Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę GPP4, Mika - Skarb Łysego Zorga

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-08-17, 16:11   #349
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Patrzę na kolesia przez chwilę, bez emocji i jakby zastanawiając się co powiedzieć, aczkolwiek nie można zauważyć wrogości w moim spojrzeniu.
Sięgam po mieszek, z którego wyciągam pięć złotych monet. Rzucam grosiwo pod nogi mężczyzny, bilony dźwięcznie uderzają o pokład.
- Tańcz. - mówię do tłuściocha.
Po wypowiedzeniu tegoż słowa ruszam na mostek, poszukując Brusa.
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 16:32   #350
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Facet patrzy na ciebie niczym na wariata, zresztą nikt nie powinien się z tego powodu dziwić. Sytuacja jest bardzo dziwna, rzekłbym wykraczająca poza możliwości rozumowania zwykłego człowieka. Pirat kręci palcem po skroni, jakbyś zupełnie postradał zmysły i chciałby ci to uświadomić. Niemniej bierze forsę, każdy grosz się przyda.
Ruszasz na mostek, bez zwłoki i wkrótce tam docierasz, nie niepokojony przez nikogo, choć czujesz na sobie wrogie spojrzenia, jakby znikąd. Na miejscu zauważasz Brusa, stojącego przy burcie i wpatrzonego w wzburzone morze, najwyraźniej nie jest świadomy twej obecności, w całości pochłonięty kontemplowaniem żywiołu.
Wiatr się wzmaga.
[Zysk: Nietypowa kusza, 6x sztylet, długi miecz, piracki kordelas, butla rumu
Straty: 45 sztuk złota, esencja lecznicza, ekstrakt leczniczy, 2x sznur]
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 16:54   #351
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Jak tak dalej pójdzie, to zaraz będziemy mieli do czynienia ze sztormem. Niezbyt kusząca perspektywa.
- Myślisz, że zdołamy uciec przed chmurami? - rzucam do Łejna, dając mu znać o swojej obecności. - Moje dotychczasowe rejsy były raczej spokojne.
Z uwagą obserwuję niebo i horyzont, nie przerywając jednak rozmowy.
- To robota Akumy. - oznajmiam sucho, tym samym zmieniając temat.
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 17:05   #352
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Wiesz? Nawet po najgorszej burzy nastaje spokój. Dlatego jej nadejście można utożsamiać z odrodzeniem, zaś ci, którzy ją przetrwają, zyskają drugą szansę. Czasami to jedyna nadzieja na lepsze jutro, odsiać złe jednostki i ruszać dalej. - Odpowiada, nawet się do ciebie nie odwracając, zupełnie jakby miał to wszystko gdzieś. - Zabiłeś go?
Wiatr się wzmaga, w dodatku jest bardzo chłodny, śmiało można rzec, iż cię mrozi i to dosyć poważnie. Krople morskiej wody muskają twą twarz, niesione wraz z podmuchami powietrza. Łejn wzdycha ciężko, dalej się nie odwracając, zdaje ci się, że pali fajkę, przynajmniej na to wskazuje płomyk migający na moment i charakterystyczne ruchy, a chwilę potem pojawiający się dym.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 17:33   #353
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Zimny powiew morskiej bryzy smaga moją twarz niczym bicz, niemniej wciąż spoglądam na rozpościerający się przede mną ocean. Z jednej strony jest w tym widoku coś wspaniałego, ale z drugiej też przygnębiającego. Ta majestatyczna sceneria może bardzo szybko stać się czyimś grobem. W końcu nikt tutaj nie usłyszy ludzkiego krzyku.
- Nie zdążyłem. - odpowiadam z kwaśnym uśmiechem. - Jebaniec poderżnął sobie gardło własnym kordelasem. Widocznie wolał zdechnąć niż stanąć przed kapitanem.
Wpatruję się uważnie w toń wodną. Ileż to się człowiek nasłuchał o potworach morskich, które ją zamieszkują...
- Leży w ładowni, jeśli chcesz go sobie obejrzeć. - dodaję. - Zachodzę teraz w głowę, jak go stamtąd wynieść.
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 17:39   #354
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Dobrze. Ja się nim zajmę. Tak jak całą resztą. Jesteś wolny. Ale pozostaje jeszcze tylko jedna sprawa do obgadania. Mówił coś przed tym jak sobie sam gardło poderżnął? Powiedział może dlaczego zabił Nataszę? Wielcem ciekaw. - Powoli się odwraca w twoim kierunku, dalej ćmiąc fajkę i sprawiając wrażenie zmęczonego, bardzo zmęczonego, aczkolwiek patrzy na ciebie z charakterystyczną dla siebie uwagą, jakby zaglądał wgłąb twojej duszy. Jego pokryte zmarszczkami czoło pokrywa się jeszcze kolejnymi bruzdami wywołanymi przez zamyślenie. Zerka tak na ciebie jakby kpiąco.
Widzisz, iż w tej części statku jesteście sami, o dziwo nie napawa ten fakt optymizmem.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 18:01   #355
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Również odwracam się w stronę Brusa, lustrując go uważnie. Praktycznie niemożliwym jest stwierdzić, co temu starcowi chodzi po głowie. Umie się z tym kryć.
- Nie. - stwierdzam krótko. - Próbował za to obarczyć winą ciebie.
Robię krótką pauzę. Ponownie spoglądam na morze. Zaiste, wspaniały widok.
- Jednak równie szybko się zorientował, że nie nabiorę się na tę wyjętą z dupy historyjkę. - dopowiadam.
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 18:09   #356
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- To dobrze. To bardzo dobrze, że nie dałeś się oszukać zdrajcy. To się chwali. - Patrzy na ciebie beznamiętnie. - W międzyczasie poprowadziłem swoje własne śledztwo i z tego co wiem chciał przejąć władzę na okręcie. W związku z tym musiał wyeliminować tych, którzy mogliby mu się sprzeciwić. To chyba oczywiste? Ja byłem następny w kolejce. Przycisnąłem parę osób i dowiedziałem się, że to Drax w nocy cię ogłuszył i zarżnął Nataszę na jego rozkaz. Teraz niestety wsiąknął jak kamień w wodę. Nikt go nie widział już przez kawał czasu. - Rozkłada bezradnie ręce. - Zanim zamelduję o wszystkim kapitanowi ktoś musi go odnaleźć i wyeliminować. Za stary już na to jestem. Co oczywiste ja odpadam, więc...
Zerka na ciebie, standardowo bez żadnych uczuć, wypuszczając z fajki kłąb dymu.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 18:31   #357
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Słowa Łejna mocno przykuwają moją uwagę. Ciekawe...
- To by się zgadzało. - kiwam zgodnie głową. - Miałem dzisiaj z Draxem małe spotkanie. Oskarżył mnie o morderstwo i próbował zabić. Niewątpliwie chcieli w ten sposób z Akumą ukręcić śledztwu łeb.
Wciąż zastanawia mnie, jakim cudem mięśniak mógł zniknąć. Przecież jesteśmy na cholernym statku, nie w stolicy Myrtany.
- Rozumiem, że w żaden magiczny sposób nie ukradł szalupy w środku dnia i nie odpłynął, tak? - pytam, choć odpowiedź jest oczywista. Ktoś by to zauważył, albo chociaż usłyszał. - Jesteś pewien, że wciąż przebywa na statku?
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 18:37   #358
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- O ile nie postanowił wpław przepłynąć morza, jak jakiś ostatni debil sądząc, iż to, że pływać potrafi, wystarczy mu do sukcesu takiego powodzenia, to wciąż jest na statku. W sumie chyba ktoś tak kiedyś robił... Tak... I go chyba rybacy wyłowili, by potem zaczął się skarżyć, że to było złośliwe, że on jest barbarzyńca i się na niego uwzięli. Zdrowo mu się potentegowało pod kopułą. Od tamtego czasu narzeka na władzę... Ale wracając do meritum: żadna szalupa nie zniknęła, a jesteśmy na środku morza. Sam widzisz to chyba zresztą, nieprawdaż? Tak więc wyciagam zapewne słuszny wniosek, iż dalej jest na pokładzie. W twojej gestii leży dorwanie go. Ja się zajmę uprzątnięciem zwłok Akumy.
Koleś gada o tym, jak o zeszłorocznym śniegu, wyprany z emocji sukinsyn.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 18:52   #359
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Krzywię usta, pogrążając się w zamyśleniu. Gdzie niby można się ukryć na statku?
- Nie przychodzi mi do głowy za wiele miejsc, w których mógłby być. - przedstawiam swoją opinię. - Na początek udajmy się do ładowni. Szczerze mówiąc, to nie przeszukałem jej dokładnie; Drax mógł z ukrycia obserwować mnie i Akumę, a nawet jeśli nie, to mógł się tam przekraść w tej chwili. Ty zajmiesz się ciałem, a ja się rozejrzę.
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-17, 18:58   #360
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Nie chcesz mnie czasem tam ściągnąć, by następnie zabić, tak jak Akumę? - Pyta ironicznie. Bez sensu, jeśli mamy iść tam razem, zbyt wielkie ryzyko powiązania nas z tą sprawą. Ja przeszukam ładownię i zajmę się Akumą, a ty porozglądaj się za Draxem, podpytaj ludzi i tak dalej, dorwij skurwysyna i zabij go. Innej opcji nie ma, nie pozwól, by komukolwiek coś powiedział ze swoich bredni. I tak mamy złą atmosferę w załodze, nie możemy ryzykować buntu. Czy to jasne? Na twoim miejscu zacząłbym poszukiwania od kambuza. O tej porze raczej nikogo tam nie ma.
Stary pirat wyciąga do ciebie dłoń, jakby zamierzając życzyć powodzenia poprzez uścisk.
RPG
Ancoron jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania