Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna > Pomoc Techniczna [G3]
Przeładuj stronę G3 Patch 1.74-pytanie do graczy,którzy z niego korzystają

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-08-10, 14:24   #1
Dorumia
Chrząszcz

Domyślnie G3 Patch 1.74-pytanie do graczy,którzy z niego korzystają

No więc tak jak w temacie-czy zauważył ktoś jakieś różnice w działaniu gry?Np.czy jest jakieś leciutkie przyśpieszenie,albo lepiej gra chodzi,ew.szybciej save/zapis jest.Proszę o odpowiedziPodobno zmienia grafikę na lepszą-czy to nie spowolni gry?Bo nie wiem czy opłaca mi się ściągać,jeśli będzie tylko zmiana graficzna,a nie będzie minimalnego przyśpieszenia.
RPG
Dorumia jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-08-10, 14:20   #2
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

Nie zauważyłem takowej zmiany. Tylko graficzne dodatki typu ruchy trawy gdy na nią nadepniemy, inna animacja wody itp.

RPG
Atrion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-08-10, 14:24   #3
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

u mnie chodzi szybciej i save/load tez trwa krocej, szczegolnie, gdy jest to wczytywanie z okolic smierci ;p

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-08-10, 22:44   #4
Dorumia
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Macrentofeth Zobacz post
u mnie chodzi szybciej i save/load tez trwa krocej, szczegolnie, gdy jest to wczytywanie z okolic smierci ;p
Czyli przynajmniej u jednej osoby jest jakieś przyśpieszenieto jutro dokańczam ściąganie
Edit:Zainstalowałem patcha i na początku widać zmianę-ekran startowy.Jest też opcja Alternatywny Bilans-co nieco poczytałem i czy ta opcja powoduje,że się tak wyrażę,że nie będzie już można być wypasionym magiem walczącym niczym samuraj bronią?

Ostatnio edytowane przez Dorumia : 17-08-10 o 18:59. Powód: Zainstalowanie patcha:D
RPG
Dorumia jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-09-10, 19:42   #5
Dapis
Golem

Dapis awatar

Domyślnie

Zły dział - przenoszę.
RPG
Dapis jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-09-10, 13:07   #6
Caze
Krwiopijca

Domyślnie Odpowiedz

Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony z tego Patcha jescze do tege sciagnalem QP4 i musze powiedziec ze to jest zupelnie inna gra .
RPG
Caze jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-09-10, 23:42   #7
Ethas
Krwiopijca

Ethas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Caze Zobacz post
Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony z tego Patcha jescze do tege sciagnalem QP4 i musze powiedziec ze to jest zupelnie inna gra .

Niestety brak głosu przy dialogach z QP4 troche dobija :P.
Co do patcha żeby nie było offtopa samego,to save/load chodzi o wiele szybciej oraz ogólnie gra potrzebuje mniej czasu na rozruszenie.
RPG
Ethas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-09-10, 08:52   #8
Mroczny_Paladyn

Mroczny_Paladyn awatar

Domyślnie

No to tak:
Gra faktycznie zapisuje się szybciej, i to znacznie. Wreszcie nie muszę czekać kilku minut tylko po to, żeby zapisać grę.
Co do wczytywania to wielkiej różnicy nie zauważyłem, no może gra wczytuje się minimalnie szybciej.
Natomiast gra jak się cięła, tak się tnie. O ile na pustyni ścinki były raczej krótkie, to w Myrtanie potrafiła się zatrzymać nawet na minutę (no jednak różnica jest, bez patcha cięła się na dłużej).
Wydaje mi się, że lekkiej poprawie uległ system walki, za wielu graczy uważany za beznadziejny. Blokowanie ciosów przestały być zbędną zabawą i stało się obowiązkiem. Bo gdy ma się na karku kilku orków, to przydatna rzecz. Nasi wrogowie typu szkielety, ogry, itp, również zaczęli korzystać z bloków, tak więc nie wystarcz po protu zaklikać przeciwnika na śmierć, trzeba trochę ruszyć głową i atakować we właściwym momencie.

Do tego w QP wprowadzono system reagowania NPC na pancerze, co jest sporą zmianą, oczywiście na lepsze. Dzięki temu nie będzie można już paradować po orkowym mieście w pancerzu paladyna (można próbować, ale mimo wszystko nie polecam), lub wypełniać zadania dla koczowników nosząc pancerz asasyna. Oprócz tego dodaje mnóstwo ciekawych zadań.

Deum De Deo, I am God...

RPG
Mroczny_Paladyn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-10, 10:18   #9
cziter
Chrząszcz

Domyślnie

A mi poznikały wszelkie napisy w czasie rozmów
RPG
cziter jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-10, 16:31   #10
Bezimienny24
Jaszczur

Bezimienny24 awatar

Domyślnie

U mnie to co wymieniali koledzy z góry czyli:

-gra włącza się szybciej
-zapisy i wczytywania gry też szybciej
-zmieniona czcionka podpisów przedmiotów
-zmienione niektóre tekstury
RPG
Bezimienny24 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-10, 19:15   #11
Suvvri
Czarny Goblin

Suvvri awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał cziter Zobacz post
A mi poznikały wszelkie napisy w czasie rozmów

Wiec je sobie zalacz w opcjach :P
Ja nie wyobrazam sobie gry bez tego patchu dlaczego? Prosty przyklad- na samym poczatku gry po wybiciu orkow z adrei idziemy z gornem do buntownikow. Kiedy jestesmy juz przy schodach gorn sie zatrzymuje gada do mnie i quest zostaje anulowany i nie dostaje doswiadczenia lub czegokolwiek WIELE naprawde wiele innyych bugow zostalo usunietych a gra zostala zoptymalizowana. Dodano tez wiecej opcji graficznych i innych dupereli nie mowiac juz o lepszym systemie walki. Teraz jest nawet ciezej niz w g2nk (o ile gramy na AB z AI oraz na trudnym- na srednim nie gralem wiec nie wiem).
RPG
Suvvri jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-10-10, 11:50   #12
lukas49
Polna Bestia

lukas49 awatar

Domyślnie

Patch 1.74 eliminuje także wiele bugów z gry.
Nie można już w nieskończoność powalać NPC-ów i zabierać im broń, która wciąż się odnawia. Pozwalało to szybko graczowi wzbogacić się sprzedając ją u handlarzy.
Co do szybkości wczytywania gry to u siebie także zauważyłem nieznaczną poprawę, choć gram na najwyższej rozdzielczości i widoczności szczegółów w grze.
RPG
lukas49 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania