Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Porady i triki
Przeładuj stronę Handlarze i bryłki rudy

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-10-16, 11:37   #1
Bounty
Chrząszcz

Bounty awatar

Domyślnie Handlarze i bryłki rudy

Witam

Pogrywam sobie ostatnio w G1 i spotkałem się z dosyć dziwną sytuacją związaną z rudą. Jak wiadomo, handlarzom przybywa rudy co rozdział. Jednak ilość tej rudy nie zawsze jest taka sama. Do rzeczy:

Chwilę przed przystąpieniem do drugiego rozdziału byłem w SO i handlowałem ze Skipem. Ma on w I rozdziale 800 bryłek rudy. Zabrałem mu te bryłki rudy (poprzez handel). Przeszedłem do II rozdziału i wróciłem do Skipa zobaczyć, ile ma rudy. Miał 400 bryłek.

Gdybym z nim wcześniej nie handlował, powinien mieć teraz 1200 bryłek. Wczytałem więc save z pierwszego rozdziału przed handlem z nim. I tu się zaczyna zabawa.

Przeszedłem do II rozdziału bez handlowania z nim i wróciłem sprawdzić, czy na pewno ma te 1200 bryłek. No i miał. Ale! Ma 1200 bryłek tylko wtedy, kiedy otwieraliśmy wcześniej jego okno handlu.

Jeśli nie rozmawialiśmy wcześniej ze Skipem, będzie on miał w drugim rozdziale 2400 bryłek!

Sprawdziłem to również u innego handlarza - kowala Darriona w Obozie Bractwa. Wynik:

I Rozdział - 200 bryłek
II Rozdział - 600 bryłek
II Rozdział (bez wcześniejszej rozmowy z nim i handlu) - 1200 bryłek

Wychodzi na to, że nie opłaca się otwierać okna handlu u kupców przed przystąpieniem do wyższych rozdziałów. Dodam, że sama rozmowa z nimi nie wpływa w żaden sposób na ilość posiadanych przez nich bryłek, więc można spokojnie wykonywać związane z nimi misje. Ważne, by nie handlować z nimi przed wyższymi rozdziałami, żeby wymaksować posiadaną przez nich rudę.

Dla przykładu, jeśli będziemy handlować ze Skipem w każdym rozdziale, w III będzie on miał łącznie 2200 bryłek. Lecz jeśli zaczniemy z nim handlować dopiero w III rozdziale, będzie miał 4400 bryłek, czyli 2 razy więcej!

Jeśli ktoś orientuje się trochę w tym temacie, prosiłbym o wypowiedź. Nie za bardzo rozumiem jak to działa, ale...działa

Ostatnio edytowane przez Bounty : 08-10-16 o 11:46.
RPG
Bounty jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-10-16, 12:12   #2
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Na co komu bryłki rudy... Wystarczy kilka razy pobić Huno i płacąc prętami jesteś ustawiony do końca gry. Nawet bez tego można się obyć, ponieważ system handlu w G1 to parodia. Ale ciekawe odkrycie... czyżby niedopatrzenie twórców?
RPG
Dark jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-10-16, 15:53   #3
Bounty
Chrząszcz

Bounty awatar

Domyślnie

Cóż...ja zawsze miałem więcej syfu, niż handlarze bryłek nawet bez bugowania mieczy w NO i bicia Huno. Miło byłoby sprzedać wszystko i mieć czyste eq
RPG
Bounty jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania