Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Pomoc techniczna
Przeładuj stronę Nie wykryto zainstalowanej gry

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-08-14, 10:56   #1
_Marvin_
Polna Bestia

_Marvin_ awatar

Domyślnie Nie wykryto zainstalowanej gry

Zakupiłem ostatnio CD-Action w której był między innymi Risen PL. Mam problem. Gdy próbuję zainstalować patcha 1.10pl wyskakuje mi komunikat: "Nie odnaleziono zainstalowanej gry Risen lub zainstalowana wersja jest nowsza." Podobny komunikat wyświetlił mi się gdy chciałem zainstalować napisy z angielskiej wersji 64x, że nie wykrywa Risena na kompie. Tak samo z patchem 1.30, komputer go nie wykrywa. Wie ktoś może o co chodzi? zanim zacznę to chciałbym po instalować wszystkie patche żeby jakiegoś wrednego bugu nie złapać. Grę mam zainstalowaną na dysku D. Próbowałem podczas kolejnej instalacji nie zmieniać ścieżki docelowej i zainstalowałem na C ale problem ciągle się pojawia. Mam Windows 7 profesional 64x jeśli ma to jakieś znaczenie.
RPG
_Marvin_ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-08-14, 14:46   #2
Shraya
Chrząszcz

Domyślnie

Też mam Risena z cda ; ) Mam ten sam problem - żaden patch nie chce się zainstalować, bo nie wykrywa gry. Ponadto migała mi grafika - skokowo i nagle zmieniały się pory dnia (jak wyczytałam w internecie to z powodu procesora amd, z którymi gra kiepsko współpracuje) po zainstalowaniu jakiegoś stabilizatora problem z miganiem się naprawił ale teraz ciągle panuje noc i mimo kładzenia się do łóżka i wybierania opcji "śpij do rana/południa/wieczora" jest wciąż północ i księżyc w pełni. Masakra ; (
RPG
Shraya jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-08-14, 20:17   #3
_Marvin_
Polna Bestia

_Marvin_ awatar

Domyślnie

Ja nie mam problemu z porą dnia. Nie wiem od czego to zależy. Mnie słonko lubi! . Próbowałem ściągać instalki z różnych stronek, nic to nie dało. Napisy są strasznie nieczytelne, chyba oślepnę przy tej grze. Mam nadzieje, że nie trafię na żadne świństwo uniemożliwiające ukończenie gry. Czuję się źle, niedobrze mi i mam deszcze... ogólnie dramat nastolatka. (;P)
Nie wiem czy jest możliwość ręcznego wklejenia plików z patchy, a nie przez instalator. Gdyby ktoś jakimś zrządzeniem losu opartym na przypadku miał gdzieś te pliki to nie pogardzę.
RPG
_Marvin_ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-08-14, 21:06   #4
Shraya
Chrząszcz

Domyślnie

Są jakieś font fixy na necie może to pomoże na czcionke ;p chyba że też się nie chcą zainstalować. Tak myślałam może jak się wsadzi do napędu płytę z grą i wtedy zacznie instalować patch to może zechce się wgrać. Wątpię w to ale przetestuje ;p

haha ten pomysł był za głupi żeby zadziałał ; / no nic ustawie jasność na maxa i będę grać w nocy ;p

Ostatnio edytowane przez Shraya : 31-08-14 o 21:16.
RPG
Shraya jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-08-14, 21:23   #5
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Shraya sproboj tego http://pliki.onet.pl/Risen.Unofficia...he,112500.html

Zadnego innego rozwiazania twojego problemu narazie nie znalazlem. Pozdrawiam, caluski.
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-08-14, 23:30   #6
 xilk
WT

Domyślnie

O tego typu problemy najlepiej pytać wydawnictwo CDAction.

Żeby długo nie szukać tutaj jest temat poświęcony problemom z płytami w aktualnym numerze tego czasopisma.
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-14, 19:51   #7
Shraya
Chrząszcz

Domyślnie

Rabbittous - dzięki za dobre chęci, też poszukałam wcześniej ten patch ale jak pisałam we wcześniejszych postach gdy chcę zainstalować jakikolwiek patch to wyświetla się komunikat, że instalator nie wykrył gry Risen, mimo że mam ją na kompie.
Wiesz może jak się przekleja pliki z patcha do gry bez instalatora? I czy tak wgle można zrobić ;p
RPG
Shraya jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-09-14, 10:47   #8
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Już miałem przygotowany post na temat CDA i co o nich myślę, ale...

Czy wersja z CDA nie jest upatchowana do najnowszej? Patch 1.11 usuwa CD-checka, a grę właśnie odpaliłem bez płytki w napędzie.

Co więcej, ściągnąłem unofficial patcha z http://www.patches-scrolls.com/risen.php, wkleiłem pliki i gra śmiga. Nie mam jak potwierdzić, czy zmiany w grze występują, bo nie za bardzo chce mi się sprawdzać.

Jeżeli patchujecie z patches scrolls, wypakujcie najpierw pliki do osobnego folderu i usuńcie strings.p00, bo to nie działa w polskiej wersji.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania