Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Pomoc
Przeładuj stronę Problem ze skarbem Grega

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-05-14, 14:29   #1
Triks
Chrząszcz

Domyślnie Problem ze skarbem Grega

Witam. Mam niemały problem ze skarbem Grega, tym pierwszym w jaskini goblinów, daje mi kilof i każe wykopać jego błyskotki.
Lecz kłopot leży w tym, że gdy zakatuje wszystkie gobliny i podchodzę do tego "x" (niezależnie czy blisko czy daleko), w momencie gdy nacisne LPM lub Ctrl, postać jak by przyciąga mi pod oznaczone miejsce i nic nie robi.
Naciskam LPM, x + LPM, LPM + w/s, Ctrl.. nic nie działa tylko przyciąga mi beziego pod "X" i nawet nie wyciągnie kilofa.
Ktoś wie w jaki sposób się z tym uporać? Z góry dzięki.

Ostatnio edytowane przez Triks : 24-05-14 o 14:32.
RPG
Triks jest offline  
Nieprzeczytane 24-05-14, 15:01   #2
 Dark
Golem

Domyślnie

sprawdz czy masz na pewno kilof w ekwipunku.
RPG
Dark jest offline  
Nieprzeczytane 24-05-14, 16:08   #3
Triks
Chrząszcz

Domyślnie

Tak, na 100% mam kilof w bagu, do tego mialem nawet 2 i to nie na jednej ikonce tylko obok siebie, myślełem że to jest powód, ale wczytałem poprzednie zapisy i sprzedałem jeden, próbowałem zrobić jeszcze raz quest z jednym kilofem w plecaku ale jest to samo niezależnie czy mam jeden razy dziesięć to samo się powtarza w kółko.
RPG
Triks jest offline  
Nieprzeczytane 24-05-14, 16:56   #4
 Dark
Golem

Domyślnie

Hmm... a dzieje sie tak tylko w jaskini z goblinami, czy przy innych "X"-ach też? Jeżeli tylko tam, to ja bym spróbował skopiować save'y z gry i ją przeinstalować. Swoją drogą zawsze możesz olać to zadanie, dalsza część gry na tym nie ucierpi, jest to zadanie poboczne... no ale jeśli chcesz się w to bawić, to próbuj ;p
RPG
Dark jest offline  
Nieprzeczytane 24-05-14, 17:50   #5
Triks
Chrząszcz

Domyślnie

Zadanie zrobie, bo nie mógł bym spać po nocach, a co do tego czy tylko przy tym "x" tak sie dzieje to nie wiem, bo mape z pozostałymi dostane dopiero jak wykopie ten i chyba dopiero wtedy będę mógł je wykopać, sprawdzałem jeszcze czy przed przyjęciem zadania da się go wydobyć, ale też nic z tego..
Nie wiem czy jest sens sprawdzać pozostałe, ale czemu nie dzięki za pomysł.
RPG
Triks jest offline  
Nieprzeczytane 24-05-14, 17:54   #6
 xilk
WT

Domyślnie

Może głupie pytanie, ale próbowałeś z różnych stron podejść do tego znaczka "X"? Może w tym tkwi jakiś błąd?

Co do innych znaków "X", to można je wykopać i bez zadania. Najbliższy jest na wyspie na jeziorku, koło chatki pilnowanej przez najemnika Bustera. Na samej wyspie znajdziesz topielca i rośliny oraz znaczek "X". Spróbuj tam wykopać skarb i zobaczy, czy się udało.

RPG
xilk jest offline  
Nieprzeczytane 25-05-14, 02:20   #7
Triks
Chrząszcz

Domyślnie

Tak próbowałem z każdej strony i każdej odległości, zobaczymy jak wykopie tan na wyspie co mówisz, dzięki

Niestety nie da się kopać p żadnym miejscu ;/ nawet przeinstalowałem grę i też nici z tego. Nie pozostaje nic innego jak zainstalować jeszcze raz z płytki i zacząć save od nowa.
Może jednak zacznę gre na jakimś serwerze gothic Multiplayer, znacie jakiś taki największy najpopularniejszy najlepiej żeby dużo ludzi grało ;D

Ostatnio edytowane przez xilk : 25-05-14 o 11:32.
RPG
Triks jest offline  
Nieprzeczytane 25-05-14, 11:47   #8
 Dark
Golem

Domyślnie

Serwery Gothic Multiplayer są cienkie (ale jeśli chcesz to jest pełno tematów na forum, wystarczy poszukać). Pierwszy raz przechodzisz Gothic'a? Zrób ten reinstall, skopiuj save'a i zobacz czy to pomoże, nie warto zniechęcać się do przechodzenia tak pięknej gry, jaką jest Gothic poprzez jedno głupie zadanie od Grega (którego sam praktycznie nie wykonuję, gdy gram) ;p
RPG
Dark jest offline  
Nieprzeczytane 25-05-14, 12:54   #9
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Zadanie Grega obowiazkowe do popchniecia fabuly nie jest. Jesli reinstal i skopiowanie sejwow nie pomoze to proponuje po prostu ominac tego questa i isc dalej.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania