśnie szczawia :P
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 19:12   #3
MM91
Polna Bestia

Domyślnie

Czyli co? Są 2 Szczawie Królewskie w Świątyni Adanosa i oba są za grobami?

EDIT: Na innych stronach ludzie też się doliczyli 25, nie było mowy o 26. W Jarkendarze znalazłem w sumie 2 Szczawie:
- 1 przed Domem Uzdrowicieli
- 1 w Domu Wojowników za grobem (tam gdzie Kruk rzucał jakieś czary na filmiku/są Sługi Kruka)?
- ty natomiast mówisz o jeszcze jednym, który znajduje się w Świątyni Adanosa za grobem przed którym modli się Kruk? Racja? Nie wiedziałem że tam jest jakiś Szczaw Królewski.

Co do jabłek to mówię, że w sumie znalazłem ICH tylko 100, a grałem na 100%. Nie wspominam o tych, które można wyciągnąć zapewne z bandytów w obozie bandytów w Jarkendarze bo to dla mnie się nie liczy. Podobna sprawa ma się z goblinimi jagodami. One też się pojawiają losowo u rycerzy. Ja np. skończyłem z dwoma więcej, jedną kupiłem u Tandora, a drugą znalazłem u poległego rycerza zaraz przed kryjówką Diego w Górniczej Dolinie.

Ostatnio edytowane przez MM91 : 15-02-14 o 19:35.
RPG
MM91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 19:38   #4
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

W jarku są 3 szczawie

- Przed domem uzdrowicieli
- W domu kasty wojowników tam gdzie są ci strażnicy kruka jako zombie ( mapa już to zalicza do świątyni addanosa )
- i 3 tam gdzie opisałem w pomieszczeniu z runa stworzenia strażnika :P

Co z tego ze dla ciebie się nie liczy bicie npców dla mnie się liczy bo to cześć gry na 100% :P uderzamy z bonusami we wszystkich gracz

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 19:52   #5
MM91
Polna Bestia

Domyślnie

To jak to jest możliwe, że wszystkie mapy pokazują 2 szczawie w Jarkendarze, a nie 3? Na YT ludzie pokazują, że rośnie 13 szczawi (11 w Khorinis, a 2 w Jarkendarze), a na innych forach ludzie też się doliczyli do 25.

No wiesz, idąc tym tokiem myślenia to tak naprawdę jabłka i goblinie jagody są niepoliczalne ponieważ pojawiają się one losowo u bandytów i rycerzy. Jeden będzie miał 5 więcej, bo drugi nie dostanie nic.

Ostatnio edytowane przez MM91 : 15-02-14 o 19:55.
RPG
MM91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 20:26   #6
Esteka
Polna Bestia

Domyślnie

Niby część skopiowana, ale nie wiem czemu np. usunąłeś, że mikstura siły w magazynie na statku zamienia się w miksturę zręczności po przypłynięciu na dwór irdorath. A jabłek nie jest 100 tylko ponad 100 uwzględnij to, życia z tabliczek nie ma 195 tylko 205.

Nie rozumiem czemu nie podsumowałeś na koniec ile można mieć many a ile życia z bonusów razem, bo tamto ładnie wyszło skopiowane, ale sam od siebie dać tego nie mogłeś?

A Sergio daje bonus gdy nowicjusz pomodli się za paladynów w zamku w górniczej dolinie.
RPG
Esteka jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 21:10   #7
MM91
Polna Bestia

Domyślnie

Bo niestety kilku rzeczy jeszcze nie wiem i też jestem człowiekiem, który może się pomylić.

Tak jak wcześniej mówilem, znalazłem idealnie 100 jabłek nie bijąc przy tym żadnego dodatkowego bandyty z obozu bandytów, a grałem na 100%.

Temat jeszcze nie jest skończony, bo wymaga trochę pracy. Co do mikstury siły w magazynie to nie wiedziałem, że jak jej nie weźmiemy przed wypłynięciem to po wypłynięciu przeistacza się ona w miksturę zręczności. Czy to prawda?

Życia z tabliczek jest 195, a nie 205. Mapa tablic z Górniczej Doliny ma 2 błędy i to potwierdzone. Nie ma dwóch tablic życia I - tj. +5 do punktów trafień.

Jak by coś było źle i bym nie wiedział to z góry dzięki za wszelkie wyjaśnienia, dopowiedzenia i pomoc.
RPG
MM91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 22:24   #8
najemnikrav
Golem

najemnikrav awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tizgar Zobacz post
W jarku są 3 szczawie
- Przed domem uzdrowicieli
- W domu kasty wojowników tam gdzie są ci strażnicy kruka jako zombie ( mapa już to zalicza do świątyni addanosa )
- i 3 tam gdzie opisałem w pomieszczeniu z runa stworzenia strażnika :P
Hahahahaha Tizgar pojebało Ci się z returningiem. Tam nie ma szczawiu ani runy.
RPG
najemnikrav jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 22:26   #9
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Runy może nie być defakto służy mi jako opis miejsca ale szczaw jest sprawdziłem to 2 dni temu gdy robilem reinstalke :P

RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-14, 10:21   #10
najemnikrav
Golem

najemnikrav awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tizgar Zobacz post
Runy może nie być defakto służy mi jako opis miejsca ale szczaw jest sprawdziłem to 2 dni temu gdy robilem reinstalke :P
Nie ma ani runy ani szczawiu. Tam w ogóle nie ma nic poza teleportem, więc lepiej przestań się upierać że jest, ten szczaw dodaje returning.
W oryginalnym NK są tylko dwa szczawie.
RPG
najemnikrav jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-14, 15:07   #11
MM91
Polna Bestia

Domyślnie

Nie wiem jeszcze dwóch rzeczy:
- jakie mamy jeszcze do wyboru nagrody za przyniesienie Neorasowi smoczego jaja?
- czy jeśli nie weźmiemy mikstury siły na statku Paladynów w magazynie przed wypłynięciem, to po wypłynięciu przeistacza się ona w miksturę zręczności czy poprostu znika? Wie ktoś coś na ten temat?

Szczawiu tam napewno nie ma, pod tym względem, że każde źródło i mapa podaje, że jest 25 szczawi (wątpie by akurat przy tak ważnej roślinie w G2NK prawie wszyscy się mylili). Nitek musiał albo policzyć dwukrotnie - jednego szczawia albo się pomylić grając w tego moda. Tak apropo to nie ma tam żadnej runy, przyzwanie strażnika w G2NK można zdobyć tylko poprzez Szpon Beliara.

Spis wydaje się być skończony, jeśli ktoś zauważy jakieś błędy, czy to literówki czy dotyczące samego spisu proszę pisać, a poprawię.
RPG
MM91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-14, 16:40   #12
PogromcaZwlok
Krwiopijca

PogromcaZwlok awatar

Domyślnie

Jеst jеszсzе jеdnа dоbrа оpсjа nа smосzą zgubę, miksturа szybkоśсi аlbо zębаtе ziеlе, pijеmy miksе, wbiеgаmy dо jаskini wybiеgаją zа nаmi 3 szkiеlеty, wyсiągаmy jе, biеgniеmy pаrę сhwil i wrасаmy pо smосzą zgubę, z оdrоbiną wprаwy аni szkiеlеty аni wоjоwniсy сiеniа nаs niе сiасhną (sprаwdzоnе)
RPG
PogromcaZwlok jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania