Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Pomoc
Przeładuj stronę zręczność

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-03-05, 22:55   #1
losm
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do losm
Domyślnie

mam pytanko (łoł, to waz zaskoczyłem). Czy zręczność jest potrzebna tylko do noszenia łuków (no i zwiększania ich obrażeń)? Czy przy kuszach liczy się zręczność? No i najważniejsze, czy mając wysoki poziom zręczności, zyskujemy jakieś "uniki" czy coś w tym rodzaju (np. czy jeśli będę miał 150 zręczności, to czy taki ścierwojad będzie dalej we mnie za karzdym razem tym dziobasem trafiał?). Proszę o odpowiedź.

A i jeszcze jedno. Czy będąc magiem opłaca się ładować punkty w zręczność i siłę ( i na ile)?
Z góry dzięki.
RPG
losm jest offline  
Nieprzeczytane 22-03-05, 23:03   #2
Reiha
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Reiha
Domyślnie

Do noszenia kusz też potrzebujesz zręczności - im większa zręczność, tym lepsza celność. Warto się uczyć zręczności, bo po osiągnięciu 90 punktów automatycznie uczymy się akrobatyki, co jest bardzo pomocne i ułatwia przemieszczanie się. Będąc magiem można inwestować w zręczność tak, by móc nosić miecz mistrzowski (60 zręczności potrzebuje, a zadaje 120 obrażeń).

EDIT: Sory, pomyliły mi się działy - myślałam, że to NK. Zmyliło mnie pytanie, czy przy kuszach też liczy się zręczność. Byłoby adekwatne raczej do NK, gdzie do noszenia kuszy potrzebujemy siły, a nie zręczności...
RPG
Reiha jest offline  
Nieprzeczytane 22-03-05, 23:06   #3
Lifu

Lifu awatar

Wyślij wiadomość przez MSN do Lifu Wyślij wiadomość przez Skype™ do Lifu
Domyślnie

ooo
|||| lol 3 minuty różnicy :P nie zauważyłem tego postu... ale nie szkodzi...

Co do zręczności to odpowiedniej jej ilościci wymagają łuki i kusze żeby móc je nosić. Są też miecze typu "mistrzowski miecz" które też wymagają zręczności. Zręczność poprawia twoją szansę na trafienie przeciwnika np. kiedy strzelasz z łuku z dalekiej odległości i masz małą zręczność to nie trafiasz. Kiedy zręczność jest większa trafiasz w oddalonego przeciwnika częściej. Siła, znowu zwiększa zadawane przez ciebie obrażenia i pozwala nosić lepsze bronie do ataku bezpośredniego tzn. miecze, topory itp. Będąc magiem oczywiście też jest ważne pakowanie w siłę i zręczność bo z samą maną dużo nie zdziałasz.

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!
RPG
Lifu jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania